Trwa ładowanie...

Naklejki na ścianę i meble w pokoju dziecka

Naklejki na ścianę i meble w pokoju dzieckaŹródło: E-lotari.pl
d3feyck
d3feyck

Czas nieefektownych i niepraktycznych dekoracji w pokoju dziecka mija bezpowrotnie. Miejsce szablonów do malowania oraz trudnych w montażu tapet zajmują naklejki na ściany i meble. Dlaczego właśnie naklejkami warto udekorować pokój dziecka?

Dawniej do wykończenia ścian w pokoju dziecięcym wykorzystywano przede wszystkim tapety oraz szablony do malowania. Choć sprawdzały się jako dekoracja na lata, ich umieszczenie na ścianie wiązało się z dużym nakładem pracy oraz innymi niedogodnościami. Kapiący, nierównomiernie rozprowadzony klej na tapecie czy trudne do usunięcia plamy z farby to tylko niektóre problemy czyhające na rodziców korzystających z tradycyjnych sposobów. Nie mówiąc o braku elastyczności rozwiązań – zmiana tapety oraz zamalowanie szablonu wiążą się z dużymi kosztami.

Naklejki na ściany - doskonała alternatywa dla tapet

Jakiś czas temu wśród produktów do dekorowania ścian pojawiła się nowość, która przewróciła rynek do góry nogami – samoprzylepne naklejki na ścianę wielokrotnego użytku. Dzięki udoskonaleniu technologii nadruku oraz nowoczesnym klejom nadeszła nowa era zdobienia ścian. Naklejki na ścianę stały się popularnym i ekonomicznym sposobem upiększania wnętrz.

Po raz pierwszy rodzice mogą korzystać z tak dużej oferty wzorów i rozmiarów naklejek – dzięki nim pokój dziecka można zamienić w bajkową krainę, stację kosmiczną gdzieś w dalekiej przestrzeni czy miejsce pełne przyjaznych zwierzątek.

d3feyck

Naklejki na ścianę: szybko przykleisz, łatwo odkleisz

Podstawowa zaleta naklejek na ścianę to elastyczność. Nie chodzi tu bynajmniej o elastyczność materiału, lecz możliwość odklejenia nieodpowiednio umieszczonej naklejki i ponownego naklejenia jej na ścianie. Jest to niezwykle przydatne, jeśli z naklejek chcesz ułożyć kompozycję. W porównaniu z nowymi rozwiązaniami szablony są więc jak bilet w jedną stronę.

Jeśli zamierzasz udekorować naklejką nie ścianę, lecz meble, naklejka samoprzylepna będzie doskonałym rozwiązaniem. Aby zachować harmonię we wnętrzu oraz wykorzystać wspólny motyw, do udekorowania całego pokoju dziecka wystarczy użyć tych samych naklejek do dekoracji ścian i mebli.

Naklejki na ścianę i meble - bezpieczeństwo ponad wszystko

Oprócz możliwości swobodnego przeklejania z miejsca na miejsce naklejki sprzyjają bezpiecznemu rozwojowi dziecka. Wykonane z nietoksycznych farb i materiałów nie zagrażają zdrowiu malucha. Ponadto wnoszą w codzienne życie dziecka wiele kolorów i kształtów, stymulując umysł i pobudzając wyobraźnię. Pokój dziecięcy bez żywych obrazów to pokój smutny i niesprzyjający twórczej zabawie. Dzięki naklejkom można stworzyć dziecku radosny świat, który zmienia się i pięknieje wraz z każdą zmianą miejsca umieszczenia poszczególnych elementów.

Naklejki na ścianę: innowacyjne rozwiązania

Nowością na rynku są naklejki z innowacyjnym systemem Easy Dot. Powierzchnia nowoczesnej naklejki na ścianę pokryta jest klejem naniesionym punktowo. Dzięki temu zabiegowi oraz wykorzystaniu specjalistycznego kleju odpornego na zabrudzenia naklejkę Easy Dot można łatwo odkleić od powierzchni i wielokrotnie umieszczać w dowolnym miejscu. Takie rozwiązanie nie pozostawia śladów kleju na dekorowanej powierzchni i nie wymaga specjalistycznej wiedzy przy naklejaniu. Wszystko jest maksymalnie uproszczone i praktyczne.

Dzieci szybko wyrastają ze swoich rzeczy. Tak samo szybko zmieniają się ich preferencje i gusta. Dlatego naklejka na ścianę wielokrotnego użytku to doskonała odpowiedź na zmienne potrzeby malucha. W czasach, gdy tapeta i szablon do malowania nie są w stanie sprostać oczekiwaniom, naklejki na ścianę wydają się być ich godnym następcą.

d3feyck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3feyck