Trwa ładowanie...

Nowoczesne i energooszczędne. Lodówki, które pasują wszędzie

Dodatkowe szuflady, więcej miejsca, półki dedykowane konkretnym produktom, system No Frost, szybkie rozmrażanie i komory zero – w nowoczesnych lodówkach znajdziesz wiele przydatnych funkcji. Być może czas pomyśleć o zmianie.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Nowoczesne i energooszczędne. Lodówki, które pasują wszędzieŹródło: Adobe Stock
dypwis2
dypwis2

Jeśli stara lodówka wydaje swoje ostatnie tchnienia, warto pomyśleć o zastępstwie. Pojemne lodówki wcale nie muszą zajmować więcej miejsca, wszystko zależy od tego, jak wyglądają w środku. W sieci znajdziesz modele, których cena wynosi nawet mniej niż 1000 zł.

Zwróć uwagę na zużycie prądu

Zużycie energii zależy nie od rozmiaru, ale przede wszystkim od klasy energetycznej sprzętu. Zarówno mniejsze, jak i większe lodówki mają się czym pochwalić. Jeśli zależy ci na trwałych oszczędnościach, warto wybrać model o możliwie wysokiej klasie energetycznej A++ albo nawet wyższej. Pamiętaj jednak, że im wyższa klasa energetyczna, tym większa cena lodówki. Z drugiej strony jeśli kupujesz sprzęt na lata, może się okazać, że różnica w cenie modelu o wysokiej klasie energetycznej koniec końców zwróci się w postaci niższych rachunków.

Pamiętaj też, że zużycie energii zależne jest od takich czynników jak temperatura kuchni czy samo ustawienie sprzętu. Jeżeli lodówka będzie stać koło piekarnika lub innego urządzenia generującego ciepło, to siłą rzeczy będzie potrzebować więcej energii, by utrzymać niską temperaturę.

Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Liczy się wygoda

System No Frost to obecnie standard nawet w przypadku lodówek ze średniej półki cenowej. Działa on na zasadzie ulepszonej cyrkulacji powietrza w zamrażarce. Za każdym razem, gdy zamkniesz drzwiczki, wilgotne powietrze jest odsysane, a w jego miejsce wtłacza się chłodne i suchsze. W ten sposób na ściankach i żywności nie osadza się szron, który może spoić poukładane obok siebie produkty. Pamiętaj, że mniejsze oblodzenie ścianek zamrażarki oznacza również wydajniejszą prace chłodziarki, a także większą oszczędność energii.

Należy jednak uważać z przechowywaniem warzyw i owoców w lodówce z tym systemem, mogą pojawić się pewne problemy z wysuszaniem niektórych produktów. Na szczęście można znaleźć również urządzenia wyposażone w tzw. komory świeżości o wyglądzie zwykłych szuflad. Pozwala ona utrzymywać optymalną wilgotność otoczenia, a co za tym idzie świeżość umieszczonej w nim potrawy bez konieczności mrożenia.

Zmieści się wszędzie

Nowoczesne lodówki są w stanie zaoferować o wiele więcej miejsca przy zachowaniu podobnych wymiarów. Obecnie lodówki o wysokości około 140 cm mają mniej więcej 200 litrów pojemności, podczas gdy te większe, powyżej 180 cm, mogą poszczycić się nawet więcej niż 300 litrów pojemności.

Jesteś singlem lub zwykle cała rodzina je poza domem? Nie masz w zwyczaju przechowywać mnóstwa żywności, albo potrzebujesz niewielkiej lodówki w domku letniskowym? Dobrym pomysłem będzie praktyczna lodówka podblatowa. Wyposażone w niewielką i pojemną komorę chłodzącą doskonale sprawdzą się w mieszkaniach, w których nie potrzebujesz dodatkowej zamrażarki. Cena takiego urządzenia jest proporcjonalna do wielkości, a do domu wniesiesz ją i zamontujesz w pojedynkę. To doskonałe rozwiązanie przede wszystkim do małej kuchni i kawalerki, gdzie czasem trudno jest wcisnąć pełnowymiarowy model.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dypwis2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dypwis2