Trwa ładowanie...

Nowy trend podbija Polskę. Poznaj biurka z elektryczną regulacją

Z roku na rok w sieci pojawia się coraz więcej poradników i pochwalnych opinii związanych z biurkami elektrycznymi i pracą na stojąco. Nie jest to tanie rozwiązanie, ale w długofalowym rozrachunku może okazać się zbawienne dla kręgosłupa i samopoczucia.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Biurko regulowane elektrycznie zapewnia wygodne warunki pracy Biurko regulowane elektrycznie zapewnia wygodne warunki pracy Źródło: Unsplash.com
d2li0yh
d2li0yh

Masa korzyści

Biurko elektrycznie regulowane nie tylko urozmaicą dzień pracy, ale także mogą okazać się zbawienne dla ciała. Przede wszystkim pozwalają kręgosłupowi odpocząć i odciążyć odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Według badań naukowców z University College of London, pozwalają o 32 proc. obniżyć ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych. Dzieje się to nie tylko za sprawą tego, że można wręcz idealnie dopasować wysokość w przypadku pracy na siedząco, ale także pozwolić sobie na pracę stojącą, co znacząco poprawia krążenie krwi.

Jakie są zalety pracy na stojąco? Według badań pozwala ona poprawić efektywność pracy. Często zdarza się, że załatwiając ważne sprawy przez telefon, wstajemy od biurka i zaczynamy krążyć dookoła pomieszczenia z słuchawką przy uchu, tłumacząc, że tak jest się łatwiej skoncentrować. Podobnie jest w przypadku pracy na stojąco, która według jej zwolenników zwiększa kreatywność i koncentrację. Taką pozycję można zastosować nie tylko podczas opracowywania ważnych projektów, ale także przy wszelkiego rodzaju wideokonferencjach, ponieważ nie od dziś wiadomo, że prezentacje najlepiej prowadzi się na stojąco.

Taktyka pracy

Ważnym elementem jest odpowiednia taktyka. Według specjalistów i producentów, na początek najlepiej stać przez 15 minut na każdą godzinę pracy. Można też wstawać w określonych sytuacjach, na przykład podczas wspomnianych wcześniej konferencji wideo i prezentacji. Jeżeli już w pełni przekonacie się do tego typu rozwiązania, to możecie stosować system godzina stania i godzina siedzenia.

Podczas stania możecie wykonywać różne ruchy takie jak rozciąganie, skręty tułowia, przestępowanie z nogi na nogę i tym podobne. Ważne jest, żeby nie przenosić ciężaru ciała na jedną stronę, ponieważ może to zaszkodzić posturze. Stopy powinny być rozstawione na szerokość ramion, ponieważ taka pozycja zapewnia stabilność. Możecie także kupić piłkę sensoryczną do masażu stóp i pobudzać krążenie podczas pracy.

d2li0yh

Jak wybrać odpowiednie biurko?

O ile kupując klasyczny mebel, otrzymujecie od razu całą konstrukcję, o tyle w przypadku tych regulowanych elektrycznie częstą praktyką jest sprzedawanie osobno stelaża z mechanizmem oraz blatu. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na dwie rzeczy - zakres wysokości oraz maksymalny dopuszczalny ciężar. Oczywiście w obu przypadkach im więcej, tym lepiej, choć z wysokością nie ma co przesadzać. Niektóre modele mają także pamięć ustawień, więc jeśli dzielisz z kimś biurko, to taka opcja może być przydatna.

Wśród funkcji dodatkowych producenci umieszczają czasem wyświetlacze wskazujące wysokość, funkcję alarmu przypominającego o zmianie pozycji i system antykolizyjny. Polega on na tym, że kiedy podczas zmiany wysokości biurko napotka przeszkodę, to mechanizm zatrzyma się i delikatnie cofnie ruch.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2li0yh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2li0yh