Trwa ładowanie...
d1e37gf

Najlepsze pralki do 900, 1000 i 1200 zł. Wyznacz budżet i sprawdź, którą wybrać

W poszukiwaniu ekonomicznej i dopasowanej do naszych potrzeb pralki często napotykamy przeszkodę w postaci ograniczonego budżetu. Dobra pralka okazuje się droga, a tania za mała lub zbyt słaba. Przygotowaliśmy zestawienie pralek w kilku niewysokich budżetach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za nowoczesną pralkę nie musisz zapłacić wiele
Za nowoczesną pralkę nie musisz zapłacić wiele (East News, Fot: Wlodzimierz Wasyluk/REPORTER)
d1e37gf

Tańsze znaczy gorsze?

Tanie sprzęty AGD przywodzą na myśl małe, powolne i głośne urządzenia generujące kosmiczne koszty poboru energii, które dodatkowo straszą oczy masywną bryłą z białego plastiku. Jeśli ogranicza nas budżet, musimy iść na pewne ustępstwa, ale jeśli dobrze przyjrzeć się ofercie dostępnej na rynku – wcale nie jest tak źle. Tańsza pralka jest najczęściej nieco mniejsza, jej pojemność nie przekracza 5 do 6 kilogramów. Klasa energetyczna to maksymalnie A++.

Zalety pralki ładowanej od góry

W najniższym z naszych budżetów, czyli do 900 zł, znajdzie się sporo pralek ładowanych od góry. Niestety nie będą się nadawać pod blat i są mniejsze, ale w większości aspektów dorównują pralkom ładowanym od przodu. Liczba programów i funkcji jest porównywalna. Modele ładowane od góry to przede wszystkim oszczędność przestrzeni i niska cena. Ponadto cenimy ten typ maszyny piorącej za łatwe nastawianie prania, bez konieczności schylania się. Są najchętniej wybierane przez posiadaczy małych mieszkań, bo ich szerokość jest mniejsza nawet o kilkanaście centymetrów w porównaniu do zwykłych pralek.

Fotolia
Podziel się

Pralka odpowiednia dla rodziny

W przeciętnej rodzinie pralka jest uruchamiana nawet codziennie lub kilka razy z rzędu w konkretny dzień, a to generuje duże koszty eksploatacji, czyli napraw i rachunków za prąd. Dobrym nawykiem świadomego konsumenta jest inwestycja w energooszczędny sprzęt o pojemności dopasowanej do potrzeb rodziny. Nie przepłacić i dostać produkt trwały, wydajny, funkcjonalny i estetyczny – to właśnie marzenie większości konsumentów, którzy rozglądają się za nową, dobrą pralką. Wystarczy dołożyć do inwestycji kwotę 100 do 200 zł, aby kupić większą pralkę w wyższej klasie energetycznej. Warto wiedzieć, że pieniądze zaoszczędzone na energii i tak zwrócą się w ciągu pierwszych lat jej eksploatacji, a trwały model posłuży lata.

Shutterstock.com
Podziel się

Dobra pralka nie musi być droga

Im wyższa półka cenowa, tym bardziej atrakcyjne modele możemy kupić. Budżet do 1,2 tys. zł to kwota, która zaspokoi już naprawdę wymagających użytkowników, bo kupimy za tyle pralkę znanej marki, w niezłej klasie energetycznej oraz o przyzwoitej pojemności. Jeśli będziemy mieć szczęście, trafimy na promocję ciekawszych modeli, jak np. pralki Amica z przydatną funkcją dodawania brudnych rzeczy już w trakcie prania.

Fotolia
Podziel się

Złap pralkę w promocji

Naszą uwagę zwróciły też ciekawe promocje na droższe pralki, a w szczególności te o najniższym zużyciu prądu. Urządzenie Samsunga o pojemności 7 kilogramów generuje koszt rocznego zużycia prądu na poziomie 56,65 zł, wówczas gdy pralki o niższej klasie energetycznej to minimum 80 zł za prąd rocznie. Jak nietrudno policzyć, taki model po kilku latach zwróci koszt inwestycji. To droższy model, ale teraz dodatkowo można go dostać w promocji.

Shutterstock.com
Podziel się
d1e37gf

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1e37gf

d1e37gf