Trwa ładowanie...
Kalkulatory Budowlane
kalkulatory budowlane
08-04-2019 16:05

Najlepsze materiały na niedrogi podjazd do garażu

Podjazd do garażu to miejsce często eksploatowane. Nawierzchnia, z której jest zrobiony, powinna być nie tylko estetyczna, ale i wytrzymała. Nie tylko sam garaż ma chronić nasz samochód. Powierzchnia, po której jeździ, również powinna być dla niego odpowiednia.

Najlepsze materiały na niedrogi podjazd do garażuŹródło: 123RF
d1v14gs

Kostka brukowa
Kostka brukowa to bardzo popularny wybór na podjazd. Taka nawierzchnia nie tylko wygląda estetycznie i uatrakcyjnia wygląd zewnętrzny domu, ale jest też wytrzymała. Sprawdzi się właściwie przy każdym projekcie domu i ogrodu. Sprawdzi się nie tylko jako nawierzchnia podjazdu, ale i ścieżek ogrodowych czy schodów do domu.

Układanie kostki brukowej powinno być przeprowadzone uważnie i profesjonalnie. Wiele firm budowlanych oferuje położenie jej za klienta, by ten był w pełni zadowolony z rezultatów i nie musiał martwić się, że kostka brukowa ułożona przez niego szybko się zniszczy bądź wypaczy. Stawki firm brukarskich różnią się ze względu na region kraju oraz rodzaj samej kostki. Układanie kostki brukowej w różne wzory również będzie droższe. Im wzór trudniejszy do wykonania, tym wyższy koszt. Dla przykładu – układanie kostki brukowej przemysłowej w wojewódzkie zachodniopomorskim kosztuje około 31 zł/m². Cena za ułożenie kostki granitowej 4/6 w województwie warmińsko-mazurskim wynosi około 118 zł/m². Kompletne zestawienie średnich cen układania kostki brukowej we wszystkich województwach i większych miastach w Polsce znajdziesz tutaj.

Płyty betonowe
Płyty betonowe zyskują coraz bardziej na popularności. Odznaczają się łatwością w montażu oraz wszechstronnymi możliwościami zastosowania. Ich cena również jest bardzo atrakcyjna. Płyty betonowe potrafią wytrzymać większe obciążenia, odznaczają się także dużą odpornością na ściskanie. Daje to gwarancje, że nie zniszczą się nawet przy mocnym eksploatowaniu podjazdu garażowego.
Nowoczesne płyty betonowe posiadają też coraz lepszy wygląd, dzięki czemu nie traci się na estetyce aranżacji podwórka. W ofertach handlowych znajdują się na przykład estetyczne płyty ażurowe. Ich struktura może posłużyć do wykonania nawierzchni biologicznie czynnych. Wgłębienia nadają się do wypełnienia ich kamykami ozdobnymi albo ziemią wzbogaconą o nasiona traw. Takie płyty są również lekkie.
Płyty betonowe mogą być wykorzystane również do wykończenia tarasu na gruncie. Dobrze sprawdzą się także podczas tworzenia ścieżek do ruchu pieszego. Szeroka paleta barw pozwala odpowiednio dopasować je do swojego ogrodu, stworzyć z nich alejki albo podłoże we wnętrzu altany ogrodowej.

d1v14gs

Żwir
Żwir to naturalny materiał na ścieżkę, w tym też podjazd. Świetnie sprawdzi się zarówno przy domach zbudowanych tradycyjnie, jak i nowocześnie. Jest bardzo uniwersalny, czym zyskuje w kwestiach wizualności. Po odpowiednim ułożeniu i pomyśle na kształt podjazdu można uzyskać bardzo estetyczny i schludny efekt.
Żwir, wbrew powszechnej opinii, jest bardzo trwały i elastyczny, o ile nawierzchnia zostanie właściwie wykonana. Dlatego też zaleca się skorzystanie z pomocy ekspertów z firm budowalnych.
Jeśli po podjeździe będą poruszały się głównie samochody osobowe, nawierzchnia żwirowa powinna zostać wykonana z trzech do czterech warstw kruszywa o ostrych i nieregularnych kształtach. Powinny dobrze się uzupełniać i klinować, zapobiegając tym samym wzajemnemu osuwaniu się kamyków. Żwir układa się na trzydziestocentymetrowej podbudowie. Każda kolejna warstwa powinna być układana z coraz drobniejszego kruszywa. Pozwoli to na lepsze zagęszczenie ziaren. Przy układaniu kolejnych warstw żwiru należy pamiętać o polewaniu ich obficie wodą. Nie należy też zapominać o dokładnym ubijaniu zagęszczarką. Solidne wykonanie takiej nawierzchni jest bardzo istotne. Jeśli grunt, na którym tworzymy podjazd, jest słabo przepuszczalny, to podbudowa powinna być również trochę grubsza, by uzyskać jak najbardziej satysfakcjonujący nas efekt końcowy.

d1v14gs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v14gs