Nie lubisz prasować? Zmień stare żelazko na nowoczesny generator pary!

Znów przypaliliście nową bluzkę? Prasowanie zasłon to dla was koszmar? Odczuwacie ból nadgarstka przy stosowaniu tradycyjnego żelazka? Z generatorami pary nie uświadczycie więcej takich problemów.

 Bez wysiłku do nieskazitelności - innowacyjny generator pary zmienia zasady prasowania.
Bez wysiłku do nieskazitelności - innowacyjny generator pary zmienia zasady prasowania.
Źródło zdjęć: © materiały partnera

19.05.2023 | aktual.: 19.05.2023 16:02

Na początku warto zdać sobie sprawę z tego, że żelazko parowe i generator pary nie są tym samym, choć ich wspólnymi cechami są możliwość prasowania w pionie oraz wykorzystywanie pary, która w przeciwieństwie do tradycyjnego żelazka zabija dodatkowo bakterie na ubraniach i pomaga odświeżyć tkaniny bez prania.

Tradycyjne żelazko parowe posiada wbudowany zbiornik na wodę, który pozwala generować parę i wypuszczać ją na tkaninę. Z kolei generator pary nie ma wbudowanego zbiornika. Para dociera do stopy urządzenia poprzez przewód z zewnętrznej stacji parowej. Takie rozwiązanie jest efektywniejsze z trzech powodów.

Po pierwsze w zewnętrznym zbiorniku zmieści się znacznie więcej wody (średnio ok. 1,8 l), dzięki czemu nawet przy długim prasowaniu nie ma konieczności przerywania pracy i uzupełniania wody.

Po drugie para wyrzucana jest z wytwornicy pod znacznie większym ciśnieniem, niż gdyby była generowana bezpośrednio z żelazka – to zaś pozwala skutecznie usuwać zagniecenia nawet z bardzo grubych tkanin.

Po trzecie zaś generatory pary są lżejsze niż żelazka parowe, dzięki czemu nie tylko łatwiej używa się ich w trybie pionowym, ale też nie męczy się nadgarstka i ramienia w trakcie tradycyjnego prasowania z użyciem deski.

Na jakie parametry generatora pary warto zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup generatora pary, w pierwszej kolejności warto sprawdzić podstawowe parametry urządzenia. Podobnie jak w przypadku tradycyjnego żelazka, ważna jest moc – im wyższa, tym generator szybciej się nagrzeje. Bardzo istotnym parametrem jest także ciśnienie pary – im wyższe, tym skuteczniej usunie zagniecenia z grubszych materiałów. Topowe urządzenia pracują pod ciśnieniem rzędu 8–9 barów.

Warto także zdecydować się na generator wyposażony w funkcję tzw. dodatkowego uderzenia pary, która pozwala jednym ruchem zwiększyć kilkukrotnie intensywność parowania względem stałego wyrzutu. Dzięki temu nie będziemy musieli kilkukrotnie prasować uporczywego zagniecenia.

Jednymi z najbardziej zaawansowanych urządzeń tego typu dostępnych na rynku są generatory pary marki Philips. Nie tylko nie zawodzą pod kątem wyżej opisanych parametrów, ale posiadają szereg przydatnych funkcji, np. czujniki ruchu, które rozpoznają, kiedy żelazko jest używane, by dostarczać parę dokładnie wtedy, gdy jest to potrzebne, czy system Easy De-Calc Plus, który zbiera kamień do specjalnego pojemnika, skąd łatwo można go wyrzucić, przedłużając tym samym żywotność urządzenia.

© materiały partnera

Generator pary z kamerą

Dla najbardziej wymagających klientów, którzy chcą mieć dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań, Philips ma także interesującą propozycję.

Philips PerfectCare PSG9040/80 to Ferrari wśród generatorów pary! Nie tylko oferuje moc ciśnienia na poziomie aż 9 barów i superlekką, ale wytrzymałą stopę ze stali nierdzewnej pokrytej 6-warstwową powłoką z tytanu, która płynnie przesuwa się po każdej tkaninie i jest odporna na zarysowania. Ma także dodatkowego asa w rękawie, a raczej w stopie!

Z pewnością nie raz zdarzyło wam się przypalić ubrania z powodu źle ustawionego żelazka. Nie zawsze znamy dokładny skład tkaniny – metki o tym informujące niekiedy ucinamy albo blakną one w praniu – więc wielu amatorów prasowania zwyczajnie nie potrafi dobrać odpowiedniej temperatury. W przypadku tego modelu generatora nie ma możliwości, byśmy zniszczyli ubranie. Dlaczego?

Jest to jedyny generator pary, który posiada kamerę wspieraną przez sztuczną inteligencję. Gdy prasujemy, sztuczna inteligencja analizuje w czasie rzeczywistym obraz z kamery i rozpoznaje rodzaj splotów włókien, by zidentyfikować rodzaj materiału i automatycznie wyregulować temperaturę stopy i ilość generowanej pary. Nie musimy zatem sortować wysuszonego prania na cienkie i grube tkaniny i zastanawiać się, jaka moc jest dla nich odpowiednia.

Wszystkich użytkowników z pewnością uspokoi także system szybkiego chłodzenia. Gdy zostawimy na chwilę generator bez ruchu, np. by odebrać telefon, technologia ta błyskawicznie schłodzi stopę, zapobiegając przypaleniom.

Wisienką na torcie jest także duży pojemnik na wodę, który zapewnia do 2 godzin ciągłego prasowania, oraz funkcja dodatkowego wyrzutu pary o mocy 750 g/min.

Jeżeli zależy nam na wygodnym, szybkim i efektownym prasowaniu nie tylko w poziomie, ale i pionie, to ten model będzie doskonałym wyborem. Pokochają go nie tylko ci, którzy lubią prasować, ale przede wszystkim osoby, które do tej pory utożsamiały to wyłącznie ze żmudnym obowiązkiem.

Źródło artykułu:WP Dom
prasowaniegenerator paryżelazko
Wybrane dla Ciebie
Advertisement