Trwa ładowanie...

Narzędzia, które powinny znaleźć się w każdym domu

Narzędzia, które powinny znaleźć się w każdym domuŹródło: WP.PL
d2djhz6
d2djhz6
Bez względu na to, czy mieszkasz w wielkim domu, czy w małym mieszkaniu i bez względu na to, czy jesteś typem złotej rączki czy wręcz przeciwnie, powinieneś być w posiadaniu zestawu narzędzi, bez których naprawdę nie można się obejść.

Młotek

Choć istnieje aż kilkanaście rodzajów młotków, tobie najprawdopodobniej wystarczy jeden. Tego prostego narzędzia używamy najczęściej do wbijania gwoździ, uderzania w inne narzędzia (przecinak, dłuto itp.) oraz (rzadziej) do obróbki materiałów. Kupując młotek powinieneś kierować się rodzajem prac, jakie będziesz nim wykonywać. Jeśli nie zamierzasz przeprowadzać większego remontu, wystarczy ci mały młotek, który łatwo będzie przechowywać.

Zestaw śrubokrętów

Śrubokrętów i ich rodzajów jest wiele, warto mieć przynajmniej część z nich. Jeśli kompletujesz zestaw narzędzi od podstaw, możesz od razu kupić cały zestaw – najlepiej z wymiennymi końcówkami, zajmuje mniej miejsca. Pamiętaj, że warto mieć choć jeden śrubokręt z długim grotem i możliwością pobijania młotkiem. Dziś w celu przyspieszenia większych prac stosuje się wkrętaki półautomatyczne z napędem elektrycznym, regulacją kierunku i prędkości obrotowej. Mimo to, klasyczny zestaw śrubokrętów przyda się w każdym domu.

d2djhz6

Klucz francuski

To podstawowe narzędzie hydraulika. Ponieważ ma obustronne szczęki, których rozwartość można regulować za pomocą pokręcanej rękojeści, przyda ci się do odkręcania i przykręcania śrub o różnych średnicach.

Obcęgi i kombinerki

Kobietom mylą się tak samo często, jak mężczyznom sukienka i spódnica, ich zastosowanie jest jednak nieco inne. Obcęgi służą głównie do wyciągania gwoździ oraz odcinania drutu. Kombinerki służą natomiast do manipulowania uchwyconym przedmiotem, wyginania go oraz do ściągania izolacji z przewodów elektrycznych. W domu warto mieć oba narzędzia.

Piła

Używana raczej rzadko, jednak w skrzynce majsterkowicza nie powinno jej zabraknąć. Najlepiej mieć co najmniej dwie – jedną do drewna, drugą do metalu. Przydaje się zwłaszcza tym, którzy maja własny ogród.

Poziomica

Dzięki temu prostemu urządzeniu prawidłowo wyznaczysz kierunek poziomy i pionowy. Nawet jeśli sam nie będziesz tworzył czegoś, co można by wypoziomować, będziesz mógł stwierdzić, czy glazurnik dobrze wywiązał się ze powierzonego mu zadania.

d2djhz6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2djhz6