Trwa ładowanie...
d2dhyrd

Nie chcesz, żeby kot podrapał ci meble? Da się tego uniknąć

Koty drapią i niewiele na to poradzimy. Możemy jednak zmienić obiekt ich zainteresowania. Ocalisz swoje meble, jeśli sprawisz swojemu zwierzakowi drapak. Niektóre z nich wyglądają... po prostu kosmicznie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koty drapiąc powierzchnie, oznaczają teren
Koty drapiąc powierzchnie, oznaczają teren (Shutterstock.com)
d2dhyrd

Twój pupil nie będzie chciał odejść od drapaka, a ty pozostaniesz spokojny o wyposażenie mieszkania - czy to nie rozwiązanie idealne? Przestań złościć się na kota, bo on drapać musi. W ten sposób ostrzy pazury i oznacza teren. Nie musi tego robić jednak na twojej kanapie.

Dostępne dzisiaj na rynku tego rodzaju produkty to nie tylko miejsce do drapania, ale też do zabawy. To spore konstrukcje, w których kot może się na przykład chować.

Wybierz taki model, który nie tylko spodoba się zwierzakowi, ale będzie też pasował do twojego wnętrza. Nie ważne, czy kolorystyka twojego mieszkania utrzymana jest w jaskrawych czy stonowanych barwach, czarny drapak będzie pasował zawsze.

Umieszczając w pokoju taki drapak, sprawisz swojemu zwierzakowi prawdziwą frajdę. Produkt ma bowiem kilka poziomów, a doskonale wiemy, że koty lubią się wspinać. Jest wisząca zabawka, drabinka, domek i kojec. Sporo tego.

d2dhyrd

Tuby, o które ostrzą sobie nasze koty pazurki są owinięte sznurem sizalowym, a obicie delikatne w dotyku i co bardzo ważne - wytrzymałe. Poniżej model falowany i z zabawką.

Zabawka może być też jedna, ale większa. Ważne, by wybrać stabilny drapak. Kot w ferworze zabawy używa niemało siły, lepiej więc, by go nie przewrócił.

Nie ma wątpliwości, im więcej części, zakamarków ma drapak, tym kot bardziej zadowolony. Niektóre modele poza leżakami i tarasami zawierają nawet coś na podobieństwo hamaka.

Są także drapaki obite welurem. Na nich kot po zabawie, będzie mógł odpocząć.

d2dhyrd

Podziel się opinią

Share

d2dhyrd

d2dhyrd