Trwa ładowanie...

Nowoczesne baterie kuchenne. Warto pomyśleć o zmianie

Eleganckie wzornictwo, dodatkowe funkcje, a także spora oszczędność wody – tak właśnie wyglądają nowoczesne baterie kuchenne. Różnią się od siebie pod względem kształtu, sposobu montażu, a nawet ruchomości wylewki.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Nowoczesne baterie kuchenne. Warto pomyśleć o zmianieŹródło: Fotolia
dziw3t2
dziw3t2

Obecne rozwiązania są o wiele bardziej wygodne niż klasyczna bateria kuchenna. Dzięki szerokiemu wyborowi asortymentu możesz wybrać kran, który będzie odpowiadać twoim potrzebom.

Na ścianie czy w blacie

To pierwsza rzecz, nad którą warto się zastanowić. Z jednej strony bateria ścienna wygląda nowocześnie i ułatwia czyszczenie przestrzeni pod baterią, z drugiej będzie wymagać odpowiedniego poprowadzenia rur już na etapie wykończenia wnętrz. Dlatego jeśli zależy ci na tym rozwiązaniu, warto rozważyć je dopiero przy planowaniu większego remontu.

Baterie stojące to rozwiązanie, które nie wymaga tak zaawansowanych prac. Są one prostsze w montażu i może się tym zająć nawet niewykwalifikowana osoba. Wymiana takiej baterii może kosztować nawet niecałe 150 zł. Niezależnie od wybranego modelu warto pokusić się o baterię wyposażoną w perlator, który rozprasza i napowietrza wodę, sprawiając, że strumień jest większy i zużywa mniej wody. Niektóre baterie wyposażono również w czujnik ruchu, który aktywuje się tylko wtedy, gdy przystawisz do niego dłonie.

Woda 123RF
Woda Źródło: 123RF

Odpowiedni kształt wylewki

Drugim ważnym aspektem jest kształt wylewki baterii. To od niej zależy, jak komfortowe będzie zarówno mycie, jak i nalewanie wody do naczyń o dużej wysokości. Może się bowiem okazać, że aby przygotować zupę, trzeba będzie przelewać wodę z mniejszego garnka do większego, gdyż ten drugi nie zmieści się w zlewie.

Baterie klasyczne z niskim korpusem są powoli wypierane przez bardziej uniwersalne baterie w kształcie litery f. Sprawdzi się ona zarówno w płytkich, jak i nieco głębszych zlewach, nie będzie powodować nadmiernego rozpryskiwania wody, a dodatkowo pozwoli na swobodne umycie lub napełnienie wysokich garnków.

dziw3t2

A może ruchoma głowica?

Interesującym rozwiązaniem są również baterie z ruchomą wylewką umieszczoną na elastycznych przegubach, dzięki którym bez problemu napełnisz dowolne naczynie bądź butelkę pod wieloma kątami. Dodatkowo najbardziej wymagający użytkownicy mogą pokusić się o zakup baterii z wyciąganą wylewką, która pomoże nalać wodę do cięższych naczyń bądź też misek stojących na podłodze. Nie obawiaj się, że wąż będzie się plątał lub odstawał od reszty baterii. Po zakończonym nalewaniu wystarczy włożyć go bezpośrednio w wylewkę.

Zwróć uwagę na uchwyt

Baterie mogą być wyposażone w jeden lub dwa uchwyty służące do regulacji temperatury wypływającej wody. Baterie jednouchwytowe wyposażone są w głowicę obrotową, dzięki której można w odpowiedni sposób dostosować temperaturę wody, podczas gdy te dwuuchwytowe wyposażono w korki, które po odkręceniu gałki transportują ciepłą bądź zimną wodę do wylewki. Baterie jednouchwytowe są bardziej intuicyjne i łatwiejsze w obsłudze, natomiast uzyskanie odpowiedniej temperatury wody przy pomocy baterii dwuuchwytowej zajmuje nieco więcej czasu.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dziw3t2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dziw3t2