WP

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu
Artykuł sponsorowany
salon

Najpiękniejsze mieszkania w Polsce wybrane!

Ponad 1300 mieszkań, różne style aranżacji wnętrz, niebanalne dodatki i nietuzinkowe rozwiązania - tak można podsumować konkurs O!Twórz Mieszkanie zorganizowany przez markę PORTA DRZWI. Wnętrza Polaków są niezwykle stylowe, eleganckie i urządzone z pomysłem. Przed trudnym wyborem stanęły jurorki: Anna Poprawska, Brand & Product Manager Director Homebook.pl, Beata Kwiatkowska i Joanna Real – Studzińska, projektantki wnętrz i autorki bloga Make Home Easier oraz Iwona Ławecka – Marczewska, redaktor naczelna magazynu Dobre Wnętrze. Które mieszkania zwróciły ich szczególną uwagę i które wnętrze otrzymało tytuł "Mieszkanie Roku by Porta"? Zobaczcie finałowe zgłoszenia!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najpiękniejsze mieszkania w Polsce wybrane!
(PORTA)
WP

I miejsce - Eklektyczne mieszkanie Oli i Adriana

W jedej z łódzkich kamienic swoje ukochane miejsce na Ziemi mają Ola i Adrian. Mieszkanie ma ponad 100 metrów i jest zaaranżowane w stylu eklektycznym. To właśnie ono zajęło pierwsze miejsce w konkursie "O!Twórz Mieszkanie" oraz otrzymało tytuł "Mieszkanie Roku by Porta"!

Kim są domownicy? Ola jest ilustratorką specjalizującą się w technice kolażu. Szczęśliwie uczyniła ze swojej pasji pracę i realizuje projekty dla polskiej prasy. Oprócz zamiłowania do tworzenia kolaży, interesuje się między innymi projektowaniem wnętrz.

WP

Adrian jest z wykształcenia psychologiem. Porzucił ścieżkę naukową i założył z przyjacielem firmę, która produkuje zwariowane skarpety nie do pary.

PORTA
Podziel się

Mieszkanie zaaranżowano w stylu eklektycznym. Intensywne barwy idealnie współgrają z meblami z lat 60, takimi jak porzucony na śmietniku regał czy upolowana na aukcji komoda.

PORTA
Podziel się
WP

Tłem pozostaje biel, która uwydatnia ulubione kolory właścicieli - głęboką zieleń, intensywny burgund czy granat. Pomimo dużego metrażu w mieszkaniu są tylko dwa pokoje. Właściciele wpadli na pomysł wykorzystania przeszkleń. W taki sposób powstała pracownia Oli.

PORTA
Podziel się

- W tych wszystkich zmianach nie chcieliśmy zatracić ducha mieszkania, dlatego pozostawiliśmy w salonie fragment starej ściany. Zdarte warstwy farb nakładanych przez lata jedna na drugą, zostały odkryte i wyeksponowane – podsumował Adrian.

PORTA
Podziel się
WP

II miejsce - Nowoczesna stodoła pod Warszawą

Drugie miejsce otrzymał nowoczesny dom w podwarszawskiej Wesołej. Bryła z zewnątrz przypomina szarą stodołę, w środku mamy za to prawdziwy koktajl kolorów.

Kim są właściciele? Ula jest architektem, a Paweł inżynierem. Wychowują wspólnie troje dzieci. Co sprawia im największą radość? Oczywiście czas spędzony razem.

PORTA
Podziel się
WP

Wnętrze domu jest pełne kolorów. To prawdziwy raj dla miłośników stylu eklektycznego! Bazę stanowi biel, która jest idealnym tłem dla wszelkiego rodzaju finezyjnych dodatków, wyszukanych mebli i nietuzinkowych dekoracji.

PORTA
Podziel się

Właścicielom udało się połączyć wiele elementów pochodzących z różnych bajek takich jak np. chodnik po babci, rodzinne kryształy, malowidła na ścianach czy ogromną lampę nad stołem w salonie.

PORTA
Podziel się
WP

Całość aranżacji jest bardzo spójna i przemyślana.

PORTA
Podziel się

III miejsce - Kawałek lasu w centrum Wrocławia

Trzecie miejsce w konkursie O!Twórz Mieszkanie zajęło mieszkanie Karoliny, które ujęło jurorki przede wszystkim prostotą oraz licznymi dodatkami wykonanymi samodzielnie z naturalnych materiałów.

PORTA
Podziel się

Kim są mieszkańcy tego niezwykłego miejsca? Karolina, świeżo upieczona mama, miłośniczka przyrody i designu, Bogumił, partner Karoliny i zawodowy operator drona i siedmiomiesięczny Jaś, oczko w głowie swoich rodziców.

PORTA
Podziel się

Co stanowiło dla nich inspirację przy aranżacji swojego pierwszego mieszkania? Jak sami twierdzą, największy wpływ na docelowy wygląd wnętrz miały: miłość do przyrody, tęsknota za naturą i szaleństwo na punkcie drewna.

PORTA
Podziel się

Jasne kolory, naturalne materiały i dekoracje wykonane samodzielnie, takie jak stolik wykonany z plastra drewna czy lampa podłogowa na betonowej podstawie – te elementy skradły serca jurorek. Właściciele chcieli przenieść do swojego mieszkania odrobinę ukochanych Karkonoszy, co zdecydowanie im się udało.

PORTA
Podziel się

Jury przyznało także 10 specjalnych wyróżnień. Mieszkania, jakie zgłoszono do konkursu okazały się niebanalne i pełne funkcjonalnych rozwiązań. Polskie mieszkania są piękne i możemy być z nich dumni. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Polub WP Dom
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP