Trwa ładowanie...

Odkurzacz akumulatorowy - ile zdążysz odkurzyć na jednym ładowaniu?

Podczas odkurzania bywa, że ciągniesz przedłużacz po całym mieszkaniu nieustannie go przepinając, aby dotrzeć w każdy kąt? Rozwiązaniem tego problemu jest odkurzacz akumulatorowy, dzięki któremu z łatwością posprzątasz cały dom bez zbędnego przedłużacza i plączącego się kabla. Sprawdź rozwiązaniami dostępnymi na rynku i dowiedz się, na ile wystarcza akumulator przy pełnym ładowaniu.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Odkurzacz akumulatorowy - ile zdążysz odkurzyć na jednym ładowaniu?Źródło: Fotolia
d4mlg4w
d4mlg4w

Odkurzacz akumulatorowy - bezprzewodowy

Wyjątkowo użyteczne podczas odkurzania trudno dostępnych miejsc są modele bezprzewodowe, które dzięki swej mobilności wykonają każde, nawet najbardziej wymagające zadanie. Niektóre z nich mają funkcję odpinanego odkurzacza ręcznego - jest to bardzo wielofunkcyjne i fantastyczne urządzenie, a także niezastąpione przy sprzątaniu wielu powierzchni, z którymi tradycyjny odkurzacz mógłby sobie nie poradzić. Ponadto na rynku dostępne są specjalne dodatkowe końcówki wymienne dołączone do danego modelu odkurzacza. I tak na przykład dzięki ssawce szczelinowej czy specjalnie skonstruowanej, łatwej w regulacji, trójkątnej szczotce Delta z podświetleniem LED osiągniesz pełną swobodę odkurzania każdego miejsca. W takie technologie wyposażone są m.in. nowoczesne modele Tefal Air Force, dzięki którym pokochasz odkurzanie, jak nigdy wcześniej.

Odkurzacz akumulatorowy - czas pracy

Największym zmartwieniem towarzyszącym nam przy bezprzewodowym odkurzaczu jest jego czas pracy. Czy zdążymy odkurzyć całe mieszkanie zanim się rozładuje? Czy ma dostatecznie dużą moc, by poradzić sobie z leżącymi na podłodze zabrudzeniami? Czy podoła wyzwaniu odkurzenia dywanu? Po pierwsze, nie ma co liczyć, by modele z niższej półki dały radę dywanom, czy żeby akumulator wytrzymał wystarczająco długo, byśmy zdążyli wysprzątać dokładnie wszystkie pomieszczenia. Lepszej jakości urządzenia nie dość, że wytrzymają dłużej na jednym ładowaniu - powiedzmy że ok. godziny - to zdarza się, że w zestawie otrzymujemy drugi akumulator. Można schować go na okoliczność zużycia pierwszego, a możemy też naładować oba. Dzięki temu gdy pierwszy rozładuje się podczas sprzątania, wystarczy wymienić go na drugi. I po problemie. Warto zwrócić też uwagę, że ze względu na działanie bezprzewodowe, odkurzacz taki ma niższą moc niż tradycyjny. Z tego względu działać będzie mniej skutecznie od przewodowych odpowiedników. Ma co prawda tryb turbo, na którym moc ssania znacząco wzrasta, znacząco jednak maleje przy tym czas pracy. Akumulator w trybie turbo wytrzyma od kilku do - w najlepszym wypadku - kilkunastu minut. Jeśli więc twoje mieszkanie wymaga solidnego odkurzania, akumulatorowy odkurzacz może okazać się kiepskim wyborem.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli odkurzaczy bezprzewodowych wyposażonych w wytrzymałe akumulatory, które zostały dostosowane do różnych oczekiwań użytkowników. Szeroki wybór odkurzaczy akumulatorowych umożliwia indywidualne dopasowanie wytrzymałości zasilacza m.in. do oczekiwanego czasu pracy urządzenia, co sprawia, że jest to właściwe rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę sprzątania.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4mlg4w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mlg4w