Trwa ładowanie...
d2dhyrd

Najciekawsze pomysły na zimową ozdobę nudnego parapetu

Kiedy za oknem buro i ponuro, a w domu spędzamy niemal każde popołudnie po powrocie z pracy czy szkoły, miło by było, gdyby otoczenie cieszyło i oko, i duszę. Wpuść trochę światła i dobrego, świąteczno-zimowego nastroju właśnie przez okno. Niedługo spadnie śnieg i zrobi się bajecznie. Nic, tylko usiąść w oknie i obserwować zimowy świat z poziomu parapetu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W pokoju – czy to w sypialni, czy domowym biurze – warto ustawić na parapecie ramki ze zdjęciami rodziny albo sezonowe rośliny
W pokoju – czy to w sypialni, czy domowym biurze – warto ustawić na parapecie ramki ze zdjęciami rodziny albo sezonowe rośliny (IKEA)
d2dhyrd

Jak ozdobić parapet na zimę?

Zima kojarzy nam się przede wszystkim z Dziadkiem Mrozem rysującym gwiazdy na szybie czy ze śniegiem leniwie opadającym na parapet za oknem. Wieczory są teraz dłuższe, szybciej robi się ciemno, dlatego najlepszym pomysłem na ozdobienie okna i parapetu w mieszkaniu jest oświetlenie LED.

Oszczędne i ogólnodostępne, w rozmaitych wzorach – od płatków śniegu, gwiazdek, po renifera czy św. Mikołaja – światełka LED to ozdoba, która nie tylko ucieszy najmłodszych, ale też wprowadzi w świąteczny nastrój sąsiada mijającego codziennie nasze okno.

Oprócz efektywnego oświetlenia, które rozjaśni mrok i wprowadzi miły nastrój, warto na parapecie postawić także roślinność, która kojarzy się z zimą (na przykład gwiazdę betlejemską czy mini choinkę w ozdobnej doniczce). Największą popularnością cieszą się ostatnio doniczki lustrzane, które prezentują się niezwykle elegancko i pięknie odbijają światło, szczególnie jeśli są ustawione przy oknie. Do wyboru są także szydełkowe osłonki, które wizualnie ocieplą zimny parapet.

Inaczej w pokoju, inaczej w kuchni

Parapety pełnią często funkcję dodatkowej półki i dzięki temu są bardzo praktyczne. Przykładowo, na kuchennym parapecie ustawiamy najczęściej zioła, które możemy dodawać do potraw. I w tym przypadku idealnie się sprawdzą dekoracyjne osłonki.

   Stars for Europe

Natomiast w pokoju – czy to sypialnia, czy domowe biuro – możemy ustawić na parapecie ramki ze zdjęciami rodziny albo ładny, stojący zegarek. Możliwości jest wiele, najważniejszy jest jednak umiar i świadomość, że okno wymaga swobodnego dostępu.

Minimalizm przede wszystkim

Niezależnie od pomieszczenia, pamiętajmy o głównej i podstawowej zasadzie dekorowania parapetu – im mniej, tym lepiej!

Postaw na dwa, góra trzy akcenty – czy to gwiazdę betlejemską i renifera ze światełek LED, czy samą choinkę ozdobioną światełkami albo innymi, pasującymi kolorystycznie do danego wnętrza, świątecznymi ozdobami.

Nie przesadzaj z ilością, bo parapet stanie się niepraktyczny, będzie przytłaczał pomieszczenie albo, co gorsza – wystawa będzie się tylko kurzyła, przeszkadzała i szpeciła okno.

d2dhyrd

Podziel się opinią

Share

d2dhyrd

d2dhyrd