WP

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Ostatnia okazja, żeby się wykąpać. Baseny ogrodowe, które łatwo rozstawisz i szybko złożysz

Choć upał niejednej rodzinie dał się we znaki, to tylko teraz mamy okazję do tego, żeby popluskać się we własnym ogrodzie. Rozkładanie i składanie basenu ogrodowego nie musi być udręką, jeśli wybierzemy odpowiedni model.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Basen dla rodziny powinien mieć minimum 3 m średnicy
Basen dla rodziny powinien mieć minimum 3 m średnicy (Shutterstock.com)
WP

Basen dla rodziny. Jaki wybrać?

Basen ogrodowy to jeden z najchętniej wybieranych gadżetów do ogrodu na lato. Jeśli tylko pozwala na to temperatura i mamy wystarczająco dużo miejsca, warto skorzystać z tego rodzaju ochłody. Poza klasycznymi, dmuchanymi basenami mamy do wyboru modele stelażowe i rozporowe. Te ostatnie to jedne z najchętniej wybieranych przez kupujących - ich zaletą jest atrakcyjna cena i łatwe rozstawianie.

Najchętniej wybierany basen

Do niedawna osoby, które zapragnęły mieć własny basen, musiały wybierać pomiędzy kosztowną inwestycją budowlaną a dmuchanym, ciasnym basenikiem. Coraz większą popularnością cieszą się baseny rozporowe z kołnierzem. Są duże, łatwo się je rozstawia, zajmują mniej miejsca niż dmuchane i są tańsze od dużych modeli na stelażu. Mają miękką, dmuchaną krawędź, o którą można się wygodnie oprzeć i która stabilizuje cały zbiornik.

WP

Ekspresowe rozkładanie i szybkie składanie

Rozłożenie takiego basenu nie powinno zająć więcej niż 30 minut. Najpierw należy wybrać odpowiednie miejsce o gładkim podłożu, następnie nadmuchać kołnierz otaczający krawędź i stopniowo napełniać wodą. Przydatny gadżet to mata lub gruba folia, która dodatkowo izoluje powierzchnię basenu od trawy i ewentualnych nierówności. W przypadku każdego basenu ogrodowego wodę należy wlewać powoli. Na początek powinna pokryć całe dno basenu na głębokość kilku centymetrów, abyśmy mogli sprawdzić, czy w którymś miejscu podłoże się nie wybrzusza. Jeśli woda wypełnia dno zbiornika równomiernie, można uzupełnić ją do wyznaczonego wskaźnikiem poziomu tuż poniżej kołnierza.

Jaki basen dla rodziny?

Dmuchane baseny są najtańsze i najprostsze w obsłudze, wystarczy je nadmuchać przed sezonem i spuścić z nich powietrze, kiedy już nie będą nam potrzebne. Niestety są najbardziej podatne na uszkodzenia i zajmują dużo miejsca, a ich pojemność jest ograniczona. Dla dużej rodziny potrzebny będzie basen, który ma minimum 3 metry średnicy. Modele na stelażu zajmują mniej miejsca i nie mają grubych, pompowanych boków. Pozwolą postawić największy zbiornik wody, bez konieczności przebudowy ogrodu. To idealna opcja dla dużej rodziny. Poza modelami z miękkim kołnierzem, na uwagę zasługują też baseny bez stelaża, ale o sztywnej konstrukcji.

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP