Trwa ładowanie...

Nowoczesna lodówka – te funkcje cię zaskoczą

Od sprzętu AGD oczekuje się dzisiaj wyjątkowej funkcjonalności. I taki właśnie jest – wielofunkcyjny, praktyczny, ułatwiający życie. Oszczędza czas i zapewnia komfort użytkowania. Poznaj rozwiązania stosowane w nowoczesnych lodówkach, opcje pozwalające zachować świeżość produktów na dłużej, a nam zapewniające bezpieczeństwo.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Nowoczesna lodówka – te funkcje cię zaskocząŹródło: Shutterstock.com
dotnbzv
dotnbzv

Technologia NoFrost

Czy myśl o rozmrożeniu chłodziarko-zamrażarki przyprawia cię o ból głowy i nerwowe drżenie rąk? Nic dziwnego, ta czynność nie należy do przyjemnych, szczególnie, że jest czasochłonna i wiąże się z utratą produktów, które nie mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej. Technologia NoFrost rozwiązuje ten problem, eliminując konieczność rozmrażania. Jest to możliwe dzięki obiegowi chłodnego powietrza, który zapobiega osadzaniu się szronu i lodu. Dzięki niej także na wszystkich półkach w lodówce panuje taka sama temperatura. System cyrkulacji dba o utrzymanie niezmiennego poziomu wilgoci, co pozwala przedłużyć świeżość przechowywanych produktów. NoFrost to też najprostszy sposób na utrzymanie sprzętu AGD w czystości.

Super chłodzenie

Masz w zwyczaju robić większe zakupy, ale martwisz się, że nie możesz trzymać produktów w lodówce zbyt długo? Funkcja Super Chłodzenie rozwiązuje ten problem. Najpierw obniża temperaturę wewnątrz urządzenia, co zapobiega jej gwałtownemu wzrostowi po umieszczeniu w lodówce nowych produktów i chroni już przechowywaną zawartość. Nowe specjały ulegają szybszemu schłodzeniu, co sprawia, że pozostają dłużej świeże i nie tracą wartości odżywczej. Opcja wyłącza się po jakimś czasie sama. Docenisz ją szczególnie w gorące dni.

Super mrożenie

Zdarzyło ci się ulepić zbyt dużą liczbę pierogów? Po wizycie na działce u znajomych została solidna porcja truskawek, a do tego sąsiadka wpadła z naręczem naleśników, wdzięczna za ostatnio udostępniony przepis? Przy tej ilości wiktuałów przydaje się funkcja Super Mrożenie, która czas zamrażania skraca do minimum. Dzięki temu dopiero co włożone do zamrażarki naleśniki czy owoce szybciej się zamrożą, a już przechowywane smakołyki pozostaną nienaruszone. W momencie osiągnięcia zaprogramowanej temperatury funkcja samoczynnie się wyłącza.

Przedłużenie świeżości warzyw i owoców

Prowadzisz zdrowy tryb życia, a warzywa i owoce stanowią nieodłączny element twojej diety? Pojemnik przedłużający świeżość tego typu produktów został zaprojektowany specjalnie dla ciebie! Regulacja poziomu wilgotności tworzy idealne warunki przechowywania, a swobodna cyrkulacja powietrza dodatkowo zabezpiecza warzywa i owoce przed szybkim zepsuciem.

Mięso i ryby pod specjalnym nadzorem

Niektóre wiktuały, takie jak mięso i ryby, muszą mieć zapewnione specjalne warunki przechowywania. We wnętrzu pojemnika przeznaczonego na te produkty panuje temperatura ok. 3 st. C. Takie warunki pozwalają na zachowanie smaku, zapachu i wartości odżywczej ryby, drobiu, mięsa.

Dystrybutor świeżej wody

Funkcja, która potwierdza wielofunkcyjność sprzętu AGD – dozownik umożliwiający dostęp do świeżej, schłodzonej wody. Bez sięgania do lodówki, bez otwierania butelek. Wystarczy, podstawić szklankę, aby napełniła się życiodajnym płynem. Dyspenser umieszczony jest na drzwiach urządzenia.

Funkcja Wakacje

Nawet jeśli nie wyjeżdżasz zbyt często, ta funkcja może ci się przydać. Podczas dłuższej nieobecności domowników utrzymuje wewnątrz lodówki stałą, bezpieczną temperaturę, zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, a przy tym oszczędza energię (działa jedynie wewnątrz chłodziarki, nie w zamrażarce). Ty w tym czasie spokojnie możesz oddać się błogiemu relaksowi.

Alarm niedomkniętych drzwi

Jesteś roztargniony i ciągle zastanawiasz się, czy na pewno zamknąłeś okno i zakręciłeś kran? Teraz będziesz miał spokój przynajmniej w kwestii niedomkniętych drzwi lodówki. Jeśli pozostawisz je otwarte, po kilku minutach włączy się alarm, więc zanim wyjdziesz z domu, spokojnie zdążysz je zamknąć.

Partnerem artykułu jest Amica

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dotnbzv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dotnbzv