Trwa ładowanie...

Nowoczesna lodówka dwudrzwiowa. Na co warto zwrócić uwagę?

Lodówka side-by-side przypomina domową spiżarnię. Jest wyjątkowo obszerna i praktyczna, z pewnością pomieści wszystkie niezbędne produkty, a dodatkowo wyposażono ją w wiele interesujących funkcji. Mając do dyspozycji dużą lodówkę unikniesz marnowania żywności.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Nowoczesna lodówka dwudrzwiowa. Na co warto zwrócić uwagę?Źródło: Istock
d1s0scc
d1s0scc

Duża pojemność, wysoka klasa energetyczna i praktyczna funkcjonalność – takie powinny być lodówki side-by-side. Jeśli w kuchni jest sporo miejsca, a twoja rodzina ma duże potrzeby, warto przerzucić się na obszerniejszą lodówkę.

Nowoczesne lodówki side-by-side to modele dwudrzwiowe, które różnią się od klasycznych modeli tym, że część chłodząca i mrożąca nie są ustawione jedna nad drugą, ale obok siebie. Dzięki temu lodówka jest bardziej pojemna, ale zajmuje dwa razy więcej miejsca niż klasyczne modele.

Domowa spiżarnia

Lodówka dwudrzwiowa doskonale sprawdzi się szczególnie u dużych rodzin. Pojemność takiego sprzętu to około 300-400 l w części chłodzącej i 150 w zamrażarce. Bez trudu znajdziesz jednak lodówkę o pojemności około 600 l. Wybierz model jak najbardziej dopasowany do preferencji. Osoby, które rzadko gotują i często decydują się na rozmrażanie potraw będą potrzebować innej lodówki niż ci, którzy chcą przechowywać w lodówce mnóstwo różnorodnych przekąsek.

Garść porad dla kupujących

Zwróć uwagę na rodzaj zamontowanego agregatu. To on odpowiada zarówno za bezawaryjność sprzętu, jak i cichą pracę. Lodówki z agregatem inwerterowym cechuje znacznie mniejsza awaryjność niż pozostałe modele, a przy tym pracują zdecydowanie ciszej. Sprawdź również ułożenie półek i dodatkowe udogodnienia. Część producentów poza standardowym termostatem dla lodówki i zamrażarki oferuje również tzw. komorę zero, w której należy przechowywać te najdelikatniejsze produkty. Panująca wewnątrz temperatura zdecydowanie przedłuża zdatność do spożycia żywności, ale musi być precyzyjnie ustawiona.

Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Jeśli zaś chodzi o zamrażarkę, to podstawą jest system no frost, który zapobiega powstawaniu szronu dzięki wbudowanemu systemowi obiegu powietrza. Po zamknięciu drzwiczek wilgotne powietrze zostaje odessane, a w jego miejsce wtłacza się suche, dzięki czemu para wodna nie osadza się w postaci szronu.

Lodówki side-by-side często wyposażone są również w kostkarkę do lodu. Ten gadżet przydaje się głównie latem, gdy temperatury oscylują w granicach 30 st. Jeśli stosunkowo często korzystasz z lodu, na przykład podczas imprez, warto zainwestować w dodatkowy dyspenser, który zapewnia chłodną, przefiltrowaną wodę prosto z lodówki.

Pieniądze zostają w portfelu

Wbrew pozorom lodówki side-by-side nie muszą pożerać ogromnych ilości energii. Jej koszty eksploatacji są niskie dzięki dobrej klasie energetycznej. Pamiętaj, że lodówka to sprzęt, który kupujesz na lata. Jeśli więc zależy ci na długofalowych oszczędnościach, wybierz sprzęt o dobrej klasie energetycznej. Modele o klasie energetycznej od A+ wzwyż to zakupowy pewniak.

Wymiana dużych sprzętów AGD jest bardzo kosztowna, dlatego nie warto podejmować decyzji pod wpływem impulsu. Znacznie lepiej będzie poczekać na odpowiednią okazję – promocje czy stałe obniżki cen. Dodatkowe rabaty pozwolą zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, które możesz wydać na inny sprzęt.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1s0scc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s0scc