Trwa ładowanie...

Najlepsze żelazka parowe do 100 zł. Duży wybór polecanych modeli

Wybór żelazek w sklepach jest ogromny. Kryteriami wyboru są najczęściej: cena, to czy żelazko jest parowe, oraz materiał, z którego wykonana jest stopa. Modele za 300 zł nie zawsze różnią się od tych za 100 zł. Przedstawiamy wybór tanich i dobrych żelazek parowych.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Najlepsze żelazka parowe do 100 zł. Duży wybór polecanych modeliŹródło: Shutterstock.com
d6dtp70
d6dtp70

System parowy – prasowanie gładsze niż kiedykolwiek

W cenie do 100 zł można kupić naprawdę dobre żelazko. Łatwiej prasuje się ubrania, kiedy możemy lekko zwilżyć powierzchnię tkanin. To szczególnie istotne w przypadku materiałów pochodzenia naturalnego, mocno pogniecionych w suszeniu koszul oraz sztywnych tkanin zasłonowych czy grubszej pościeli. Warto więc zainwestować w dobre żelazko. Jednym z najchętniej wybieranych modeli jest teraz żelazko bezprzewodowe.

Jeśli prasujesz dużo rzeczy wymagających precyzji, na przykład ubranka dla dzieci z niewielkimi detalami, albo często prasujesz koszule z mankietami, falbanami i kołnierzykami, zwróć uwagę na kształt stożka. Im smuklejszy kształt stopy żelazka, tym skuteczniej uprasujesz takie ubrania.

123RF.COM
Źródło: 123RF.COM

Żelazko parowe – na co zwrócić uwagę?

Woda w żelazku może powodować osadzanie się kamienia na ściankach zbiorniczka lub wylewać się, kiedy urządzenie jest w pozycji poziomej. Aby tego uniknąć, wybierajmy modele, które mają funkcję samoczyszczenia, dzięki której pozbędziemy się pozostałości kamienia w urządzeniu, oraz skuteczne, szczelne zamknięcie zbiorniczka na płyn.

Praktyczne funkcje niedrogich żelazek parowych to też obrotowy kabel, antypoślizgowa rączka, funkcja prasowania w pionie, długi kabel, system zapobiegający kapaniu wody w niskich temperaturach oraz tzw. turbo-para. Optymalna moc takiego urządzenia to 2200 do 2600 W lub więcej.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Żelazko do zadań specjalnych

Jeśli mamy do uprasowania ubranie, które niewygodnie jest nam położyć na desce do prasowania, np. duży płaszcz, przyda się szczotka parowa. To urządzenie, którym uprasujemy wiszące na wieszaku ubranie, usuniemy z niego np. sierść kota lub psa i skutecznie go odświeżymy. Wybrane modele szczotek parowych mają specjalne końcówki z różnymi rodzajami włosia.

Fotolia
Źródło: Fotolia
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d6dtp70
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6dtp70