Trwa ładowanie...

Odkurzanie w ciszy. Tak, to możliwe!

Niezbyt często decydując się na zakup zwracamy uwagę na głośność, jaką wytwarza odkurzacz w trakcie użytkowania. W sklepach dostępne są nowoczesne odkurzacze, z którymi sprzątanie stanie się czystą przyjemnością. Przeczytaj, jakie są zalety posiadania cichego odkurzacza oraz czym się różnią w porównaniu ze starszymi modelami.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Odkurzanie w ciszy. Tak, to możliwe!Źródło: Shutterstock.com
d34dc4m
d34dc4m

Na rynku jest dostępnych coraz więcej cichych odkurzaczy, ale poziom hałasu, który generują może mieć różną wysokość. Od lat powstają coraz to nowsze przepisy regulujące poziom mocy oraz głośności odkurzacza, co zmusza producentów do tworzenia kolejnych, właściwych rozwiązań. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na charakterystykę klasy głośności - Cichy odkurzacz to taki, który generuje hałas w granicach od 60db do 70db. Dzięki temu odkurzacz nie wywołuje bólu głowy oraz innych przykrych dolegliwości związanych z użytkowaniem. Już zadeklarowana głośność w granicach 70db pozwala poczuć zauważalną różnicę w porównaniu ze starszymi, uciążliwymi w użytkowaniu modelami. Odkurzacz cichy może być zarówno workowy, jak i bezworkowy. Pierwsze z nich są mniej kosztowne, powszechniejsze ale niestety posiadają bardziej ubogie możliwości w porównaniu z modelami bezworkowymi, które obecnie podbijają serca użytkowników swoimi szerokimi zastosowaniami.

60 - 70db - ile to jest w odniesieniu do rzeczywistości? W trakcie takiej głośności można bez podnoszenia głosu rozmawiać między sobą, a rodzice wychowujący małe dzieci w szczególności docenią tą zaletę cichego odkurzacza. Dlaczego? Jest to poziom hałasu umożliwiająca sprzątanie przy śpiącym dziecku, a także późnym wieczorem, gdy pozostali domownicy dużo wcześniej poszli spać, dzięki temu masz pewność, że porządki nikogo nie postawią na nogi. Dość często podczas zakupu odkurzacza patrzymy na inne parametry niż głośność, choć w ostatnich latach ten trend ulega zmianie pod wpływem większej dostępności nowych rozwiązań. Wbrew pozorom cena cichego odkurzacza niewiele się różni od pozostałych, standardowych modeli.

Cichy odkurzacz umożliwia swobodne prowadzenie rozmów i nie uprzykrza życia pozostałym domownikom podczas relaksu, co jest jego cenną zaletą. Pozbądź się niezwykle uciążliwego hałasu i ciesz się odprężeniem w rodzinnym gronie nawet w trakcie sprzątania.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d34dc4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34dc4m