Trwa ładowanie...
drwwfnn

Niebanalne lampy dla dzieci - nie sposób im się oprzeć

Oświetlenie pokoju dziecięcego musi spełniać więcej funkcji niż to, które montujesz w pozostałych pomieszczeniach. Niemowlaki i małe dzieci potrzebują znacznie więcej ciepła i przytulności, bo to sprawia, że czują się bezpiecznie i właśnie dobrze dobrane oświetlenie może w tym pomóc. Ciekawe, funkcjonalne lampy w dziecięcym pokoju będą maluszkowi umożliwiać zabawę, wypoczynek oraz słodki sen.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przytłumione światło wyciszy dziecko.
Przytłumione światło wyciszy dziecko. (Shutterstock.com)
drwwfnn

Dyskretne światło zapewni spokojny sen

Większość dzieci boi się ciemności. Wyobraźnia podsuwa im dramatyczne scenariusze znane z bajek lub wymyślone samodzielnie. Nic więc dziwnego, że potwory, wiedźmy i czarownice czają się pod łóżkiem, w szafie lub za zasłoną. Światło padające z góry niestety nie sprawdzi się w czasie snu malucha, bo będzie go rozpraszać, a zasypianie potrwa wieczność. Warto zamontować jeden lub dwa kinkiety, których przytłumione światło wyciszy dziecko i pozwoli mu spokojnie spać. Nie muszą to być klasyczne kinkiety, bo można zdecydować się na modne girlandy z wielobarwnymi punktami świetlnymi lub z kulami.

Shutterstock.com

Lampy ścienne mogą też przybierać kształty bajkowych postaci, samochodów, gwiazd i innych przedmiotów kochanych przez maluchy.

Lampkę boczną można zamontować na dowolnej ścianie i wysokości. Przy montażu trzeba pamiętać o zabezpieczeniu kabla zasilającego, tak by był on niedostępny dla malucha. Najlepiej, gdy taka lampka nie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie łóżeczka.

To, co maluchy lubią najbardziej

W pokojach maluszków świetnie sprawdzają się lampki-projektory. To urządzenia, które skutecznie wyciszają i uspokajają dziecko, ułatwiając mu zasypianie. Małe dzieci obserwują piękne, delikatne światełka tańczące na suficie i na ścianach pokoju, które wprowadzają je w błogi, senny nastrój.

Wybierając odpowiedni projektor warto pamiętać, że emitowane światło musi uspokajać malucha, a nie pobudzać. Obrazy pojawiające się na ścianach powinny być dostosowane do wieku dziecka. Warto też zwrócić uwagę na muzykę, która towarzyszy temu spektaklowi. Powinna być stonowana i odprężająca.

Dużym powodzeniem cieszą się też lampki nocne z pozytywką. Melodia emitowana przez pozytywkę ma relaksujące, leniwe brzmienie i świetnie wprowadza malucha w senny nastrój. W ofercie niektórych producentów znajdziesz lampki, które łączą w sobie funkcję projektora i pozytywki, a tym nie sposób się oprzeć.

drwwfnn

Podziel się opinią

Share

drwwfnn

drwwfnn