Trwa ładowanie...

Nowa era lodówek. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając lodówkę idealną dla siebie?

Nowoczesne lodówki dzieli technologiczna przepaść od modeli sprzed kilku, a tym bardziej kilkunastu lat. Innowacyjne rozwiązania, takie jak: Cool Select+, Twin Cooling Plus™ i Family Hub™ pomogą nam jeść zdrowo, nie marnować jedzenia i dbać o środowisko.

Partner materiału: Samsung
Nowa era lodówek. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając lodówkę idealną dla siebie?Źródło: Lodówka Samsung Family Hub™
d3codtj
d3codtj

Pęd i chaos życia codziennego sprawiają, że chętniej szukamy nowoczesnych rozwiązań w sprzętach, z których korzystamy na co dzień. Coraz częściej doceniamy funkcje, które usprawniają codzienne gotowanie i pomagają odpowiednio przechowywać przyniesione ze sklepu produkty, których jakość w obecnych czasach postrzegamy jako priorytet. Z zaangażowaniem poszukujemy produktów ekologicznych i przede wszystkim zdrowych. Poświęcamy na to czas, a także pieniądze, ponieważ ich ceny potrafią być wysokie. Kolejnym krokiem jest oczywiście właściwe ich przechowywanie, a o to może zadbać odpowiednia lodówka. Sprawdź, jakie funkcje oferują nowoczesne lodówki, uszyte na miarę naszych czasów.

Multimedialna lodówka

Możliwość podłączenia sprzętów AGD do internetu to już nie daleka przyszłość, a przekonują o tym takie urządzania jak model lodówki Samsung Family Hub™ z wbudowanym ekranem w drzwiach i aparatami umieszczonymi wewnątrz urządzenia. Po podłączeniu modelu do sieci można zdalnie sprawdzić zawartość półek w aplikacji SmartThings na smartfonie, a kiedy jesteśmy w sklepie i uzupełnić listę zakupów, którą sporządzamy w aplikacji na lodówce. Dzięki temu nie kupimy niepotrzebnych produktów, które mogłyby się zmarnować. Monitor zastępuje z nawiązką naklejane na lodówkę kartki z notatkami, kalendarz, zapewnia rozrywkę i podpowiada, jak przygotować posiłek z dostępnych składników. Z ekranu lodówki zamówimy też jedzenie przez aplikację Pyszne.pl czy zakupy z dostawą do domu przez aplikację Frisco.pl. Możliwości personalizacji ekranu są ogromne – możesz wyświetlić na nim rodzinne zdjęcia, obejrzeć serial, film lub mecz, a także włączyć ulubioną muzykę za pomocą aplikacji Spotify. Dzięki lodówce Family Hub™ kuchnia ma szansę stać się twoim ulubionym pomieszczeniem w domu.

Więcej lodówki w lodówce

Wyobraź sobie idealnie dopasowaną lodówkę, w której bez zmiany jej wymiarów zewnętrznych, możesz zmieścić nawet 100 litrów więcej. Żeby uzmysłowić jaka to różnica – pomyśl, że możesz włożyć do lodówki aż 100 kartonów mleka więcej. Taka wizja już nie musi znajdować się w sferze marzeń – technologia Space Max™ gwarantuje, że lodówka jest zaskakująco pojemna. Ścianki urządzenia z nowym systemem izolacji są cieńsze, dzięki czemu można w nim zmieścić więcej produktów spożywczych, bez zmiany zewnętrznych wymiarów. Przy wymianie lodówki nie trzeba więc zmieniać wnęki i przebudowywać zabudowy kuchni.

Jedzenie dłużej świeże

Technologia Twin Cooling Plus™ to dwa niezależne obiegi chłodzenia w jednym urządzeniu, z osobnym nawiewem do komór chłodziarki i zamrażarki. Różnica wilgotności sprawia, że produkty przechowywane są w idealnych dla nich warunkach, co pozwala zachować świeżość nawet przez 2 tygodnie. Co to oznacza dla nas? Możemy robić większe zakupy rzadziej, nie marnować jedzenia i oszczędzać pieniądze wydawane na produkty spożywcze. To kwintesencja zero waste w nowoczesnym wydaniu. Co więcej, skoro nie ma wymiany powietrza między komorami – nie przedostają się między nimi także zapachy. Nie trzeba się więc martwić, że np. ciasto przesiąknie wonią zamrożonych ziół czy ryby.

Elastyczność

Nowoczesne urządzenia potrafią dopasować się do nas. W zależności od okazji, planowanego menu, a nawet pory roku, potrzebujemy miejsca w lodówce na przechowywanie różnych produktów. Niekiedy przynosimy ze sklepu pachnące słońcem zdobycze z miejscowego bazarku, innym razem to zamrażarka staje się centrum domowego przechowywania. Co zrobić, gdy brakuje nam miejsca na przechowywanie w lodówce? Dzięki urządzeniom Samsung ze strefą Cool Select+ to już nie problem. Ta sama przestrzeń zależnie od potrzeb może służyć jako zamrażalnik albo chłodziarka. W dodatku dostępne są warianty pośrednie, ze schładzaniem żywności do temperatury -1 lub -5°C. Ta różnorodność sprawia, że strefa nadaje się do przechowywania praktycznie dowolnego dania czy produktu.

Lodówka Samsung z komorą Cool Select+
Źródło: Lodówka Samsung z komorą Cool Select+

Dla osób, które często podróżują, bardzo przydatną funkcją jest tzw. tryb wakacyjny. Wyłączona jest w nim opcja chłodzenia, temperatura w komorze wzrasta więc do około 15°C. Natomiast temperatura w zamrażalce nie zmienia się. Nie traci się więc energii na chłodzenie pustych półek, za to mrożonki czekają bezpiecznie na powrót gospodarzy z wakacji.

d3codtj

Ekologia w kuchni

Czy zakup nowej lodówki może mieć pozytywny wpływ na środowisko? Tak, i to pod kilkoma względami. Nowe lodówki zużywają znacznie mniej energii od starych modeli, co potwierdza przynależność flagowych modeli do klas A++ i A+++. Co ważne, energooszczędność można połączyć z efektownym wzornictwem. Metal Cooling, czyli specjalne metalowe wykończenie tylnej ściany wnętrza lodówek Samsung wygląda atrakcyjnie, ale jego główną funkcją jest utrzymanie schłodzonego powietrza w lodówce, a więc utrzymanie stabilnej temperatury nawet przy częstym otwieraniu drzwi. Ma to kluczowe znaczenie, dla dłuższego zachowania świeżości produktów.

Doskonałej jakości podzespoły, jak objęty dziesięcioletnią gwarancją kompresor Digital Inverter zapewniają trwałość – a to oznacza, że na wysypisko trafia mniej śmieci. W dodatku efektywne systemy zarządzania temperaturą sprawiają, że mniej żywności się psuje.

Lodówka Samsung Kitchen Fit™
Źródło: Lodówka Samsung Kitchen Fit™

Idealne dopasowanie

Od nowoczesnych lodówek oczekujemy doskonałego designu, który przypadnie do gustu nawet największym fanom dobrego designu. Marka Samsung przedstawia rozwiązanie, dzięki któremu nie ma już konieczności zabudowywania lodówki meblowym frontem, a sam sprzęt stanie się funkcjonalną ozdobą kuchni. Przy tradycyjnej wolnostojącej lodówce należało dotąd zachować przestrzeń pomiędzy sprzętem i meblami, aby umożliwić jej odprowadzanie ciepła. Efektem tych wymogów były nieestetyczne szpary, w których często zbierał się kurz i brud. Dzięki wzornictwu Kitchen Fit™, lodówkę możemy zabudować meblami po bokach i cieszyć się idealnym dopasowaniem. Ciepło odprowadzane jest z tyłu i od dołu urządzenia, dzięki czemu taki model stanowi atrakcyjną alternatywę dla lodówek do zabudowy.

Przede wszystkim przyjemność

Wybór lodówki może wydawać się skomplikowany. Znając jednak możliwości nowoczesnych modeli i funkcje, na które warto zwrócić uwagę, zakup stanie się prawdziwą przyjemnością. Nadeszła nowa era lodówek, gotowych na nasze najśmielsze kulinarne pomysły. Kuchnia stanie się prawdziwym centrum domu, a lodówka pomoże nam zoptymalizować codzienne funkcjonowanie i zadba o to, co w gotowaniu najważniejsze, czyli produkty.

d3codtj

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3codtj