Nie tylko chłodzi, ale też zdobi. Wentylatory, które nie oszpecą salonu
Proste, ekonomiczne wentylatory są praktyczne, ale nie wszędzie pasują. Choć elegancka kancelaria lub gabinet są już najczęściej wyposażone w nowoczesną klimatyzację, to nie zawsze jest to standardem i czasem trzeba się wspomóc wentylatorem. Znaleźliśmy kilka ładnych i wydajnych urządzeń, które chłodzą i cieszą oczy.
07.08.2018 | aktual.: 10.08.2018 09:20
Elegancka ochłoda
Eleganckie wentylatory sprawdzą się w miejscach, gdzie klimatyzacji nie da się zainstalować, jak np. w niektórych mieszkaniach w blokach. To wydajne i przyjemne dla oka urządzenia, które pasują nawet do eleganckich wnętrz. Prezentują się nietypowo, lecz kryją całkiem niezłe parametry, dzięki czemu nie będą tylko ozdobą, ale też dobrze spełnią swoją funkcję. Przykładem są ergonomiczne wentylatory kolumnowe, czyli nic innego jak kilka wiatraków umieszczonych pionowo. Zajmują niewiele miejsca, łatwo ustawić je w kącie salonu.
Jak nowoczesna rzeźba
Charakterystyczne wentylatory w kształcie owalnych lub okrągłych obręczy zwracają uwagę oryginalnym wzornictwem, ale to nie w tym tkwi ich zaleta. Zwykłe wiatraki wytwarzają nieprzyjemne i niejednolite podmuchy. Te nowoczesne tworzą gładką, nieprzerwaną przestrzeń chłodnego powietrza. Obły kształt to nie tylko nowoczesny dizajn, bo dzięki zredukowanym drganiom urządzenie pracuje ciszej nawet o 75 proc., w porównaniu do zwykłych wiatraków.
Najchętniej wybierane wentylatory, które pasują wszędzie
Wentylatory na teleskopowym, stabilnym stojaku i z regulowaną wysokością to jedne z częściej kupowanych modeli. Są bardziej uniwersalne od stołowych, mają też często więcej opcji regulacji i pozwalają lepiej kontrolować skalę oscylacji, czyli ruchów wiatraka na boki. Cechuje je też cena odpowiednia do wydajności i jakości urządzenia. Na uwagę zasługują czarne wiatraki, które dobrze wpasują się we współczesne wnętrza. Łatwe do przestawienia i uniwersalne.
Klasyka w atrakcyjnej cenie
Często w wyborze wentylatora ogranicza nas miejsce i cena. Wydajne, ale małe wentylatory są nadal dość drogie. Z kolei te mocne bywają dość duże, co nie zawsze pozwala je ulokować na komodzie lub w kącie. Jeśli nie chcemy ulokować w widocznej części dziennego pokoju masywnego, białego wiatraka – sprawdzą się te w kolorze stali.