Trwa ładowanie...
d2dhyrd

Najlepsza zabawka dla dzieci? Wiadomo - klocki

Potrzebujesz prezentu dla dziecka, a obawiasz się reakcji rodziców? Najbezpieczniej kupić klocki. To rodzaj zabawki, która rozwija wyobraźnię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Klockami bawią się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy
Klockami bawią się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy (Shutterstock.com)
d2dhyrd

Układanie klocków to bardzo dobry pomysł na spędzanie wolnego czasu. Dzieci szybko się przy nich nie nudzą. Mają też funkcję integrującą - można się nimi bawić całą rodziną. Należy jednak ich rodzaj dostosowywać do wieku. Małe elementy są niebezpieczne dla najmłodszych.

Najbardziej popularnym producentem tego rodzaju zabawek jest Lego. Wybór klocków należy uzależnić też od płci dziecka. Dla dziewczynek od sześciu lat atrakcyjny będzie zestaw, z którego elementów buduje się pizzerię. Najpierw tworzymy restaurację z pomieszczeniami wyposażonymi w odpowiednie akcesoria i składniki. Później możemy wcielić się w kucharza bądź dostawcę pizzy - w zestawie są takie figurki - a zabawa nie ma końca.

Za klocki z 289 elementami możemy zapłacić niewiele ponad 100 zł.

Lego ma w swojej ofercie również zestawy dla chłopców. Z klocków mogą stworzyć np. pociąg. Komplet zawiera figurki, kolejkę, wagony, budynek, kamieniołom, odcinek z tunelem/mostem i mnóstwo segmentów torów. Co więcej, kolejka wydaje realistyczne efekty dźwiękowe.

d2dhyrd

Lego Duplo to już koszt rzędu 330 złotych.

Chłopcy z klocków mogą stworzyć nawet... silnik. W tym wypadku układając je, rozwijają zmysł konstruktorski. z klocków można układać zarówno pojazdy opisane w instrukcji, jak i tworzyć nowe.

Zestaw zawiera silnik, pojemnik na baterie, kabel oświetleniowy oraz przełącznik. Cena takiego kompletu to więcej niż 100, ale mniej niż 200 zł.

Jak nie Lego, to co?

Niektórzy wolą tradycyjne, drewniane a nie plastikowe klocki. Takich też żadne dziecko się nie powstydzi. Można zbudować z nich wszystko, bo maja różne kolory, kształty i wzory. Za 200 sztuk zapłacimy nieco ponad 100 zł.

d2dhyrd

Zalety? Jest ich sporo. Jedną z nich jest to, że zestaw zawiera wiaderko do przechowywania elementów. Dzięki niemu sprzątanie klocków będzie łatwiejsze.

Klocki mogą być też w kształcie cyfr i liter. Zabawę można więc połączyć z nauką. Uwaga na szalenie niską cenę: 16,90 zł.

d2dhyrd

Podziel się opinią

Share

d2dhyrd

d2dhyrd