Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
pufa

Nowoczesne pufy - atrakcyjna alternatywa dla krzeseł i foteli

Komfortowe, pięknie prezentujące się i niebanalne - o takich meblach często myślimy, chcąc urządzić nowe mieszkanie albo zmienić dotychczasową aranżację. Nie inaczej jest w przypadku zagospodarowywania innych miejsc, takich jak np. siedziby firm, instytucji publicznych, biura, gabinety, poczekalnie czy restauracje. We wszystkich tych miejscach idealnie sprawdzą się funkcjonalne i atrakcyjne meble, m.in. nowoczesne pufy.
Share
Nowoczesne pufy - atrakcyjna alternatywa dla krzeseł i foteli
Źródło: Materiały prasowe
d4jzgh0

Jedna pufa - wiele możliwości

Co prawda pufy są popularne od wielu lat, jednak obecne w niczym nie przypominają tych, które niektórzy z nas mogą pamiętać np. z lat osiemdziesiątych XX wieku. Ówczesne pufy pełniły przede wszystkim rolę funkcjonalnych dodatków do innych mebli. Pod siedziskiem znajdował się pojemnik, a sama pufa zazwyczaj była wykonana z materiału obiciowego (takiego jak wersalka czy fotele) i stanowiła swego rodzaju podnóżek.

Dzisiejsze pufy, nawet te bardziej klasyczne, nie przypominają niespecjalnie wyróżniających się puf z ubiegłego wieku. Obecnie możemy korzystać z bogatych kolekcji puf, które bez problemu dobierzemy do każdej przestrzeni.

d4jzgh0

Pufy mają ciekawe kształty, są różnej wielkości, można je kupować jako meble samodzielne albo w kompletach. Przykuwają wzrok pięknymi kolorami i urozmaiconym wzornictwem. Niezależnie od tego jak się prezentują - wszystkie są meblami wygodnymi, stworzonymi przede wszystkim z myślą o relaksie.

Pufa, czyli sprawdzony sposób na prezent

Pufy, dzięki bogatej kolorystyce i różnym kształtom, wyróżniają się w otoczeniu. Są miłe dla oka i poprawiają nastrój. Ich wnętrze wypełnione jest przez granulat, który dopasowuje się do pozycji, jaką przyjmiemy, zasiadając na niej. Pufy pozwalają odpocząć kręgosłupowi i mięśniom.

Kolejną zaletą puf jest wysoka jakość materiałów, z których są szyte. To m.in. ekoskóra, poliester, filc i plusz. Jeśli zależy nam na łatwym utrzymaniu pufy w czystości (np.w pokoju dziecięcym), warto wybrać pufę z ekoskóry, która bardzo łatwo się czyści. Z kolei do salonów i innych eksponowanych miejsc idealnie będą się nadawać pufy pluszowe. Wielbiciele alternatywnych rozwiązań w wystroju wnętrz z pewnością docenią zalety designerskiego filcu.

d4jzgh0

Pufy sprawdzą się jako prezent. Nawet większe modele, są łatwe do przenoszenia, a więc można bez problemu dostosować je do wystroju dowolnego pomieszczenia. Idealnym podarunkiem będą także wyjątkowe pufy w kształcie piłek sportowych. Wystarczy znać ulubioną dyscyplinę osoby, którą chcemy obdarować, aby mogła się ona cieszyć kibicowaniem w wyjątkowym towarzystwie - np. pufy-piłki futbolowej, siatkowej czy tenisowej.

d4jzgh0

Podziel się opinią

Share
d4jzgh0
d4jzgh0