Trwa ładowanie...
ycipk-2oy7dh

Najlepsze żelazka parowe do 100 zł. Duży wybór polecanych modeli

Wybór żelazek w sklepach jest ogromny. Kryteriami wyboru są najczęściej: cena, to czy żelazko jest parowe, oraz materiał, z którego wykonana jest stopa. Modele za 300 zł nie zawsze różnią się od tych za 100 zł. Przedstawiamy wybór tanich i dobrych żelazek parowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żelazko parowe pozwoli komfortowo uprasować nawet grubsze zasłony
Żelazko parowe pozwoli komfortowo uprasować nawet grubsze zasłony (Shutterstock.com)
ycipk-2oy7dh

System parowy – prasowanie gładsze niż kiedykolwiek

W cenie do 100 zł można kupić naprawdę dobre żelazko. Łatwiej prasuje się ubrania, kiedy możemy lekko zwilżyć powierzchnię tkanin. To szczególnie istotne w przypadku materiałów pochodzenia naturalnego, mocno pogniecionych w suszeniu koszul oraz sztywnych tkanin zasłonowych czy grubszej pościeli. Warto więc zainwestować w dobre żelazko. Jednym z najchętniej wybieranych modeli jest teraz żelazko bezprzewodowe.

Jeśli prasujesz dużo rzeczy wymagających precyzji, na przykład ubranka dla dzieci z niewielkimi detalami, albo często prasujesz koszule z mankietami, falbanami i kołnierzykami, zwróć uwagę na kształt stożka. Im smuklejszy kształt stopy żelazka, tym skuteczniej uprasujesz takie ubrania.

ycipk-2oy7dh
123RF.COM
Podziel się

Żelazko parowe – na co zwrócić uwagę?

Woda w żelazku może powodować osadzanie się kamienia na ściankach zbiorniczka lub wylewać się, kiedy urządzenie jest w pozycji poziomej. Aby tego uniknąć, wybierajmy modele, które mają funkcję samoczyszczenia, dzięki której pozbędziemy się pozostałości kamienia w urządzeniu, oraz skuteczne, szczelne zamknięcie zbiorniczka na płyn.

ycipk-2oy7dh

Praktyczne funkcje niedrogich żelazek parowych to też obrotowy kabel, antypoślizgowa rączka, funkcja prasowania w pionie, długi kabel, system zapobiegający kapaniu wody w niskich temperaturach oraz tzw. turbo-para. Optymalna moc takiego urządzenia to 2200 do 2600 W lub więcej.

Shutterstock.com
Podziel się

Żelazko do zadań specjalnych

Jeśli mamy do uprasowania ubranie, które niewygodnie jest nam położyć na desce do prasowania, np. duży płaszcz, przyda się szczotka parowa. To urządzenie, którym uprasujemy wiszące na wieszaku ubranie, usuniemy z niego np. sierść kota lub psa i skutecznie go odświeżymy. Wybrane modele szczotek parowych mają specjalne końcówki z różnymi rodzajami włosia.

ycipk-2oy7dh
Fotolia
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2oy7dh

ycipk-2oy7dh
ycipk-2oy7dh