Trwa ładowanie...

Ostatni moment na zakup taniego ekogroszku

Koniec lata to ostatnia chwila, by kupić ekogroszek w najniższych cenach. Firmy oferujące opał coraz częściej sprzedają swój towar w sieci. Zamiast jeździć po okolicznych składach w poszukiwaniu najlepszego ekogroszku, wybierz wygodniejszy sposób i zamów węgiel online. Oszczędzasz czas, a bogata dostępność ofert zapewnia wybór najkorzystniejszej ceny. Poniżej 7 zasad, które pomogą ci dokonać właściwego zakupu przez Internet.

Ostatni moment na zakup taniego ekogroszkuŹródło: Oferteo.pl
dyi0gvw
dyi0gvw
Koniec lata to ostatnia chwila, by kupić ekogroszek w najniższych cenach. Firmy oferujące opał coraz częściej sprzedają swój towar w sieci. Zamiast jeździć po okolicznych składach w poszukiwaniu najlepszego ekogroszku, wybierz wygodniejszy sposób i zamów węgiel online. Oszczędzasz czas, a bogata dostępność ofert zapewnia wybór najkorzystniejszej ceny. Poniżej 7 zasad, które pomogą ci dokonać właściwego zakupu przez Internet.

Kupuj ekogroszek w lecie

Sezon letni to najlepszy czas na otrzymanie korzystnych ofert cenowych na wysokiej jakości ekogroszek. Pamiętaj, że ten rodzaj opału – zanim trafi do domu – jest kruszony, przesiewany i płukany wodą w celu usunięcia miału. Podczas składowania od czerwca do września ekogroszek może szybko pozbyć się wilgoci, dzięki czemu łatwiej się pali i jest lżejszy. Kupując go w tym okresie, zyskujesz nawet kilka kilogramów na tonę. Co więcej, suchy węgiel może ocalić piec przed możliwymi uszkodzeniami wywołanymi np. rdzą w podajniku.

Zrób rozeznanie w Internecie

Przeszukaj sieć w poszukiwaniu ofert od dostawców opału z okolicy –wtedy cena transportu będzie niższa. Pomocne mogą być serwisy internetowe, które skupiają firmy sprzedające ekogroszek. Masz w nich możliwość jednoczesnego porównania wielu ofert od różnych dostawców.

Jeśli wybrałeś już kilka z nich, zweryfikuj, czy sprzedawca ma certyfikat potwierdzający właściwości sprzedawanego opału. Przejrzyj także opinie o sprzedawcach i komentarze dotyczące jakości ekogroszku. Będziesz miał pewność, że dostawca jest rzetelnym kontrahentem, który sprzedaje towar zgodny z opisem. Nie obawiaj się zadawać pytań konsultantom i specjalistom z branży - często za darmo dzielą się swoją wiedzą.

dyi0gvw

Jeżeli jesteś zdecydowany i chcesz poznać szczegółowe oferty – wypełnij krótki formularz, a firmy zajmujące się sprzedażą i dostawą ekogroszku same zgłoszą się do ciebie.

Zapytaj sprzedawcę, w jakich warunkach przechowuje węgiel

Dostawcy powinni przechowywać ekogroszek w warunkach zapewniających zachowanie jak najlepszych parametrów opału. Ekogroszek luzem powinien być składowany w zamkniętych pomieszczeniach z odpowiednią wentylacją, ponieważ poddany działaniom warunków atmosferycznych wietrzeje i spada jego kaloryczność. W przypadku ekogroszku w workach dopuszczalne jest przechowywanie go na zewnątrz, ale pod zadaszeniem. Zapakowany w plastikowe worki zachowuje odpowiednią wilgotność i swoją wartość opałową.

Zwróć uwagę na parametry

Producenci i dystrybutorzy tego rodzaju opału zapewniają, że ekogroszek posiada parametry umożliwiające bezpieczne ogrzewanie domu. Zakup dobrej jakości ekogroszku to także gwarancja długotrwałego użytkowania kotła. Zalecany przez producentów opał ma wartość opałową powyżej 24 000 KJ/kg i granulację od 5 do 25 mm. Ponadto zdolność spiekania ekogroszku Rogi RI powinna wynosić poniżej 20, a zwartość popiołu poniżej 10 proc. Taką samą wartość przyjmuje wilgotność. Natomiast zawartość siarki osiąga maksymalnie 1 proc. Jeśli na etykiecie parametry znacznie odbiegają od normy, możesz mieć do czynienia ze zwykłym węglem groszkiem.

dyi0gvw

Czytaj uważnie etykiety

Warto uważnie czytać etykietę, ponieważ zdarza się, że producenci zamiast wartości opałowej podają na niej wartość ciepła spalania. Jest ona zawsze wyższa od wartości opałowej, ponieważ uwzględnia energię pary wodnej. Nie obawiaj się poprosić sprzedawcę o okazanie certyfikatu potwierdzającego jakość i skład opału.

Dopasuj kaloryczność ekogroszku do twoich potrzeb

Na rynku dostępny jest ekogroszek o wysokiej kaloryczności 27-28 000 KJ/kg. Jego zakup jest atrakcyjny ze względu na mniejsze zużycie opału, jednak wiele pieców w przydomowych kotłowniach nie jest dostosowanych do jego spalania. Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup, zapoznaj się z parametrami kotła, którym ogrzewasz dom.

Wybierając ekogroszek o niższej kaloryczności, np. 25 000 KJ/kg, spalisz więcej opału, ale unikniesz procesu spiekania popiołu (szkalowania), ponieważ pył w kotle będzie wypalał się do końca. Zanim wybierzesz konkretny rodzaj ekogroszku, poproś sprzedawcę o próbkę węgla i napal nim w piecu. Zweryfikujesz wtedy, jak wybrany opał się spala, co w przyszłości uchroni twój piec oraz komin przed uszkodzeniem.

Trzymaj się zasad - to się opłaca

W wielu przypadkach przy zakupie opału nadal kierujemy się wyłącznie ceną. Aby mieć pewność, że wybieramy właściwy towar w najlepszej cenie, kupmy go jeszcze w lecie, kiedy jest suchy i najtańszy. Najszybciej zamówmy go przez internet – pamiętajmy, by dokładnie zweryfikować parametry towaru i zapytać sprzedawcę o odpowiedni certyfikat.

Źródło Oferteo.pl

dyi0gvw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyi0gvw