Trwa ładowanie...

Niezbędne w każdym domu. Sprytne pojemniki, które pomogą w segregacji śmieci

Obowiązkowa segregacja odpadów często wiąże się z kłopotliwą kwestią rozdzielania i przechowywania różnych rodzajów śmieci. Aby ułatwić sobie to zadanie, wybierzmy odpowiedni segregator.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Niezbędne w każdym domu. Sprytne pojemniki, które pomogą w segregacji śmieciŹródło: iStock.com
d1q090g

Kubły na śmieci – stabilne i pojemne

Najbardziej popularne kosze na śmieci w postaci kubłów są stabilne i trwałe, łatwo je wymyć, a niektóre z nich są na tyle estetyczne, że chętnie stawiamy je w widocznym miejscu. Często ich wymiary są dostosowane do uśrednionej pojemności większości szafek kuchennych, gdzie możemy je schować. Ciekawym rozwiązaniem są kubły z przegrodami na różne kategorie odpadów.

Najczęściej kubły mają odpowiedni symbol, klapy w różnych kolorach lub są podpisane, ale jeśli mamy kilka pojemników w tym samym kolorze, możemy samodzielnie oznaczyć je naklejkami.

Duży czy mały?

Ważną kwestią jest pojemność. Kubły na śmieci nie powinny być zbyt duże, aby pozostawione śmieci nie wydzielały przykrego zapachu. Za małe pojemniki będziemy musieli często opróżniać, a to kłopotliwe, jeśli np. mieszkamy w bloku. Wielkość pojemników zależy od liczby mieszkańców domu oraz od przeciętnej, miesięcznej ilości wyrzucanych śmieci.

Także ilość śmieci poszczególnych rodzajów jest inna dla każdego gospodarstwa domowego. Jeśli używamy opakowań wielokrotnego użytku, nie będziemy kupować osobnego pojemnika na plastik. Mniejsze pojemniki możemy wstawić do szafki np. pod zlewozmywak, a duże trzymamy najczęściej poza domem, np. w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym.

Stojaki na worki – lekkie i tanie

Aby uniknąć nieprzyjemnego widoku zalegających worków ze śmieciami, warto zainwestować w praktyczny stojak. Możemy wybrać model z jedną do czterech kolorowych klap. Po zapełnieniu łatwo zdejmiemy go z uchwytu i zawiążemy u góry, a następnie zamontujemy kolejny, pusty worek. Praktyczna pokrywa zapobiega rozprzestrzenianiu się przykrych zapachów.

Do zestawu możemy dokupić odpowiednio oznaczone worki na odpady. Stojaki są przeznaczone do dużych worków, które powinny być wystarczająco trwałe, aby nie pękły, kiedy się zapełnią.

Segregatory na śmieci do szafki

Kuchnie na wymiar mają często specjalną szufladę, gdzie możemy wstawić segregator na odpady. To najbardziej estetyczne i higieniczne pojemniki do segregacji. Łatwe w czyszczeniu, lekkie, niewielkie, estetycznie i wykonane z tworzywa, które nie wchłonie nieprzyjemnego zapachu.

Nowoczesna segregacja

Na uwagę zasługują trwałe, stabilne i pojemne pojemniki do segregacji odpadów, które nie zajmują wiele miejsca. Duże kubły z masywną klapą otwierają się najczęsciej przez przyciśnięcie blokady. Pokrywa wyposażona w mechanizm sprężynowy unosi się wtedy do góry. Średnie i małe często mają stopień, który wystarczy nadepnąć, aby unieść pokrywę.

Nowoczesne kosze na śmieci to nie tylko plastikowe kubły. Wiele z nich ma ładną obudowę, dzięki której pojemnik stawiamy np. w kuchni.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1q090g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q090g
d1q090g