Trwa ładowanie...
ycipk-l4gd96
łazienka

Nowości do łazienki. Co można było zobaczyć na targach ISH 2019?

Tegoroczne targi ISH we Frankfurcie nad Menem odwiedziło prawie 200 tys. osób, a swoje produkty zaprezentowało niemal 2500 wystawców. Stworzono największy na świecie showroom, w którym zaprezentowano najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w łazienkach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ISH 2019
ISH 2019 (Materiały prasowe, Messe Frankfurt Exhibition GmbH, Fot: Pietro Sutera)
ycipk-l4gd96

Głównymi tematami poruszanymi na targach (11-15 marca) podczas spotkań były m.in. inteligentne zarządzanie systemami wodnymi, kolory w łazienkach, jak również projekty łazienek dedykowane osobom chorym i niepełnosprawnym.

Coraz więcej polskich wystawców

W halach targowych o powierzchni 260 tys. m kw najnowsze rozwiązania oraz swoje produkty zaprezentowało prawie 2500 wystawców z 161 krajów. Liczba odwiedzających była pokaźna, bo szacuje się, że ISH zwiedziło 200 tys. osób!
Z roku na rok rośnie liczba rodzimych firm, które są obecne na ISH i, co warto dodać, Polska była pierwszym krajem partnerskim tych targów. W tym roku wśród wystawców zaprezentowało się aż 98 firm z Polski, np. Cersanit, Sanplast, czy Radaway. Trzeba mieć na uwadze to, że ISH to nie włoskie iSaloni – są to targi bardziej technologiczne, niż przedstawiające możliwości aranżacji pomieszczeń.

ISH 2019 Materiały prasowe, Messe Frankfurt Exhibition GmbH
Podziel się
ycipk-l4gd96

Inteligentne zarządzanie wodą

Inteligentny dom, gdzie wszystko jest kontrolowane z poziomu smartfona, tabletu czy komputera to już nie fikcja. W ten sam sposób przebiega także kontrola urządzeń w łazience. Podczas targów prezentowano właśnie takie rozwiązania technologiczne.

Systemy solarne do ogrzewania wody pitnej

Jednym z rozwiązań prezentowanych na ISH były instalacje słonecznych systemów grzewczych do wody. Energię słoneczną z powodzeniem można wykorzystywać do przygotowywania ciepłej wody w mieszkaniu. Wahania temperatur w zasobniku ciepłej wody zagrażają jednak higienie wody pitnej. Omawiano więc te problemy i prezentowano, jak prawidłowo instalować owe systemy.

ISH 2019 Materiały prasowe, Messe Frankfurt Exhbition GmbH
Podziel się

Trendy w urządzaniu łazienek

Okazuje się, że trendy kolorystyczne oraz materiały wykorzystywane w łazienkach, to cały czas wiodący temat. I nie inaczej było podczas tegorocznych targów ISH. Widać reakcję producentów na pragnienia klientów: chcą mieć bardzo indywidualnie zaprojektowane łazienki, z różnym wykończeniem i z dość zaskakującymi efektami. Cały czas główną rolę gra w łazienkach drewno, ale i marmur oraz najnowsze rodzaje wykończeni metalicznych. To wszystko dotyczy armatury, powierzchni i akcesoriów łazienkowych. Lata minimalistycznego wystroju również w łazienkach powoli przejmuje kolor, który jest coraz bardziej wyraźny w tych pomieszczeniach (np. pastele).

ycipk-l4gd96

Łazienka terapeutyczna

Coraz więcej ludzi wymaga opieki w swoich domach. W Niemczech to liczba ponad 2,9 mln osób. Projektanci obserwując taką tendencję zaczęli projektować odpowiednie rozwiązania, by wspomóc chore i niepełnosprawne osoby w ich codziennym życiu. Łazienka jest jednym z kluczowych pomieszczeń. Jeśli je źle i nieodpowiednio zaprojektowano, to zarówno osoby chore jak i ich opiekunowie są narażeni na obciążenia fizyczne. Temat ten był również wiodącym podczas tegorocznych targów ISH. Prezentowano rozwiązania związane z tym zagadnieniem.

Kolejne targi ISH odbędą się za dwa lata, w dniach 22-26 marca.

Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-l4gd96

ycipk-l4gd96
ycipk-l4gd96