WP

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Najlepsze walizki - bagaż dla całej rodziny na lata

Jaki zestaw wybrać na rodzinny wyjazd, aby z dobrych walizek skorzystać jeszcze wielokrotnie? Znaleźliśmy kilka pakownych, niedużych zestawów walizek na kółkach w dobrych cenach, które zadowolą rodzinę z dziećmi i osoby, które podróżują w pojedynkę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dobre walizki to podstawa udanej podróży, zwłaszcza jeśli dużo ze sobą zabieramy
Dobre walizki to podstawa udanej podróży, zwłaszcza jeśli dużo ze sobą zabieramy (Fotolia)
WP

Ten zakup cię nie zawiedzie – funkcjonalne walizki z tworzywa

Wszystko to zależy od tego, w jakim stopniu nasze walizki są funkcjonalne. Niektóre z nich są wyjątkowo eleganckie, ale intensywnie eksploatowane w czasie rodzinnych wyjazdów mogą stracić swój urok. Dla rodziny polecamy najtrwalsze walizki z tworzywa. Są droższe od materiałowych, ale równocześnie bardziej wytrzymałe na obijanie i łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Cały zestaw zabieramy na rodzinny wypad, a w razie potrzeby każdy z rodziny może zabrać na indywidualny wyjazd tę z walizek, która najbardziej mu odpowiada pojemnością.

Prawdziwy hit, który sprawdzi się w każdej sytuacji, to małe i średnie walizki na kółkach. Trwają wyjazdy na ferie, czasem jeszcze załapiemy się na ostatnie egzemplarze i komplety walizek z zimowych wyprzedaży. Warto korzystać, bo sezon urlopowy przyjdzie szybciej, niż nam się dziś wydaje.

WP
Shutterstock.com
Podziel się

Walizki na kółkach - nasze ulubione modele

Duży zestaw walizek obowiązkowo powinien być mobilny. Najlepszym materiałem, z którego wykonane są kółka, jest kauczuk, a przy wyborze zwróćmy uwagę na to, czy kółka obracają się wokół własnej osi, bo to ma wpływ na zwrotność walizki. O ile pojedynczą, średnią lub małą walizkę możemy gdzieś przenieść, a o małej torbie podróżnej na ramieniu prawie zapominamy, to cały komplet może być trudny do przetransportowania.

WP

Jedna ze wskazówek, którymi kierujemy się przy doborze walizek na kółkach, jest ich... kolor: w czasie poszukiwania bagażu warto szybko odnaleźć swoją walizkę, więc nie wybierajmy czarnej, która łatwo zginie wśród pozostałych.

Jakie walizki wybrać dla rodziny, a jakie dla singla?

Dla osób, które podróżują samotnie i często korzystają z transportu publicznego, doradzamy zakup jednej sporej walizy, która pomieści dużo rzeczy. Dla rodziny z dziećmi bardziej praktyczne będą dwie mniejsze. Poza walizką warto dobrać do kompletu dużą kosmetyczkę podróżną, która zmieści kosmetyki, a nawet mały ręcznik.

WP
WP.PL
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP