Trwa ładowanie...
dl8mhc3

Nowy Rok nowe wyzwania- zacznij od czystego domu!

Styczeń to czas zmian. Jeśli marzy Ci się więcej wolnego czasu i czysty dom, to już teraz sprawdź sposoby na to, by cieszyć się porządkiem i chwilami tylko dla siebie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy Rok nowe wyzwania- zacznij od czystego domu!
(Materiały prasowe)
dl8mhc3

Dużo pracujesz, po pracy masz jeszcze dodatkowe zajęcia i czujesz, jak Twoja doba diametralnie się kurczy? Jeśli tak to najwyższy czas, by zacząć delegować swoje obowiązki domowe. Zyskaj więcej czasu, jednak nie rezygnuj z porządku. Sprawdź, jak to zrobić!

Dziel się zadaniami z domownikami

Każdy domownik powinien mieć swoje obowiązki w domu. Niezależnie od tego, czy mieszkasz ze swoją rodziną, partnerami, czy współlokatorami, sprawiedliwy podział obowiązków to jeden ze sposobów, by zapanować nad bałaganem. Dobrym pomysłem jest rozpisanie wszystkich czynności ze sprzątaniem, które należy robić regularnie i podzielenie ich mniej więcej po równo na każdą osobę. To jakie zadania dostanie dana osoba, powinno być uzależnione od jej upodobań, a także i wieku. Ci najmłodsi domownicy mogą między innymi sprzątać swoje zabawki, ścielić łóżko, czy odnosić naczynia do zmywarki. Te wbrew pozorom drobne czynności oszczędzą Ci sporo czasu każdego dnia.

dl8mhc3

Pamiętaj, że cały dom nie musi być na Twojej głowie. Każda osoba, która w nim mieszka przyczynia się zarówno do bałaganu, jak i zaprowadzenia porządku. Podział obowiązków to podstawa, jeśli chcesz mieć więcej czasu i czysty dom. Bez tego ciężko będzie Ci zadbać o wolne chwile i jednocześnie cieszyć się błyszczącą podłogą w salonie.

Naucz się sprzątać na bieżąco

Wielkich porządków dałoby się uniknąć, jeśli mieszkanie byłoby sprzątane na bieżąco. Często największym problemem jest zostawianie po sobie bałaganu po wszelkich czynnościach domowych. Brak wyrobienia nawyku odkładania rzeczy na miejsce, zostawianie ich na nieodpowiednim miejscu, czy zwlekanie z myciem podłogi bądź odkurzaniem sprawia, że mały nieład zamienia się w prawdziwy bałagan, którego posprzątanie wymaga już kilku godzin, zamiast kilkunastu minut.

Regularne sprzątanie - chociażby kwadrans dziennie sprawia, że w mieszkaniu panuje ład. Wtedy dodatkowe czynności porządkowe możesz wykonać rzadziej. Gdy wykorzystasz ten sposób, możesz mieć pewność, że nie będzie już potrzeby poświęcania jednego dnia weekendu na doprowadzanie mieszkania do porządku.

dl8mhc3

Zatrudnij pomoc domową

W niektórych przypadkach samodzielne sprzątanie mieszkania dalej jest uciążliwe. Bywa, że to jeden z tych obowiązków, których nie chcesz się podejmować, bo w tym czasie możesz zrobić wiele ciekawszych rzeczy. Zatrudnienie pomocy domowej to wbrew pozorom rozwiązanie, na które stać coraz więcej rodzin. Dzięki temu zyskujesz od kilku do kilkudziesięciu godzin w skali miesiąca, które możesz wykorzystać na co tylko chcesz, mając świadomość, że Twój dom jest czysty i pachnący.

Portale, takie jak www.pomocedomowe.pl ułatwiają znalezienie odpowiedniej osoby na to stanowisko. Każda kandydatka ma swój profil, na którym podana jest stawka godzinowa, dyspozycyjność, miasto, zakres obowiązków i doświadczenie. Na podstawie tych informacji o wiele łatwiej wybrać jedną osobę do ostatecznej współpracy.

Zatrudnienie kogoś do sprzątania mieszkania to coraz częstsze rozwiązanie w wielu domach. Nic w tym dziwnego, skoro spędzamy coraz więcej czasu w pracy, a jednocześnie chcemy mieć chwilę dla siebie i czas na odpoczynek. Ciężko to wszystko pogodzić z pragnieniem przebywania w ładnej i zadbanej przestrzeni. Pomoc domowa jest odpowiedzią na te potrzeby. To inwestycja, w której rezultatem będzie więcej czasu, spokój i czyste mieszkanie. Możesz zapomnieć, o sprzątaniu przed wizytą gości, spędzaniu soboty na pucowaniu toalety, czy gorączkowych przygotowaniach do świąt. Teraz inna osoba regularnie będzie dbała, by wszystko w Twoim mieszkaniu po prostu lśniło. Ty w tym czasie możesz zająć się tym, co najbardziej lubisz robić.

dl8mhc3

Podziel się opinią

Share

dl8mhc3

dl8mhc3