Trwa ładowanie...

Najmniejsze zmywarki na rynku. Zdziwisz się, jakie są pojemne

Wybór małej zmywarki nie zawsze jest powodowany niewielką dostępną przestrzenią. Czasem to kwestia częstotliwości gotowania, a czasem liczby domowników. Jak się okazuje, mniejsze zmywarki nie są dużo mniej pojemne od szerokich, a dodatkowo oszczędzają, pozwalając płacić za jedno zmywanie dosłownie grosze.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Najmniejsze zmywarki na rynku. Zdziwisz się, jakie są pojemneŹródło: Fotolia, fot: Monkey Business
d4ecbxv
d4ecbxv

Mała nie znaczy gorsza

Jeśli masz mało miejsca i dużo naczyń czy wszelkiego rodzaju kuchennych sprzętów, a także walczysz o każdy centymetr wolnej przestrzeni w niewielkim pomieszczeniu, mała zmywarka będzie rozsądnym wyborem. Taka inwestycja będzie oszczędnością pieniędzy i przestrzeni. Większość węższych modeli (szerokość nawet 45 centymetrów) mieści około 10 kompletów naczyń, a standardowe zmywarki (do 60 cm szerokości) 12 lub 13. Największe urządzenia: 14 do 15 kompletów.

Taki komplet jest szacunkową miarą, która pomaga nam zrozumieć, ile rzeczywiście załadujemy do środka. Dla przypomnienia komplet to: talerz głęboki, talerz płaski, mały talerzyk, kubek oraz sztućce: widelec, nóż, łyżka oraz łyżeczka, a także kubek albo szklanka. Jeśli w specyfikacji zmywarki jest podana liczba np. 10 kompletów pojemności, oznacza to, że jeśli chcemy umyć w urządzeniu jeszcze np. garnek, to nie przewidziano na niego dodatkowego miejsca. Załadujemy go kosztem kilku mniejszych naczyń.

Sprytna, pojemna zmywarka XS

Do zabudowy czy wolnostojąca? Przed takim wyborem stajemy najczęściej przy wyborze nowej zmywarki. Większość modeli jest produkowana w tych dwóch wariantach, aby łatwiej było dokonać wyboru zarówno osobom planującym kuchnię od podstaw, jak i tym, które chcą dopasować urządzenie do swoich mebli i specyfiki pomieszczenia. Jednak możliwości jest więcej, bo na rynku dostępne są już zmywarki o wymiarach nieprzekraczających ok. 50 cm (wszystkich wymiarach – łącznie z wysokością), modele podblatowe i z funkcjami idealnymi np. dla singla (choćby ekologiczne programy ekspresowe – dobre dla niezbyt zabrudzonych naczyń i mniejszej liczby nakryć).

Pozmywa za mniej niż złotówkę i nie zajmie dużo miejsca

Stopniowana klasa energetyczna od A do A+++ to dodatkowa informacja, która pomoże nam wybrać oszczędne urządzenie. Roczny koszt eksploatacji nowoczesnych zmywarek w kompaktowej wersji to sporo poniżej 100 zł i zdecydowanie mniej niż w przypadku zmywania ręcznego.

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej o kosztach eksploatacji zmywarek? Warto przeliczać koszty eksploatacji zmywarki ze względu na… koszt jednego zmywania, czyli prądu, wody, odprowadzenia ścieków i środka do czyszczenia. Jedno zmywanie wyniesie nas nawet kilkadziesiąt groszy, co jest dużą oszczędnością zarówno pod kątem wody zużywanej do ręcznego mycia, jak i czasu, który musimy na nie poświęcić. Na fali popularności naturalnych, samodzielnie przyrządzanych środków do zmywania, mamy możliwość zaoszczędzić nie tylko na rachunkach za media, ale i środkach czystości. Jeśli jednak cenicie skuteczne tabletki i kapsułki do zmywania naczyń, w niskiej cenie ławo kupić np. opakowanie 40 sztuk za mniej niż 20 zł.

Wepchnij ją pod blat…

Standardowa wysokość zmywarek wynosi ok. 84–85 cm. Tyle też wynosi najczęściej wybierana wysokość, na której znajduje się w kuchni blat roboczy. Jak wiadomo – im większy porządek panuje w niewielkim pomieszczeniu, tym bardziej przestronne się wydaje. W niektórych zmywarkach, suszarkach oraz pralkach ładowanych od przodu jest możliwość zdjęcia górnej pokrywy. Dzięki temu możesz postawić urządzenie pod blatem kuchennym, pozostawiając sobie jednolitą, równą i wolną przestrzeń roboczą.

Zmywarka do naczyń to sprzęt, który najczęściej dobieramy do liczby domowników, wielkości kuchni oraz liczby naczyń, jakimi dysponujemy. W domach i mieszkaniach, w których jak dotąd nie pojawiła się zmywarka, często na początek wybór pada na najmniejsze modele. Taki zakup szybko się nie powtórzy, dlatego warto go dobrze przemyśleć. Przeciętna zmywarka działa nawet powyżej dziesięciu lat, a meble kuchenne zamawiane na wymiar służą nam jeszcze dłużej. W międzyczasie potrzeby mogą się zmienić, dlatego warto dobrze zaplanować zakup odpowiedniego modelu.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4ecbxv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ecbxv