Trwa ładowanie...
ycipk-gzbbq8

Oczyszczająca moc pary. Mopy parowe idealne do twojego domu

Odkurza, myje i uwalnia nas od większości bakterii – mop parowy i parowe myjki doceniliśmy za skuteczne i dokładne sprzątanie, zwłaszcza tam, gdzie znajduje się dużo twardych podłóg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mop parowy z teleskopowym uchwytem pomoże w łatwym i szybszym sprzątaniu
Mop parowy z teleskopowym uchwytem pomoże w łatwym i szybszym sprzątaniu (Shutterstock.com)
ycipk-gzbbq8

Rozpuści brud i uwolni od zapachów

Mop, który podgrzaną parą usuwa zanieczyszczenia. Bywa dużo bardziej skuteczny od pocierania płytek zwykłą szczotką z tekstylną nakładką. Urządzenie elektryczne daje nam możliwość wykorzystania działania wysokiej temperatury, pod wpływem której zabrudzenia (nawet te zaschnięte) stają się coraz bardziej miękkie. Mopy parowe czyszczą podłogę i usuwają niechciane zapachy, a także bakterie bez użycia detergentów. To najlepsza opcja do domów, gdzie dąży się do redukcji ich użycia, czyli np. tam, gdzie na podłodze bawią się małe dzieci.

ycipk-gzbbq8

Ogromny walor mopa parowego to precyzja sprzątania podłóg z fugami. W przeciwieństwie do zwykłego mopa, który często spycha zabrudzenia do szczelin (i w rzeczywistości pozostawia naszą podłogę tylko z pozoru czystą), mop parowy zwilża i zmiękcza zabrudzenia, a następnie wchłania je materiałowa, wymienna nakładka, którą po skończeniu sprzątania wypierzemy w pralce (także w wysokiej temperaturze). Oczyszczona podłoga delikatnie się podgrzewa, a ciepła para wodna błyskawicznie wysycha. Tym samym z mopem parowym nie grozi nam długie schnięcie podłogi – to kolejny atut tego urządzenia, który docenią osoby, którym zależy na skutecznym, a do tego szybkim sprzątaniu (w tym rodzice maluchów).

Pomocnik w walce z brudną podłogą

Wiele mówi i pisze się o tym, że mop parowy może trwale uszkodzić podłogę pokrytą panelami podłogowymi. Cienkie, podatne na wpływ wilgoci panele podłogowe mogą pod wpływem ciepłej pary napęcznieć i ulec deformacji. Jednak jak nietrudno zauważyć: jest to przede wszystkim kwestia ich jakości, a także temperatury i mocy mopa parowego (w końcu tradycyjne mycie podłogi także wystawia je na działanie ciepłej wody). Te urządzenia zdecydowanie wygrywają tam, gdzie zabrudzeń powstaje najwięcej i gdzie zdecydowana większość konsumentów decyduje się na twarde podłogi. Mop parowy będzie nieocenioną pomocą: w przedsionkach, na schodach wewnętrznych i zewnętrznych, w korytarzach, pokojach dziennych i salonach, a także wszędzie tam, gdzie często chodzi się w butach.

ycipk-gzbbq8

Wyczyści każdy kąt…

Mop parowy może mieć prostokątną lub trójkątną końcówkę. Para wydobywająca się z otworów będzie zwilżać i parować powierzchnie pod i obok nakładki materiałowej. Prostokątne końcówki mopów parowych są bardziej skuteczne na dużych, płaskich, regularnych powierzchniach, a trójkątne tam, gdzie jest dużo schodów, zakamarków, kątów i mebli, obok których chcemy umyć podłogę.

ycipk-gzbbq8

Mop gotowy do sprzątania

Podobnie jak w przypadku parownic do ubrań i parowarów, w których przygotowujemy smaczne i zdrowe posiłki, mop parowy potrzebuje czasu, aby podgrzać wodę do odpowiedniej temperatury. W przypadku większości modeli dostępnych na rynku wynosi on od kilkunastu do trzydziestu sekund. O gotowości urządzenia do działania poinformuje nas sygnał dźwiękowy. Czas nagrzewania się wody to praktyczna informacja, która pomoże nam ocenić funkcjonalność wybranego modelu. Przy zakupie spytaj też o pojemność zbiornika na wodę — modele z większym pojemnikiem pozwolą sprzątać podłogę bez przerw na uzupełnienie.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-gzbbq8

ycipk-gzbbq8
ycipk-gzbbq8