Qaqwqwrqw

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu
łazienka

Nowości do łazienki. Co można było zobaczyć na targach ISH 2019?

Tegoroczne targi ISH we Frankfurcie nad Menem odwiedziło prawie 200 tys. osób, a swoje produkty zaprezentowało niemal 2500 wystawców. Stworzono największy na świecie showroom, w którym zaprezentowano najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w łazienkach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ISH 2019
ISH 2019 (Materiały prasowe, Messe Frankfurt Exhibition GmbH, Fot: Pietro Sutera)
Qaqwqwrqw

Głównymi tematami poruszanymi na targach (11-15 marca) podczas spotkań były m.in. inteligentne zarządzanie systemami wodnymi, kolory w łazienkach, jak również projekty łazienek dedykowane osobom chorym i niepełnosprawnym.

Coraz więcej polskich wystawców

W halach targowych o powierzchni 260 tys. m kw najnowsze rozwiązania oraz swoje produkty zaprezentowało prawie 2500 wystawców z 161 krajów. Liczba odwiedzających była pokaźna, bo szacuje się, że ISH zwiedziło 200 tys. osób!
Z roku na rok rośnie liczba rodzimych firm, które są obecne na ISH i, co warto dodać, Polska była pierwszym krajem partnerskim tych targów. W tym roku wśród wystawców zaprezentowało się aż 98 firm z Polski, np. Cersanit, Sanplast, czy Radaway. Trzeba mieć na uwadze to, że ISH to nie włoskie iSaloni – są to targi bardziej technologiczne, niż przedstawiające możliwości aranżacji pomieszczeń.

ISH 2019 Materiały prasowe, Messe Frankfurt Exhibition GmbH
Podziel się
Qaqwqwrqw

Inteligentne zarządzanie wodą

Inteligentny dom, gdzie wszystko jest kontrolowane z poziomu smartfona, tabletu czy komputera to już nie fikcja. W ten sam sposób przebiega także kontrola urządzeń w łazience. Podczas targów prezentowano właśnie takie rozwiązania technologiczne.

Systemy solarne do ogrzewania wody pitnej

Jednym z rozwiązań prezentowanych na ISH były instalacje słonecznych systemów grzewczych do wody. Energię słoneczną z powodzeniem można wykorzystywać do przygotowywania ciepłej wody w mieszkaniu. Wahania temperatur w zasobniku ciepłej wody zagrażają jednak higienie wody pitnej. Omawiano więc te problemy i prezentowano, jak prawidłowo instalować owe systemy.

ISH 2019 Materiały prasowe, Messe Frankfurt Exhbition GmbH
Podziel się

Trendy w urządzaniu łazienek

Okazuje się, że trendy kolorystyczne oraz materiały wykorzystywane w łazienkach, to cały czas wiodący temat. I nie inaczej było podczas tegorocznych targów ISH. Widać reakcję producentów na pragnienia klientów: chcą mieć bardzo indywidualnie zaprojektowane łazienki, z różnym wykończeniem i z dość zaskakującymi efektami. Cały czas główną rolę gra w łazienkach drewno, ale i marmur oraz najnowsze rodzaje wykończeni metalicznych. To wszystko dotyczy armatury, powierzchni i akcesoriów łazienkowych. Lata minimalistycznego wystroju również w łazienkach powoli przejmuje kolor, który jest coraz bardziej wyraźny w tych pomieszczeniach (np. pastele).

Qaqwqwrqw

Łazienka terapeutyczna

Coraz więcej ludzi wymaga opieki w swoich domach. W Niemczech to liczba ponad 2,9 mln osób. Projektanci obserwując taką tendencję zaczęli projektować odpowiednie rozwiązania, by wspomóc chore i niepełnosprawne osoby w ich codziennym życiu. Łazienka jest jednym z kluczowych pomieszczeń. Jeśli je źle i nieodpowiednio zaprojektowano, to zarówno osoby chore jak i ich opiekunowie są narażeni na obciążenia fizyczne. Temat ten był również wiodącym podczas tegorocznych targów ISH. Prezentowano rozwiązania związane z tym zagadnieniem.

Kolejne targi ISH odbędą się za dwa lata, w dniach 22-26 marca.

Polub WP Dom
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw