Trwa ładowanie...

Ogrzewanie balkonu i tarasu. Przyda się zwłaszcza wiosną

Wiosenna pogoda nie zawsze nas rozpieszcza i wiosenne chłody bywają dokuczliwe, uniemożliwiając wieczorny wypoczynek na balkonie lub tarasie. Mamy kilka pomysłów na to, jak niezależnie od temperatury stworzyć doskonałe warunki do relaksu.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ogrzewanie balkonu i tarasu. Przyda się zwłaszcza wiosnąŹródło: heaters.com.pl
d3zyny7
Elektryczne promienniki

#

Przy tym typie ogrzewania przyda się umieszczone na elewacji zewnętrzne gniazdo elektryczne. Jeśli takiego nie masz, wystarczy przedłużacz doprowadzający prąd z mieszkania. Elektryczne promienniki wytarzają ciepło na zasadzie promieni podczerwonych. Ich oddziaływanie polega na podnoszeniu temperatury powierzchni, na którą padają. Odczuwamy ich działanie bezpośrednio na skórze, nie ogrzewają one jednak powietrza. Ogromną zaletą tych urządzeń jest to, że emitują ciepło natychmiast po włączeniu do prądu. Nie muszą się rozgrzewać, zanim odczujesz ich działanie. Dostępne promienniki elektryczne mają różną moc, długość przewodu elektrycznego i formę.

W sklepach z asortymentem ogrodowym znajdziesz np. popularne promienniki w komplecie z parasolem, które montuje się pod jego rozłożoną czaszą. Do wyboru są również promienniki wiszące, podobne do żyrandoli ogrodowych, dające oprócz ciepła również światło. Trwałym rozwiązaniem są promienniki przyścienne lub takie montowane pod zadaszeniem balkonu.

heaters.com.pl
Źródło: heaters.com.pl

Podgrzewacze gazowe

#

Podgrzewacze gazowe to urządzenia na propan-butan. Butle gazowe są ukryte w ich obudowach przybierających różne kształty: grzybków, stożków, słupów, przeszklonych kolumn, które eksponują płomienie itp. Dzięki temu, że podgrzewacze gazowe są wolno stojące, można je ustawić w dowolny sposób i przestawiać w miarę potrzeb. Ciepło uzyskuje się dzięki promiennikom, które emitują promieniowanie podczerwone. Aby włączyć podgrzewanie, należy skorzystać z zapłonu.

Modele ogrodowe wyposażone są w piezoelektryczną zapalarkę. Emisję ciepła można regulować dzięki dozownikowi przepływu gazu. Ponieważ dostępne na rynku urządzenia gazowe mają zróżnicowaną moc, należy ją dobierać do powierzchni, jaką chcesz ogrzewać. Warto wybierać takie podgrzewacze, które są ekonomiczne i gwarantują małe zużycie gazu, przy wydzielaniu maksimum ciepła.

Ważnym parametrem jest także bezpieczne użytkowanie takiego urządzenia. W tym zakresie producenci proponują m.in. modele ze szklanymi ściankami wykonanymi z hartowanego szkła, które się nie nagrzewa. Niektórzy oferują też systemy chroniące przed przewróceniem podgrzewacza. Nie bez znaczenia jest też to, że przy takim typie ogrzewaczy masz do czynienia z otwartym ogniem.

Kominki zewnętrzne

#

Szczęśliwcy, którzy mają na tarasie murowany kominek, wiedzą, jak przytulny nastrój wprowadza on w chłodne dni. Do tego zapach drewna i urok migoczących płomieni tworzy magiczną atmosferę. Jest też jednak inny sposób na dogrzewanie tarasu chłodną wiosną – mini-ognisko. Na tej zasadzie działają wolno stojące kominki tarasowe o różnych formach i wielkościach.

W sprzedaży znajdziesz metalowe konstrukcje o kształcie odwróconej czaszy czy misy ustawionej na nóżkach, z szerokim rantem, na którym można oprzeć zmarznięte stopy lub kijek z kiełbaską. Na tarasach, na których niedozwolone jest palenie drewnem, można ustawić kominek gazowy o podobnej formie. Takie modele przeważnie mają wokół płomieni szklane ścianki ograniczające rozprzestrzenianie się ognia. Najmniej ciepła dadzą wolno stojące kominki na biopaliwo.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3zyny7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3zyny7