Qaqwqwrqw

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Odkurzacz piorący – sprawdzamy, czy warto go kupić

Odkurzacz z funkcją prania to urządzenie wielofunkcyjne. Dzięki niemu pozbędziesz się kurzu z podłogi, plam z dywanu i tapicerki oraz zbierzesz z powierzchni rozlany płyn. Urządzenie usuwa też roztocza i nawilża powietrze, co przydaje się szczególnie zimą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szukając odkurzacza z funkcją prania, trzeba brać pod uwagę siłę ssącą, moc oraz pojemność zbiorników.
Szukając odkurzacza z funkcją prania, trzeba brać pod uwagę siłę ssącą, moc oraz pojemność zbiorników. (John Lewis)
Qaqwqwrqw

W jaki sposób działa odkurzacz z funkcją prania?

Odkurzacz piorący oprócz tradycyjnej funkcji zapewnia możliwość sprzątania na mokro. Na powierzchnię na bieżąco jest dozowany środek czyszczący, który wraz z rozpuszczonymi zanieczyszczeniami trafia z powrotem do urządzenia, a dokładnie do pojemnika na brudną wodę. Jest to możliwie dzięki filtrowi, który powinien być myty po każdym użyciu. Aby wprowadzić do pomieszczenia ulubiony aromat, możesz dolać do pojemnika niewielką ilość olejku zapachowego. Dodatkowo, odkurzacz piorący jest wyposażony w specjalną końcówkę, przy pomocy której usuniesz z podłogi czy mebli rozlany płyn.

Odkurzacz piorący – dla kogo?

Jeżeli podłogi w mieszkaniu zdobią dywany i wykładziny, odkurzacz z funkcją prania z pewnością ci się przyda. A jeśli masz w domu małe dzieci, koty albo psy – to tym bardziej. Urządzenie bardzo przyda się też osobom skłonnym do alergii – skutecznie usuwa bowiem roztocza i pyłki. Odkurzacze piorące są jednak dość ciężkie i zajmują sporo miejsca. Dlatego niekoniecznie sprawdzą się w małych mieszkaniach. Również leniuchy powinny do zakupu podejść z rozwagą. Urządzenie nie służy do szybkiego ogarnięcia pomieszczenia, na porządki przy jego użyciu trzeba poświęcić więcej czasu.

Qaqwqwrqw

Polecane modele odkurzaczy z funkcją prania

*Odkurzacz piorący Thomas Aqua + Pet & Family *– model idealny dla właścicieli energicznych czworonogów. Pozwala na dogłębne czyszczenie dywanów i tapicerek, dokładnie usuwa sierść, brud i piach. Oprócz filtra wodnego jest dodatkowo wyposażony w siedem innych różnych filtrów.

Odkurzacz piorący Kärcher SE 4001 – doskonale usuwa brud, tłuszcz i nieprzyjemne zapachy, zapewniając higieniczną czystość. Zamontowany na zewnątrz, przezroczysty zbiornik czystej wody pozwala kontrolować jej poziom, a funkcja Water Stop zabezpiecza zbiornik z brudną wodą przed przepełnieniem.

Qaqwqwrqw

Odkurzacz piorący VAX W85-PP-T Dual Power Pro – nie tylko czyści dywany, ale też je płucze, co zwiększa skuteczność pracy. Technologia Dual V umożliwia szybkie wsysanie cieczy i przyspiesza schnięcie, a rozciągliwy wąż ułatwia czyszczenie schodów czy mebli tapicerowanych.

Odkurzacz piorący Hyundai VC5750 – zestaw szczotek i nasadek dołączony do urządzenia pozwoli bez wysiłku uporać się z niemal każdym zabrudzeniem. Model jest wyposażony w miękkie kółka, które nie powodują zarysowań na podłodze.

Qaqwqwrqw

Odkurzacz piorący Zelmer ZVC762 VC 7920.ST Turbo – bardzo wydajny odkurzacz wielofunkcyjny, z podwójnym systemem filtracji zapewniającym czyste powietrze w pomieszczeniu. Urządzenie ma precyzyjną regulację mocy oraz tryb Eco pozwalający oszczędzać energię.

Jak wybrać odkurzacz z funkcją prania?

Kupując taki odkurzacz, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na markę i cenę. Ważna jest siła ssania (zazwyczaj regulowana). Im bardziej nasz dom jest narażony na zanieczyszczenia (np. sierść zwierzaków), tym większej mocy potrzebujemy. Druga rzecz to moc silnika – do dywanów z długim włosiem potrzebna jest co najmniej na poziomie 2000 W (w przypadku drewnianych podłóg wystarczająca będzie 1200 W). Istotny jest też rodzaj filtrów – kupujący często wybierają filtry HEPA, dobre dla alergików. Warto też zwrócić uwagę na poziom hałasu, jaki generuje urządzenie, zwłaszcza gdy w domu mieszkają niemowlęta lub wrażliwie zwierzaki.

Polub WP Dom
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw