Trwa ładowanie...
d111kvv

Okap kuchenny – podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas wyboru

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Kojarzy nam się z przygotowywaniem pysznych potraw, wspaniałą atmosferą i celebracją niezapomnianych momentów. Ma ona jednak też drugą, mniej przyjemną stronę – niemiłe zapachy i nadmiar pary wodnej, który może doprowadzić do rozwoju pleśni i grzybów. Jest jednak na skuteczne rozwiązanie – zakup dobrego okapu kuchennego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Okap kuchenny – podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas wyboru
(fot. AKPO)
d111kvv

Materiał powstał przy współpracy z AKPO

Trudno sobie wyobrazić współczesną kuchnie bez okapu. Wykańczając to wnętrze coraz częściej decydujemy się na produkt, który łączy w sobie walory praktyczne z ciekawym designem. Dzięki czemu okap stanie się elementem dekoracyjnym w kuchni, albo wręcz przeciwnie możemy wkomponować go tak, aby był niemal niewidoczny. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze okapu i jakie technologiczne rozwiązania posiadają nowoczesne okapy kuchenne Podpowiadamy!

   fot. AKPO
(fot. AKPO, Fot: AKPO)

Okap idealnie dopasowany do Twoich potrzeb

d111kvv

Gama tych urządzeń dostępnych na rynku jest bardzo szeroka. Znajdziemy modele o różnych bryłach, kolorach czy wykonane z ciekawych materiałów. Modele sufitowe czy wyspowe, okapy kominowe, czy wreszcie okapy szafkowe i podszafkowe – tu opcji mamy wiele i możliwe jest dopasowanie okapu do każdej kuchni. Wybór powinien być podyktowany jego umiejscowieniem, a także naszym gustem estetycznym i aranżacją wnętrza. Dzięki szerokiej ofercie mamy pewność, że każdy znajdzie to, co jest dla niego najbardziej odpowiednie. Dopełnieniem oferty są okapy zintegrowane z płytą kuchenną. Jedno jest pewne - okapy przestały być nudne.

Kuchnia SMART

Okap powinien umożliwiać wygodną i szybką obsługę dostępnych funkcji. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które posiadają klasyczny panel sterowania czy też np. za pomocą pilota, a także mają możliwość czasowego wyłączenia urządzenia. Coraz częściej spotkać możemy takie, które kontrolować możemy za pomocą urządzenia mobilnego (np. smartfona), a nawet sterować nim gestami dłoni. Funkcje te doskonale wpisują się w aktualne trendy w projektach kuchennych i pozwalają na idealne dopasowanie się do potrzeb użytkownika.

   fot. AKPO
(fot. AKPO, Fot: AKPO)

Bezpieczeństwo ponad wszystko

d111kvv

Wybierając produkty do urządzenia do naszego domu należy pamiętać, aby był on wykonany z najwyższej jakości materiałów, a co za tym idzie bezpieczny. Użyte materiały powinny być z najlepszej jakości surowców, niepalnych, hartowanych elementów szklanych, czy wzbogacone o rozwiązania chroniące przed dziećmi tzw. Safety child. Wszystko to w trosce o zapewnienie najwyższego bezpieczeństwa użytkowania. Rozwiązania tego typu oferuje między innymi firma AKPO.

Warto też zdecydować się na zakup produktów rodzimego producenta, który posiada własną linię produkcyjną. Aspekt ten może mieć ogromne znaczenie w trakcie użytkowania urządzenia.

   fot. AKPO
(fot. AKPO, Fot: AKPO)

Oszczędność i ochrona środowiska

d111kvv

Okap okapowi nierówny. Nowoczesne urządzenia to produkty ekologiczne i energooszczędne, wykonane z tworzyw bezpiecznych dla środowiska. I tak dla przykładu firma AKPO od lat odpowiedzialnie realizuje działania w ramach eko trendów. Jej produkty wyposażone są w energooszczędne oświetlenia ledowe oraz silniki elektryczne o niskim poborze prądu. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań, produkty posiadają efektywność energetyczną w klasie A, co przekłada się na oszczędność.

Oświetlenie ma znaczenie

Okap to urządzenie, które poza wspomnianymi zadaniami, ma także jeszcze jedną, istotną funkcję – źródła światła. Zmieniający się styl życia sprawił, że coraz częściej okap traktujemy jak lampę, bez używania funkcji usuwania oparów. Z jego oświetlenia korzystamy przez wiele godzin – nie tylko podczas gotowania. Dostępne na rynku modele okapów wyposażone są w nowoczesne oświetlenie, dzięki któremu stworzymy w kuchni wyjątkowy nastrój i które wpłynie na wygląd i funkcjonalność całej kuchni.

Zaprezentowane w materiale rozwiązania proponuje polska firma AKPO, która łączy w swoich produktach użyteczność oraz wyjątkowy, ponadczasowy design. Produkowane przez nich okapy kuchenne goszczą w polskich i europejskich domach już od 30 lat.

Materiał powstał przy współpracy z AKPO

d111kvv

Podziel się opinią

Share
d111kvv
d111kvv