Trwa ładowanie...
ycipk-3xezer

Nie tylko parasol. Tanie zadaszenie tarasu

Dla wielu osób taras jest jednym z ulubionych miejsc do spędzania czasu. Poranna kawa, popołudniowa drzemka czy obiad na świeżym powietrzu, opcji jest wiele. By chronić się przed upałem i deszczem, warto go odpowiednio zadaszyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żagiel to tani i niezawodny sposób na osłonę przed słońcem
Żagiel to tani i niezawodny sposób na osłonę przed słońcem (Shutterstock.com)
ycipk-3xezer

Podstawowym kryterium wyboru są nie tylko względy estetyczne, ale również cena. Najprostsze projekty kosztują niecałe sto złotych, najdroższe mogą pochłonąć nawet kilka tysięcy. Warto znaleźć złoty środek pomiędzy ceną, a wytrzymałością i wyglądem.

Jak na plaży

ycipk-3xezer

Klasyczne, proste parasole to nie wszystko, przy wyborze zadaszenia na taras warto pokusić się o inne rozwiązania. Dobrym rozwiązaniem będą parasole z łamanym kijem, które uchronią cię przed uporczywym słońcem przez cały dzień.

Jeśli masz już meble ogrodowe, a pręt parasola może przeszkadzać w aranżowaniu przestrzeni na tarasie, warto postawić na modele z kopułą na wysięgniku. Można postawić ją przy ścianie tak jak chcesz. Pamiętaj, że tego typu parasol może stwarzać problemy podczas silnych porywów wiatru.

ycipk-3xezer

Złap wiatr w żagle

Żagiel to doskonały sposób na ochronę tarasu przed słońcem. Wygląda bardziej efektywnie niż parasol i daje sporo możliwości ciekawego zamontowania. Pamiętaj, że montaż wymaga stabilnej elewacji lub specjalnej konstrukcji, która pozwoli mocno go napiąć.

ycipk-3xezer

Tkanina musi być przede wszystkim odporna na porywy wiatru i przemoknięcie. Stopień ochrony przed warunkami atmosferycznymi zależy od kierunku naciągu, kąta montażu, a także materiału, z którego są zrobione. Najbardziej wytrzymałe żagle powstają z poliestru, który dodatkowo zabezpieczono powłoką nieprzepuszczającą wilgoci.

Shutterstock.com
Podziel się

Jak we francuskiej kawiarni

ycipk-3xezer

Dawniej kojarzona przede wszystkim ze sklepikami i kawiarniami, teraz pozwoli stworzyć na twoim tarasie niepowtarzalny klimat. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą stałej osłony przed słońcem, w razie potrzeby można ją zwinąć. Rozwiązanie to przyda się szczególnie wtedy, gdy planujesz dłuższy urlop. Nie musisz martwić się o rozmontowywanie i przechowywanie złożonego zestawu.

Największą zaletą markiz jest ich różnorodność. Możesz pokusić się chociażby o modele przeznaczone na balkon, te tworzące zadaszenie tarasowe, ale również markizy pionowe, które zadbają o twoją prywatność i ukryją cię przed wścibskim wzrokiem.

ycipk-3xezer
Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3xezer

ycipk-3xezer
ycipk-3xezer