Nowoczesny drewniany dom. Tak to się robi!

Nowoczesny drewniany dom. Tak to się robi!

03.04.2018 | aktual.: 03.04.2018 13:37

Czy można pogodzić marzenia o nowoczesnym domu, posesji położonej z dala od miejskiego zgiełku i życiu blisko natury? Jak znaleźć złoty środek, gdy podobają nam się zarówno drewniane domy, jak i współczesne wille? Pewna francuska rodzina udowodniła, że wszystkie te wymagania można połączyć w bardzo zgrabnym stylu. Inwestorzy zwrócili się do paryskiego biura architektonicznego Blackstones o pomoc w realizacji marzenia. Dom miał stanąć na terenie zalesionym, doskonale wpisywać się w okoliczną naturę, spełniać wszystkie potrzeby rodziny i oferować nowoczesny, komfortowy program wewnętrzny. Zobacz, jak architekci wywiązali się z powierzonego im zadania.

Czy można pogodzić marzenia o nowoczesnym domu, z dala od miejskiego zgiełku oraz o życiu blisko natury? Pewna francuska rodzina udowodniła, że wszystkie te wymagania można połączyć w bardzo zgrabnym stylu.

Inwestorzy zwrócili się do paryskiego biura architektonicznego Blackstones o pomoc w realizacji marzenia. Dom miał stanąć na terenie zalesionym, doskonale wpisywać się w okoliczną naturę, spełniać wszystkie potrzeby rodziny i oferować nowoczesny, komfortowy program wewnętrzny. Zobacz, jak architekci wywiązali się z powierzonego im zadania.
Na pierwszy rzut oka dom sprawia wrażenie tradycyjnego budynku wzniesionego z drewna, przykrytego dwuspadowym dachem urozmaiconym lukarną. Gdy jednak przyjrzysz się bliżej, zauważysz, że wszystkie elementy konstrukcyjne i architektoniczne są na wskroś nowoczesne. Nawet kolorystyka elewacji utrzymana jest w modnych dziś odcieniach beżów.

1 / 9

Nowocześnie, choć w lesie

Obraz
© Blackstones

Skromna bryła domu dobrze współgra z otoczeniem. Doskonale wtapia się w ścianę lasu i nie odcina się od niej w sposób wyrazisty. Budynek imponuje nowoczesną formą przeszkleń ściennych i dachowych. Duże okna na parterze, połaciowe doświetlające poddasze oraz balkon francuski w lukarnie stanowią eleganckie i praktyczne dopełnienie bryły. Nowoczesne, niedrogie pokrycie dachowe z gontów bitumicznych oraz celowo poszarzana oblicówka drewniana kontrastują z ciemną linią cokołu.

2 / 9

Relaks na kilku poziomach

Obraz
© Blackstones

Ważnym elementem posesji jest projekt strefy relaksu. Cały ogród został szczegółowo przemyślany. Znalazło się w nim miejsce na wielopoziomowy taras oraz basen. Części wypoczynkowe łączy drewniany podest. Jest on przedłużeniem tarasu i wykończony został deskami w tym samym odcieniu. Drewno najlepiej spośród wszystkich materiałów wykończeniowych komponuje się z otaczającą dom naturą. Rozległy teren wypoczynkowy w ogrodzie jest komfortowy dla całej rodziny.

3 / 9

Mobilna jadalnia

Obraz
© Blackstones

Oprócz dużych, nowoczesnych okien zaprojektowano też wygodne drzwi tarasowe, które łączą wnętrze domu z ogrodem. Ich bezprogowa forma ułatwia komunikację i pozwala uzyskać mnóstwo światła po otwarciu. Okna sięgają do sufitu, przez co odnosi się wrażenie, że przeszklenia na całej ścianie usytuowane są na granicy strefy dziennej domu i tarasu. Zlokalizowana tu jadalnia jest dzięki temu doskonale doświetlona. Łatwo ją też przenieść do ogrodu w czasie ciepłych miesięcy.

4 / 9

Rustykalne drewno w nowoczesnej odsłonie

Obraz
© Blackstones

Wnętrza zaprojektowano jako otwartą strefę, przez co jest tu przestronnie i widno. Kuchnia połączona została z dużą jadalnią, w której pierwsze skrzypce gra 10-osobowy stół o szerokości odpowiadającej rozmiarom kuchennej wyspy. Aranżacja jest na wskroś nowoczesna, choć rustykalne drewniane elementy również znalazły tu swoje miejsce.

5 / 9

Drewniana konsekwencja

Obraz
© Blackstones

Ten sam odcień drewna, które wybrano do kuchni, powielono w innych pomieszczeniach domu. W korytarzach i pokojach stanowi ono uzupełnienie wszechobecnej bieli, między innymi dopełnia jasną sypialnię właścicieli. W rzeczywistości pokój nocny to master bedroom - z sypialni do łazienki prowadzą przesuwne drzwi. W strefie wypoczynkowej również królują nowoczesne rozwiązania i minimalistyczna aranżacja.

6 / 9

Atrakcyjny zamiennik antresoli

Obraz
© Blackstones

Jednym z ciekawszych zabiegów architektonicznych w tym domu jest powtórzenie wewnątrz domu przeszklenia z elewacji szczytowej. Zamiast otwartej antresoli wstawiono w ścianie nad parterem szyby w ciemnej ramie. Dzięki temu, że przeszklenie zostało usytuowane na osi okna, pomieszczenie na poddaszu jest optymalnie doświetlone. Takie rozwiązanie zapewnia bezkonfliktowe przenikanie światła dziennego na przestrzał.

7 / 9

Widne poddasze

Obraz
© Blackstones

Pokój dziecięcy to jednocześnie bawialnia. Zaprojektowano go na poddaszu. Jest tu widno dzięki przeszkleniom w ścianie zewnętrznej o formie francuskiego balkonu i szybom antresoli. Transparentna przegroda daje rodzicom przebywającym na parterze kontrolę nad tym, co dzieje się w pokoju syna. Ponadto jest tu dość światła potrzebnego podczas zabawy i nauki. Tak intensywnie doświetlone wnętrze to duża oszczędność. Nie trzeba korzystać z elektryczności w ciągu dnia.

8 / 9

Elegancka łazienka

Obraz
© Blackstones

Łazienka na parterze, podobnie jak pozostałe wnętrza w domu, ma nowoczesną formę. Przewidziano tu dwie eleganckie umywalki nablatowe. Zamontowane pod nimi szafki powstały z dębowego drewna. Strefę wanny oddziela od reszty pomieszczenia ścianka wyłożona dużymi płytkami łazienkowymi. Nowoczesna armatura podtynkowa i minimalistyczne dodatki, choćby w formie lustra z wmontowanym oświetleniem ramowym, sprawiają, że jest tu nad wyraz elegancko.

9 / 9

Relaks na poddaszu

Obraz
© Blackstones

Druga łazienka - na poddaszu - jest widna dzięki oknu dachowemu. Można przez nie podziwiać niebo i korony drzew. Przy ściance kolankowej pod oknem zaprojektowano praktyczne drewniane półki. Podwieszane sprzęty łazienkowe mają nowoczesną, zgeometryzowaną formę. Elegancka, duża umywalka wpuszczana w korpus wiszącej szafki to równocześnie półka na kosmetyki.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)