Trwa ładowanie...

Odkurzacz workowy - tani w zakupie i użytkowaniu

Zależnie od twoich potrzeb, wybierz mały i lekki lub większy, ale pojemy i o dużej mocy. Właściwości workowych odkurzaczy są tak różne, a możliwości ich łączenia tak liczne, że bez wątpienia znajdziesz sprzęt odpowiadający twoim preferencjom. Zobacz, co mamy ci do zaoferowania i wybierz doskonały dla siebie odkurzacz workowy.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Odkurzacz workowy - tani w zakupie i użytkowaniuŹródło: Fotolia, fot: Sergey Ryzhov
d3t7wps
d3t7wps

Niedrogie, zwinne i wydajne - odkurzacze workowe

Ten typowy model odkurzacza ma swoje dobre jak i złe oblicze. Sporo czynników wpływać będzie na twoją ocenę tego sprzętu. Zacznijmy od podstaw. Workowe odkurzacze opierają się na prostej konstrukcji. Skrywają w swoim wnętrzu papierowy lub materiałowy worek z filtrem, dzięki czemu wszelkie zanieczyszczenia zostają wewnątrz urządzenia.

Jakie worki do odkurzacza

Worki z papieru są jednorazowego użytku i po wypełnieniu należy je wyrzucić i zastąpić nowymi. Nie ma konieczności ich opróżniania czy trzepania, co stanowi spory plus. Istnieje jednak pewne ryzyko uszkodzenia worka w czasie pracy urządzenia, a w konsekwencji kurz i brud dostanie się nie tylko do mechanizmu urządzenia, ale także rozprzestrzeni się po naszym mieszkaniu. Worki z papieru to także dodatkowy cykliczny koszt, który musisz wliczyć w utrzymanie swojego odkurzacza. Jeżeli jednak jesteś alergikiem, lub w domu mieszkają osoby cierpiące na alergię, papierowa wersja worka zdaje się być najlepszym rozwiązaniem. Ponadto, producenci oferują odkurzacze workowe z filtrami HEPA, które doskonale radzą sobie z roztoczami, grzybami i nawet bakteriami, zatrzymując je w urządzeniu. Dzięki temu wydmuchiwane powietrze jest wyjątkowo dobrej jakości, co przy agresywnej alergii może okazać się naprawdę istotne.

Worki materiałowe wielokrotnego użytku wystarczy opróżnić, wyprać i można użyć ich ponownie. Procesowi temu towarzyszy jednak spora szansa na rozprzestrzenienie się zgromadzonych w worku zanieczyszczeń, co wielu osobom - szczególnie alergikom - może przeszkadzać. Co więcej, im dłużej używasz danego worka, tym bardziej spadają jego właściwości filtrujące, a co za tym idzie - zmniejszy się jakość wydmuchiwanego powietrza i efektywność sprzątania. Dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie stosowanie jednorazowych worków materiałowych. Pozbędziesz się tym sposobem problemu rozerwania worka papierowego czy też zużycia worka z tkaniny. Pamiętaj też, że w miarę wypełniania się worka, spada moc ssania odkurzacza. Jeśli zatem chcesz uniknąć tego typu problemów, być może warto rozważyć zakup odkurzacza bezworkowego.

d3t7wps

Niska cena i duża wydajność - odkurzacze tradycyjne

Największą zaletą workowych odkurzaczy jest z pewnością niska cena. Możesz kupić je już za około 200-250 złotych, a jedynym ewentualnym dodatkowym kosztem będzie zaopatrzenie się w zapas worków - jeśli oczywiście zdecydujesz się na ich jednorazowe wersje. Ze względu na największą popularność tego rodzaju odkurzacza, na rynku jest ich spory wybór. Dzięki temu z pewnością znajdziesz model zoptymalizowany pod kątem twoich potrzeb i preferencji, a dodatkowo w korzystnej cenie. Jeśli nie masz ochoty wydawać połowy wypłaty na odkurzacz - rozumiemy to. Możesz znaleźć to, czego potrzebujesz w odkurzaczu workowym. Moc silnika, ssania, odpowiednie filtry i rodzaj worka sprawią, że niedrogi sprzęt okaże się wystarczający i satysfakcjonujący do stawiania czoła domowym wyzwaniom.

Jeśli kluczowa jest dla ciebie korzystna cena, a wymiana worka pełnego brudu nie jest dla ciebie wyzwaniem, postaw na tradycyjny odkurzacz. Workowa technologia zapewni ci szeroki wybór urządzeń i akcesoriów. Jeśli chcesz generować mniej odpadów i oszczędzać więcej, wystarczy zdecydować się na worki materiałowe wielokrotnego użytku. Wybierz odkurzacz workowy idealny do twojego domu i zaprzyjaźnij się z koniecznym procesem, jakim jest odkurzanie.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3t7wps
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t7wps