Trwa ładowanie...

Nowoczesna lodówka dwudrzwiowa. Na co warto zwrócić uwagę?

Lodówki side-by-side to coraz chętniej wybierane modele. Są tak duże, że z powodzeniem wystarczy miejsca na jedzenie dla całej rodziny. Doskonale sprawdzą się do przestronnych kuchni, zarówno samodzielnych, jak i połączonych z salonem.

Nowoczesna lodówka dwudrzwiowa. Na co warto zwrócić uwagę?Źródło: Shutterstock.com
d126szu
d126szu

Pojemne, funkcjonalne, energooszczędne – tymi trzema słowami można opisać lodówki side-by-side. Jeśli jesteś człowiekiem z dużymi potrzebami, a w starej lodówce trudno cokolwiek zmieścić, przerzuć się na bardziej obszerną wersję.

Lodówki tego typu różnią się od siebie tym, że części chłodząca i mrożąca nie są ustawione jedna na drugiej, ale obok siebie. Takie ułożenie sprawia, że lodówka zajmuje więcej miejsca, a co za tym idzie jest bardziej pojemna.

Domowa spiżarnia

To pierwsze skojarzenie, które nasuwa się na myśl po spojrzeniu na lodówkę side-by-side. Nic w tym dziwnego, łatwo znajdziesz model, który zmieści wszystko, czego potrzebujesz. Droższe, obszerniejsze modele oferują pojemność lodówki sięgającą niemalże 600l, jednak w rozsądnej cenie znajdziesz sprzęt odpowiadający twoim wymaganiom.

Zwykle przyjmuje się, że lodówki side-by-side mają pojemność chłodziarki około 300-400l oraz zamrażarki mniej więcej 150l. Pojemność jest kluczową kwestią przemawiającą za zakupem tego typu sprzętu. Jeśli masz dużą rodzinę, lodówka side-by-side będzie dla ciebie idealna, zwłaszcza jeśli często zdarza ci się chomikować produkty, które nie mieszczą się już w zamrażarce. Z drugiej strony jeśli rzadko zamrażasz jedzenie, lepiej będzie wybrać model z większą przestrzenią chłodzącą.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Dodatkowe udogodnienia

Poza dodatkową pojemnością lodówki dwudrzwiowe oferują również wiele innych udogodnień. Nowoczesne modele wyposażono w funkcję no frost, która zapobiega osadzaniu się szronu na wewnętrznych ściankach zamrażarki poprzez odessanie wilgoci po każdorazowym zamknięciu drzwiczek. System kontroli jakości powietrza blokuje powstawanie szronu z oparów wytwarzanych przez żywność.

Lodówki side-by-side często wyposażone są również w kostkarkę do lodu. Ten gadżet przydaje się głównie w lato, gdy temperatury oscylują w granicach 30 st. Jeśli stosunkowo często korzystasz z lodu, na przykład podczas imprez, warto zainwestować w dodatkowy dyspenser, który zapewnia chłodną, przefiltrowaną wodę prosto z lodówki.

Pieniądze zostają w portfelu

Wbrew pozorom lodówki side-by-side nie muszą pożerać ogromnych ilości energii. Jej koszty eksploatacji są niskie dzięki dobrej klasie energetycznej. Pamiętaj, że lodówka to sprzęt, który kupujesz na lata. Jeśli więc zależy ci na długofalowych oszczędnościach, wybierz sprzęt o dobrej klasie energetycznej. Modele o klasie energetycznej od A+ wzwyż to zakupowy pewniak.

Wymiana dużych sprzętów AGD jest bardzo kosztowna, dlatego nie warto podejmować decyzji pod wpływem impulsu. Znacznie lepiej będzie poczekać na odpowiednią okazję – promocje czy stałe obniżki cen. Dodatkowe rabaty pozwolą zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, które możesz wydać na inny sprzęt.

d126szu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d126szu