WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Ostatnia okazja, żeby się wykąpać. Baseny ogrodowe, które łatwo rozstawisz i szybko złożysz

Choć upał niejednej rodzinie dał się we znaki, to tylko teraz mamy okazję do tego, żeby popluskać się we własnym ogrodzie. Rozkładanie i składanie basenu ogrodowego nie musi być udręką, jeśli wybierzemy odpowiedni model.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Basen dla rodziny powinien mieć minimum 3 m średnicy
Basen dla rodziny powinien mieć minimum 3 m średnicy (Shutterstock.com)
WP

Basen dla rodziny. Jaki wybrać?

Basen ogrodowy to jeden z najchętniej wybieranych gadżetów do ogrodu na lato. Jeśli tylko pozwala na to temperatura i mamy wystarczająco dużo miejsca, warto skorzystać z tego rodzaju ochłody. Poza klasycznymi, dmuchanymi basenami mamy do wyboru modele stelażowe i rozporowe. Te ostatnie to jedne z najchętniej wybieranych przez kupujących - ich zaletą jest atrakcyjna cena i łatwe rozstawianie.

WP

Najchętniej wybierany basen

Do niedawna osoby, które zapragnęły mieć własny basen, musiały wybierać pomiędzy kosztowną inwestycją budowlaną a dmuchanym, ciasnym basenikiem. Coraz większą popularnością cieszą się baseny rozporowe z kołnierzem. Są duże, łatwo się je rozstawia, zajmują mniej miejsca niż dmuchane i są tańsze od dużych modeli na stelażu. Mają miękką, dmuchaną krawędź, o którą można się wygodnie oprzeć i która stabilizuje cały zbiornik.

WP

Ekspresowe rozkładanie i szybkie składanie

Rozłożenie takiego basenu nie powinno zająć więcej niż 30 minut. Najpierw należy wybrać odpowiednie miejsce o gładkim podłożu, następnie nadmuchać kołnierz otaczający krawędź i stopniowo napełniać wodą. Przydatny gadżet to mata lub gruba folia, która dodatkowo izoluje powierzchnię basenu od trawy i ewentualnych nierówności. W przypadku każdego basenu ogrodowego wodę należy wlewać powoli. Na początek powinna pokryć całe dno basenu na głębokość kilku centymetrów, abyśmy mogli sprawdzić, czy w którymś miejscu podłoże się nie wybrzusza. Jeśli woda wypełnia dno zbiornika równomiernie, można uzupełnić ją do wyznaczonego wskaźnikiem poziomu tuż poniżej kołnierza.

WP

Jaki basen dla rodziny?

Dmuchane baseny są najtańsze i najprostsze w obsłudze, wystarczy je nadmuchać przed sezonem i spuścić z nich powietrze, kiedy już nie będą nam potrzebne. Niestety są najbardziej podatne na uszkodzenia i zajmują dużo miejsca, a ich pojemność jest ograniczona. Dla dużej rodziny potrzebny będzie basen, który ma minimum 3 metry średnicy. Modele na stelażu zajmują mniej miejsca i nie mają grubych, pompowanych boków. Pozwolą postawić największy zbiornik wody, bez konieczności przebudowy ogrodu. To idealna opcja dla dużej rodziny. Poza modelami z miękkim kołnierzem, na uwagę zasługują też baseny bez stelaża, ale o sztywnej konstrukcji.

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP