Trwa ładowanie...
ycipk-2oy7dh

Niedrogie kawiarki dla miłośników kawy. Wyjdzie lepsza niż w kawiarni

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kawy. Gorący napar z ziaren kawowca potrafi szybko rozbudzić, a sam jego zapach wprowadza w doskonały humor. Wybraliśmy najlepsze i niedrogie kawiarki, dzięki którym przygotujesz kawę dużo taniej, niż gdybyś chciał kupić ją w kawiarni. Zobacz, który model najbardziej pasuje do twojej kuchni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nic nie stawia na nogi tak, jak świeżo zaparzona kawa
Nic nie stawia na nogi tak, jak świeżo zaparzona kawa (Nathan Dumlao / Unsplash)
ycipk-2oy7dh

Kawa jak z kawiarni w domowym zaciszu
Jeśli nie potrafisz obudzić się bez kawy oraz uwielbiasz jej smak i zapach, z pewnością nie wyobrażasz sobie bez niej poranka. Każdy kawosz uwielbia wizyty w kawiarniach, gdzie zawsze znajdzie kubek z ukochanym czarnym płynem. Nie każdy z nas ma czas na co dzień, by udać się do kawiarni, czekać w kolejce, a tym bardziej płacić za nią naprawdę duże pieniądze. Dobrą alternatywą jest używanie kawiarki, która w domowych warunkach pomoże ci przygotować aromatyczną kawę w ciągu paru chwil. Kawiarka to niewielkie urządzenie, które możesz używać na różnego rodzaju kuchenkach, a nawet podłączając je do gniazdka elektrycznego. Posiadając kawiarkę, wystarczy zapatrzeć się w ulubione ziarna kawy do zmielenia lub już zmielone i poświęcić przygotowywanej kawie kilka minut.

ycipk-2oy7dh
Youtube.com
Podziel się

Wybierz idealną kawiarkę
Półki w sklepach uginają się od różnorodności kawiarek. Każdy z producentów chce, by ich sprzęt był jak najlepiej dostosowany do klienta. Kawiarki różnią się od siebie stylem, pojemnością i kolorem, więc z pewnością dobierzesz coś pasującego do twojego indywidualnego gustu. Najbardziej tradycyjna kawiarka jest niewielka, srebrna i przystosowana do kuchenek na gaz. Wraz z rozwojem technologii, kawiarki zostały dostosowane również do kuchenek indukcyjnych i elektrycznych, więc nie obawiaj się, że kawiarka nie zadziała. Równie ważną kwestią jest pojemność kawiarki. Najmniejsze z nich są w stanie przygotować kawę na dwa kubki, a największe nawet 6 lub 8. Zastanów się, jak często pijesz kawę i dla ilu osób robisz ją w tym samym momencie, a następnie dobierz taką, która będzie najbardziej odpowiednia. Kawiarka ma bardzo designerski wygląd, więc bez względu na jej kolorystykę, zawsze warto wyeksponować ją na kuchennym blacie.

ycipk-2oy7dh
Adobe Stock
Podziel się

Jak szybko przygotować aromatyczną kawę w kawiarce?
Nie dość, że zajmuje bardzo mało miejsca, to jest bajecznie prosta w obsłudze. Kawiarka składa się z trzech elementów, z pomocą których parzymy kawę. Zbiorniczek na wodę, sitko i zbiornik na kawę. Aromatyczny napój przygotowujemy "od dołu". Najpierw wlewamy wodę do dolnej części kawiarki, a następnie na sitko wsypujemy ulubione ziarna kawy, najlepiej średnio zmielone. Bardzo zmielona kawa mogłyby przedostać przez sitko, co popsułoby kawę. Ziarenka w sitku powinny sięgać 3/4 jego wysokości. Na sitko nakładamy górny zbiorniczek, gdzie ostatecznie zbierze się kawa. Kawiarkę stawiamy na źródle ciepła lub podłączamy do gniazdka elektrycznego. Kawa będzie gotowa, kiedy usłyszysz odgłos intensywnego bulgotania. Pozostaje już tylko przelać kawę do filiżanki i delektować się aromatem i smakiem.

ycipk-2oy7dh
iStock.com
Podziel się
ycipk-2oy7dh
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2oy7dh

ycipk-2oy7dh
ycipk-2oy7dh