WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Notatniki Moleskine - czy są warte swojej ceny?

Czasami wystarczy sama nazwa marki, żeby wiadomo było, o czym mowa. Tak jest w przypadku notatników Moleskine, które mimo że okazują się droższe od ogólnodostępnych zeszytów, notatników czy kalendarzy, wzbudzają ogromne zainteresowanie kupujących. Na czym polega ich fenomen? Czy jakość Moleskine jest warta swojej ceny?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Są niezwykle lekkie i trwałe, a przez to chętnie noszone w torebce czy kieszeni spodni.
Są niezwykle lekkie i trwałe, a przez to chętnie noszone w torebce czy kieszeni spodni. (Moleskine)
WP

(Nie)zwykły notatnik

Notatnik z historią, bo spisywali w nim swoje dzieła podobno Ernest Hemingway, Pablo Picasso czy Vincent van Gogh. Produkowany był początkowo przez włoskie manufaktury i sprzedawany wyłącznie w paryskich sklepach papierniczych, gdzie zaopatrywała się awangarda. Notes dla artystów, pisarzy i podróżników.

WP

Dzisiaj stał się dostępny dla każdego. Cechy rozpoznawcze to miękka, skórzana oprawa, dobrej jakości kremowy papier, zszyte kartki oraz charakterystyczna gumka zamykająca wszystkie jego strony. Niby nic, ale dzięki starannemu wykończeniu jakość staje się warta swojej ceny, a notes to luksus i przyjemność dla korzystających. Według tych, którzy trzymali go w rękach, można się w nim zakochać od pierwszego wejrzenia.

WP

Cała tajemnica Moleskine

Obok wysokiej jakości materiałów, które składają się na notatniki Moleskine, cała tajemnica ich popularności tkwi w wadze każdego egzemplarza. W zależności od wybranego formatu - notesy małe 9x14cm, notesy duże 13x21 cm lub ekstra duże 19x25 cm - są niezwykle lekkie i trwałe, a przez to chętnie noszone w torebce czy kieszeni spodni.

Dodatkowo posiadają ponad kilkadziesiąt wzorów, w klasycznych miękkich oprawach, o kartkach gładkich, w linie czy w kratkę. Zaokrąglone rogi, materiałowa zakładka oraz dodatkowa kieszonka z tyłu notatnika bywa idealna do wykorzystania na wizytówki czy luźne kartki.

WP

W edycjach limitowanych znajdują się notatniki dla fanów Star Wars, Minionków, Hobbita, Simpsonów... czy Małego Księcia – z dodatkowymi, tematycznymi naklejkami.

WP

A ceny? W zależności od formatu: 45 zł za te najmniejsze, po 70 zł za ekstra duże. Mimo wszystko ze względu na wytrzymałość i wieloletnie używanie oraz klasę samą w sobie, warto zainwestować w najlepszą, dostępną na rynku jakość notatników.

A po co w ogóle komuś taki notatnik?

Pytanie oczywiste, w erze porozumiewania się głównie za pomocą pisania na klawiaturze lub ekranie dotykowym smartfona. Ale to tak jak z książkami - papier to papier i mimo wszystko miło jest mieć pod ręką coś do pisania i prawdziwą książkę do przeczytania.

WP

Może to być inspiracja, by zacząć pisać ważne dla ciebie rzeczy, do których za jakiś czas wrócisz. Może to wyzwanie do planowania i do życiowych zmian, które, zapisane na kartce papieru w notatniku, bardziej zmotywują cię do działania?

Możliwości jest tyle, ile pomysłów. Możesz pisać, szkicować, rysować, a nawet malować (papier zastosowany w notatnikach Moleskine nadaje się do malowania akwarelą, bo nie przebija).

To wspaniały pomysł na prezent dla każdego, bo każdy chciałby mieć coś eleganckiego, a zarazem praktycznego. A w dzisiejszych czasach, mamy tysiące myśli, które niezapisane, tak szybko uciekają. Warto się na chwilę zatrzymać, zanotować, zamyślić, zmotywować i działać. Notatniki Moleskine to więcej niż tylko kartki papieru.

Polub WP Dom
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP