Trwa ładowanie...

Najfajniejsze jednorazówki. Zobacz, jak urządzić genialną imprezę bez zmywania naczyń

Jest wiele powodów, aby wykorzystać naczynia jednorazowe zamiast zwykłych. Niechęć do zmywania, brak wystarczającej ilości naczyń lub zamiłowanie do stylu, bo niektóre kubki i talerze nie dość, że są tanie, to jeszcze oryginalne i piękne.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Najfajniejsze jednorazówki. Zobacz, jak urządzić genialną imprezę bez zmywania naczyń
Źródło: unsplash.com
d1qha78

Papierowy zawrót głowy

Łatwo znaleźć w markecie talerzyki na dziecięce przyjęcia ze znanymi bohaterami kreskówek. Są tanie, kolorowe i najczęściej wykonane z plastiku lub powlekanego papieru. Umożliwiają szybkie rozdanie kawałków np. tortu, a po skończonej zabawie wrzucenie zużytych talerzyków wprost do worka na śmieci. Najchętniej wybieramy te papierowe, bo są też nieco sztywniejsze, dlatego jest mniejsze ryzyko, że przekąski spadną na podłogę w najmniej spodziewanym momencie.

Ładnych jednorazówek jest jednak znacznie więcej: możesz wykorzystać jednorazowe naczynia, widelce i noże oraz papierowe serwetki. I nie obawiaj się, że będzie brzydko. Party będzie piękne i udane, a stół olśni nawet tych najbardziej wymagających. Dla dorosłych lub z innych okazji możemy teraz wybrać prawie dowolny wzór, kolor, wielkość, a nawet kształt, bo znalezienie talerzyka w kształcie serca, a nawet jednorożca czy kaktusa, nie sprawi problemu.

Urodziny, sylwester i grill bez sprzątania

Na rynku znajdziesz bardzo wiele naczyń jednorazowych. Począwszy od tych najtańszych, które znasz z imprez przy grillu — dostępnych w supermarketach, a skończywszy na bardzo gustownych i eleganckich. Podać coś na takich naczyniach to nie wstyd.

unsplash.com
Źródło: unsplash.com

Jednorazowe talerzyki na imprezy

W ofercie sklepów znajdziemy również takie naczynia jednorazowe, które do gustu przypadną zwolennikom stylu i filozofii eko — wykonane z drewnianej, bambusowej sklejki, z masy zrobionej z otrąb pszennych lub ze sprasowanych liści. Drewniane, po umyciu służyć nam mogą nawet kolejny raz. Najczęściej jednak możemy spotkać te papierowe, pokryte specjalną powłoką, która zapobiega nasiąkaniu i przeciekaniu naczyń.

Sprzątanie w kilka sekund – zwijasz plastikowy obrus i już

Jeszcze bardziej ułatwią nam sprzątanie obrusy z plastiku, które dodatkowo zabezpieczą powierzchnie mebli przed zabrudzeniami. Mowa tu o ładnych obrusach, z kolorowym nadrukiem i gustownym wzorem, a nie o zwykłym kawałku folii — warto to podkreślić, bo stół zastawiony tanimi, plastikowymi naczyniami i sztućcami oraz brzydką ceratą stwarzałby niezbyt dobre wrażenie.

Starcie stołu, na którym coś się rozlało, z pozoru nie stwarza dużej trudności, ale zalanie drewnianego blatu lub naszej ulubionej, nowej komody może być kłopotliwe. W czasie imprezy w jednym pomieszczeniu znajduje się sporo ludzi, dużo łatwiej o takie wypadki, dlatego postarajmy się zabezpieczyć wszystkie możliwe powierzchnie jak najlepiej.
Zaś następnego dnia po imprezie, w ekstremalnej sytuacji, czyli np. na minutkę przed niezapowiedzianą wizytą babci, możesz zwyczajnie zwinąć wszystkie pozostałości przyjęcia w obrus i szybko wyrzucić. Warunkiem jest oczywiście wykorzystanie gadżetów z tego samego surowca.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1qha78

Podziel się opinią

Share
d1qha78
d1qha78