Trwa ładowanie...
dinyyh7

Nie tylko parasol. Tanie zadaszenie tarasu

Dla wielu osób taras jest jednym z ulubionych miejsc do spędzania czasu. Poranna kawa, popołudniowa drzemka czy obiad na świeżym powietrzu, opcji jest wiele. By chronić się przed upałem i deszczem, warto go odpowiednio zadaszyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żagiel to tani i niezawodny sposób na osłonę przed słońcem
Żagiel to tani i niezawodny sposób na osłonę przed słońcem (Shutterstock.com)
dinyyh7

Podstawowym kryterium wyboru są nie tylko względy estetyczne, ale również cena. Najprostsze projekty kosztują niecałe sto złotych, najdroższe mogą pochłonąć nawet kilka tysięcy. Warto znaleźć złoty środek pomiędzy ceną, a wytrzymałością i wyglądem.

Jak na plaży

dinyyh7

Klasyczne, proste parasole to nie wszystko, przy wyborze zadaszenia na taras warto pokusić się o inne rozwiązania. Dobrym rozwiązaniem będą parasole z łamanym kijem, które uchronią cię przed uporczywym słońcem przez cały dzień.

Jeśli masz już meble ogrodowe, a pręt parasola może przeszkadzać w aranżowaniu przestrzeni na tarasie, warto postawić na modele z kopułą na wysięgniku. Można postawić ją przy ścianie tak jak chcesz. Pamiętaj, że tego typu parasol może stwarzać problemy podczas silnych porywów wiatru.

dinyyh7

Złap wiatr w żagle

Żagiel to doskonały sposób na ochronę tarasu przed słońcem. Wygląda bardziej efektywnie niż parasol i daje sporo możliwości ciekawego zamontowania. Pamiętaj, że montaż wymaga stabilnej elewacji lub specjalnej konstrukcji, która pozwoli mocno go napiąć.

dinyyh7

Tkanina musi być przede wszystkim odporna na porywy wiatru i przemoknięcie. Stopień ochrony przed warunkami atmosferycznymi zależy od kierunku naciągu, kąta montażu, a także materiału, z którego są zrobione. Najbardziej wytrzymałe żagle powstają z poliestru, który dodatkowo zabezpieczono powłoką nieprzepuszczającą wilgoci.

Shutterstock.com
Podziel się

Jak we francuskiej kawiarni

dinyyh7

Dawniej kojarzona przede wszystkim ze sklepikami i kawiarniami, teraz pozwoli stworzyć na twoim tarasie niepowtarzalny klimat. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą stałej osłony przed słońcem, w razie potrzeby można ją zwinąć. Rozwiązanie to przyda się szczególnie wtedy, gdy planujesz dłuższy urlop. Nie musisz martwić się o rozmontowywanie i przechowywanie złożonego zestawu.

Największą zaletą markiz jest ich różnorodność. Możesz pokusić się chociażby o modele przeznaczone na balkon, te tworzące zadaszenie tarasowe, ale również markizy pionowe, które zadbają o twoją prywatność i ukryją cię przed wścibskim wzrokiem.

dinyyh7

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


dinyyh7

dinyyh7
dinyyh7