Trwa ładowanie...

Ochrona przed słońcem i wiatrem. Żagiel do ogrodu

Sprawdzi się zarówno na tarasie, jak i balkonie. Możesz kupić go za niewielkie pieniądze, rozstawić bez większych problemów i cieszyć się chłodnym cieniem nawet w najbardziej upalne dni. Żagiel to doskonały sposób na to, by zapewnić sobie cienisty zakątek wokół domu.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ochrona przed  słońcem i wiatrem. Żagiel do ogroduŹródło: Shutterstock.com
d169bpp
d169bpp

Żagiel ogrodowy to połączenie funkcjonalności i nowoczesnego wyglądu. W zależności od koloru i rodzaju użytego materiału możesz dopasować go zarówno do domu utrzymanego w nowoczesnym, jak i bardziej klasycznym stylu. Możesz rozpiąć go tak, by chronił cię przed słońcem lub osłonił przed wścibskim okiem sąsiadów. Wybór należy do ciebie.

Pasuje wszędzie

Kolejnym atutem jest różnorodność dostępnych kształtów. W przeciwieństwie do parasola ogrodowego żagiel możesz umieścić na balkonie tuż przy ścianie i zapewni równomierną ilość cienia na całej długości. Jest przy tym łatwiejszy do zamocowania niż markiza. W zależności od potrzeb możesz użyć modeli kwadratowych, trójkątnych i prostokątnych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć ze sobą kilka płacht materiału, tworząc interesującą konstrukcję, która nie tylko osłoni cię przed słońcem, ale też na przykład przed ciekawskim okiem ludzi idących ulicą.

Gdzie umieścić żagiel?

Dodatkowe zadaszenie przyda się wszędzie tam, gdzie latem słońce świeci zbyt mocno. Idealnym miejscem dla żagla ogrodowego będzie taras, na którym w słoneczne dni nie da się usiedzieć lub miejsce w ogrodzie, w którym lubisz spędzać czas. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zacienić miejsce, w którym bawią się dzieci lub nawet duży, przydomowy taras czy pergolę. Pod warstwą materiału "ukryjesz" stół z krzesłami, a nawet grilla.

Pamiętaj, że żagiel powinien mieć odpowiednią wielkość. Na szczęście do wyboru masz wiele wzorów, które pozwolą ci zadaszyć każdą przestrzeń, niezależnie od jej wielkości. Pamiętaj, że żagiel będzie wymagać odpowiednich zaczepów do zamontowania. Może to być na przykład część elewacji budynku albo specjalne pręty, które należy przymocować do barierek lub wkopać.

Żagiel to tani i niezawodny sposób na osłonę przed słońcem Shutterstock.com
Żagiel to tani i niezawodny sposób na osłonę przed słońcem Źródło: Shutterstock.com

Istotną kwestią jest również kolor żagla. W przeciwieństwie do innych rodzajów zadaszeń, w przypadku żagla możesz pokusić się o całą gamę różnorodnych barw, które sprawdzą się z każdym rodzajem elewacji. Począwszy od standardowych i neutralnych beżów oraz brązów, aż po głęboki granat czy stalową szarość, wszystko zależy wyłącznie od twojego pomysłu.

Względy bezpieczeństwa

Przy zakupie trzeba jednak zdać sobie sprawę z pewnych ograniczeń, jakie niesie za sobą zakup żagla. Przede wszystkim nie sprawdzi się on w czasie gwałtownych wichur i burzy, przed oberwaniem chmury warto będzie odpowiednio go zabezpieczyć lub nawet zdjąć. Montaż jest bardzo szybki, zatem po załamaniu pogody możesz szybko rozłożyć go ponownie. Aby spełniał swoje zadanie, żagiel musi być również mocno napięty. To z kolei wymaga ingerencji w elewację budynku w celu umieszczenia zaczepów.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d169bpp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d169bpp