Trwa ładowanie...

Odkurzacz do domu i ogrodu. Wersja przemysłowa do zadań specjalnych

Bolączką niewielkich domowych odkurzaczy jest przede wszystkim niska siła ssania. Urządzenia o małej mocy mają problem z pozbyciem się zanieczyszczeń z dywanów czy wykładzin. Na szczęście modele przemysłowe są przeznaczone zarówno do użytku domowego, jak i na zewnątrz.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Odkurzacz przemysłowy sprawdzi się w domu i warsztacie
Odkurzacz przemysłowy sprawdzi się w domu i warsztacie Źródło: Adobe Stock
d38w7ys

Odkurzacze przemysłowe różnią się od swoich domowych odpowiedników znacznie wyższą mocą ssania, większym pojemnikiem na odpady i wieloma dodatkowymi funkcjami, które pozwolą na maksymalne wykorzystanie możliwości urządzenia. Przydadzą się zarówno w zakładach produkcyjnych czy warsztatach, ale również w warunkach domowych – niezależnie czy chodzi o posprzątanie po gruntownych pracach remontowych, czy użytku codziennego, sprzęt sprawdzi się doskonale.

Trzy klasy filtrów

Sprzęt dostępny jest w trzech klasach, które odpowiadają zamontowanym w środku filtrom. Podstawowe odkurzacze o klasie L usuwają pyły powstałe po pracach związanych z obróbką drewna czy innych materiałów, a także drobnym kruszywem. Sprzęt o klasie M dodatkowo sprawdzi się podczas prac budowlanych, pozwoli skutecznie pozbyć się resztek gipsu i farb. Odkurzacze o klasie H wyposażono w filtry, które nadają się do pracy z materiałami niebezpiecznymi i są w stanie wyłapać nawet najmniejsze drobinki pyłów.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie?

Podstawą jest przede wszystkim moc urządzenia. W przypadku standardowych odkurzaczy wynosi średnio 700-1000 W. W przypadku odkurzaczy przemysłowych możemy znaleźć modele oferujące nawet 1600 W. Pamiętaj, by wybrać model z możliwością regulacji siły ssania. Niektóre zanieczyszczenia takie jak pleśń czy pył pozostały po remoncie wymaga mocniejszej siły ssania. Wybierając odkurzacz o dużej mocy możesz mieć pewność, że poradzi sobie z najbardziej uporczywymi odpadami.

d38w7ys

Wybierając odkurzacz do użytku zarówno domowego, jak i bardziej profesjonalnego, musisz mieć na uwadze również mobilność sprzętu, a także jego zasięg. Jednostka centralna odkurzacza ma dość dużą wagę, dlatego lepiej będzie wybrać model o dość dużym kablu oraz wężu, który pozwoli na dotarcie do najbardziej oddalonych miejsc.

Sprawdź również filtr, pojemnik na zanieczyszczenia i wszystko, co się z nim wiąże. Podczas pracy z wyjątkowo małymi drobinkami musisz mieć pewność, że pojemnik jest odpowiednio uszczelniony, a opróżnianie go nie powinno stanowić problemu. To samo tyczy się wymiany filtrów. Jeśli zaopatrzyłeś się w model do pracy zarówno na sucho, jak i na mokro, musisz dopilnować, by sprzęt miał odpowiednio ulokowany otwór spustowy, który pozwoli bez problemu opróżnić urządzenie po skończonej pracy.

Zadbaj o dodatkowe akcesoria

Odkurzacze przemysłowe mogą funkcjonować nie tylko w domu, ale również w ogrodzie. Funkcja nadmuchu sprawia, że poza standardową pracą urządzenie może również służyć jesienią jako dmuchawa do liści. Demontowany, elastyczny uchwyt pozwala nakładać końcówki sprzątające bezpośrednio na wąż ssący, dzięki czemu odkurzacz doskonale sprawdzi się do czyszczenia ciasnych przestrzeni – wnętrza kuchennych szafek, tapicerki samochodu czy nawet kominkowego wkładu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d38w7ys

Podziel się opinią

Share
d38w7ys
d38w7ys