Nie wyrzucaj torebek po herbacie. Zdziwisz się, jak je wykorzystasz
16.07.2019 | aktual.: 16.07.2019 14:48
Herbatę kojarzymy najczęściej z pysznym naparem, który swoim aromatem i smakiem uprzyjemnia wolne popołudnie. Często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że liście herbaciane oraz torebki, w których się znajdują, mają również wiele innych, praktycznych zastosowań. Przygotowaliśmy mały, herbaciany poradnik, który ułatwi życie niejednej osobie zajmującej się domem czy ogrodem.
Herbatę kojarzymy z aromatycznym naparem. Tymczasem herbaciane liście oraz torebki mają również wiele innych, praktycznych zastosowań. Dzięki nim uporasz się np. z domowymi porządkami, zaoszczędzisz też na specyfikach do sprzątania.
Zużyte torebki po ekspresówce nie powinny więcej lądować w koszu na odpadki. Choć wydają się zbędne, mogą jeszcze wiele zdziałać. Przydadzą się w trakcie sprzątania czy odświeżania szafy. Trzeba je tylko wysuszyć i przechowywać z dala od wilgoci.
Nawóz
Herbata idealnie sprawdza się jako nawóz do kwiatów. Aby cieszyć się piękną roślinnością, możemy podlewać rośliny naparem z czarnej herbaty lub umieścić zaparzoną wcześniej torebkę na dnie doniczki lub w ziemi. Dzięki takiemu zabiegowi nasza zieleń w ogrodzie czy na balkonie będzie zachwycać przez długi czas.
Antidotum na mszyce
Każdemu, kto walczy z mszycami w ogrodzie, eksperci Ahmad Tea London polecają patent na pozbycie się ich dzięki zastosowaniu czarnej herbaty. Zaatakowaną roślinę wystarczy polać mocnym naparem herbacianym i odczekać kilka godzin. Po uporczywej mszycy nie będzie śladu. Herbatę miętową w saszetkach lub liściastą przesypaną do bawełnianych woreczków warto z kolei umieścić w szafkach, gdzie przechowujemy żywność. Dzięki temu już nigdy nie będziemy borykać się z insektami w kuchni bądź spiżarce.
NIE dla brzydkich zapachów
Herbata w torebkach to świetny pochłaniacz nieprzyjemnych zapachów, pochodzących np. z kuwety naszego pupila, butów, lodówki lub kosza na śmieci. Aby zneutralizować męczące aromaty, wystarczy umieścić kilka zaparzonych wcześniej torebek czarnej herbaty w brzydko pachnących miejscach. Antybakteryjne właściwości liści herbacianych zwalczą nieprzyjemną woń.
Mycie naczyń
Tłuste, trudne do umycia naczynia łatwiej doprowadzisz do idealnego stanu dzięki zastosowaniu torebek herbacianych. Wystarczy dorzucić kilka saszetek do wody, w której namaczasz talerze czy garnki. Tłusty osad zniknie raz dwa, a naczynia zyskają niepowtarzalny blask.
Meble z połyskiem
Zaparzona, wilgotna torebka czarnej herbaty świetnie sprawdzi się jako nabłyszczacz do ciemnych, drewnianych mebli. Wystarczy przetrzeć je saszetką, a następnie suchą, czystą szmatką i połysk gwarantowany. Nie ma zatem potrzeby generowania niepotrzebnych kosztów, związanych z zakupem drogich środków polerujących.