Trwa ładowanie...

Oczyszczacz powietrza - pogromca smogu | Media Expert

Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w oczyszczacz powietrza? Doradzamy, które modele Electrolux są najlepsze. Sprawdź teraz na stronie Media Expert!

Artykuł sponsorowany
Oczyszczacz powietrza - pogromca smogu | Media ExpertŹródło: Materiały prasowe
diimmau
diimmau

Oczyszczacz powietrza - skuteczny pogromca smogu. Oddychaj w domu pełną piersią!

Smog jest zjawiskiem atmosferycznym, składającym się z mgły, dymu i spalin. Zawiera on szkodliwe pyły i związki chemiczne, które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia człowieka. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) spośród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie aż 36 znajduje się w Polsce. Chociaż walka ze smogiem, wymaga kompleksowego podejścia, to o jakość powietrza można zadbać samemu - nie tylko wymieniając piece węglowe na bardziej ekologiczne rozwiązania, ale także korzystając z domowego oczyszczacza powietrza. To pożyteczne urządzenie sprawia, że jakość powietrza, jakim oddychają domownicy jest nieporównywalnie lepsza. Co warto wiedzieć o oczyszczaczu powietrza, przed dokonaniem zakupu konkretnego modelu?

Skąd bierze się smog? Jak poprawić jakość powietrza w domu?

Czym tak właściwie jest smog? To zanieczyszczone powietrze, pełne szkodliwych pyłów (przede wszystkim PM10, PM2.5) zawierających mi.n.: metale ciężkie, lotne związki organiczne, siarkę. Istnieje kilka przyczyn tworzenia się smogu, dwie najważniejsze z nich to spaliny z kotłów i pieców na paliwa stałe oraz spaliny samochodowe.
Wdychanie smogu nie tylko obniża komfort oddychania, ale ma też destrukcyjny wpływ na zdrowie, z czego dzięki różnym kampaniom społecznym, zdaje sobie sprawę coraz więcej Polaków. Wraz ze wzrostem świadomości na temat szkodliwości smogu, rośnie również zainteresowanie sposobami ograniczenia jego ilości w powietrzu. Najlepszą metodą ochrony siebie i bliskich przed smogiem, jest zainwestowanie w dobrej jakości oczyszczacz powietrza, dzięki któremu niemal całkowicie wyeliminujemy zanieczyszczenia z powietrza, które dostaje się do domu.

Oczyszczacz powietrza – najlepszy sposób walki ze smogiem

Wielu konsumentów zadaje sobie pytanie: jaki oczyszczacz powietrza kupić? Wybierając oczyszczacz powietrza z pewnością, należy zwrócić szczególną uwagę na elementy filtrujące, w jakie jest wyposażony, gdyż to od nich zależeć będzie jakość pracy urządzenia i tym samym poziom czystości powietrza w pomieszczeniu. To właśnie filtry wyłapują niepożądane pyły, cząsteczki i gazy – absolutnym standardem są filtry HEPA, które poza pyłami PM10, PM2.5 wyłapują też bakterie, wirusy, roztocza, zarodniki pleśni, alergeny roślinne i zwierzęce, co ma ogromne znaczenie np. dla osób uczulonych na pyłki traw, krzewów, czy sierść psa lub kota.

diimmau

Przy wyborze urządzenia antysmogowego, należy też pamiętać o tym, aby dany model był dobrany do kubatury pomieszczenia. Przykładowo w dużych mieszkaniach, świetnie sprawdzą się oczyszczacze Electrolux PA91-604GY i PA91-604DG, które pracują wydajnie w pomieszczeniach do 129m2. Co więcej, z myślą o wygodzie użytkowników, producent zadbał o to, aby można było sterować tymi modelami za pomocą smartfona. Ich zaletą jest też niski poziom hałasu, bo tylko 17 dB. Głośność pracy to niewątpliwie kolejny ważny parametr, który wpłynie na nasz codzienny komfort i zadowolenie z urządzenia. W nieco mniejszych pomieszczeniach świetnie sprawdzi się oczyszczacz Electrolux PA91-404GY, który zapewnia odpowiednią wydajność do oczyszczenia na 92m2. Dla wielu konsumentów jednym z kluczowych determinantów jest cena – dysponując budżetem 1500-1800 złotych, warto zainteresować się urządzeniem Electrolux EAP450, które również bardzo cicho pracuje, a jego cena jest adekwatna do jakości wykonania.

Jakie inne aspekty należy wziąć pod uwagę, podczas wizyty w sklepie stacjonarnym lub internetowym? Są to:

  • rozmiar,
  • moc urządzenia,
  • czas gwarancji,
  • czujnik temperatury,
  • wskaźnik zanieczyszczenia powietrza,
  • dodatkowe wyposażenie,
  • funkcja nawilżania powietrza.

Warto wspomnieć, że wymienione modele oczyszczaczy Electrolux poza świetnymi parametrami, cechują się też bardzo nowoczesnym, estetycznym designem, wyróżniając się na tle konkurencyjnych urządzeń z podobnej półki cenowej.

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą naszego sklepu Media Expert, w którym oferujemy skuteczne i ergonomiczne oczyszczacze powietrza Electrolux oraz innych, renomowanych marek w konkurencyjnych cenach, dedykowane zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń.

Artykuł sponsorowany
diimmau

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diimmau