Trwa ładowanie...

Najchętniej kupowane roboty sprzątające. Przegląd - sierpień 2022

Roboty sprzątające przebojem wdarły się do polskich mieszkań i domów. Każdy chce mieć czysty pokój lub kuchnię bez tracenia czasu i siły na sprzątanie, choć nawet mając automatyczny odkurzacz, warto od czasu do czasu użyć tego konwencjonalnego. Postanowiliśmy sprawdzić, które roboty cieszą się największą popularnością.

Robot sprzątający zaoszczędzi wasze siły i czasRobot sprzątający zaoszczędzi wasze siły i czasŹródło: Adobe Stock, fot: ©dusk - stock.adobe.com
d26yf94
d26yf94

Robot sprzątający to niewielkich rozmiarów urządzenie, które jest wyposażone w pojemnik na kurz, a jeżeli na pokładzie jest funkcja mopowania, to dodatkowo na pokładzie znajduje się pojemnik na wodę. Wspólnym mianownikiem dla większości urządzeń są specjalne czujniki, które mają za zadanie wykrywać przeszkody, a także możliwość zaprogramowania stref sprzątania. Może się bowiem zdarzyć, że będziecie chcieli, by robot wykonał konkretną pracę tylko na wyznaczonym obszarze. Kiedy pojemnik na kurz się zapełni lub bateria będzie zbliżała się do poziomu zerowego, to odkurzacz sam wróci do bazy. Na rynku są też modele, które same "wyrzucają" nieczystości do pojemnika zintegrowanego ze stacją bazową. Jakie odkurzacze pokochali Polacy? Postanowiliśmy to sprawdzić i prezentujemy 3 urządzenia z największą liczbą komentarzy i najlepszą oceną.

Drobiazgowy i wydajny

Na pierwszy ogień idzie Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro, który oprócz funkcji odkurzania ma też opcję mopowania. Ta druga prezentuje się ciekawie, ponieważ producent zapewnia, że symuluje ręczne mycie na mokro, a inteligentnie sterowany zbiornik na wodę chroni drewniane powierzchnie. Na uwagę zasługują również ulepszona nawigacja laserowa oraz czas pracy do 110 min. i czas ładowania do 180 min. Dzięki zestawowi 12 czujników robot nie tylko dokładnie rozpozna teren, ale także sprawnie ominie przeszkody.

Dla posiadaczy zwierząt

Jeżeli macie w domu zwierzęta, to powinniście zwrócić uwagę na iRobot Roomba i7, który ma 2 gumowe szczotki główne skutecznie zbierające sierść. Można nim sterować przy pomocy aplikacji lub głosowo przez Asystenta Google lub Amazon Alexa. Dodatkowo, jeżeli macie w domu robota mopującego Braava Jet M6, to Roomba i7 będzie z nim współpracował, koordynując odkurzanie i mopowanie. Ciekawostką jest mechanizm uczenia maszynowego, który sprawia, że odkurzacz "dostosowuje się" do rytmu domu, a także zasugeruje dodatkowe sprzątanie w okresie pylenia roślin lub linienia zwierząt domowych.

Przodownik pracy

Roborock S6 MaxV to kolejna ceniona przez użytkowników propozycja. Może to wynikać przede wszystkim z faktu, że jego akumulatory pozwalają nawet na 180 minut ciągłej pracy. Znajdziecie tu również funkcję mopowania, w której można między innymi ustawić ilość wody, która zostanie użyta na wybranej powierzchni. Można też wyznaczyć strefy, gdzie robot nie powinien sprzątać na mokro. Za omijanie przeszkód odpowiedzialne są dwie kamery. Żeby zapewnić jeszcze lepsze sprzątanie i czyste powietrze, odkurzacz wyposażono w filtr HEPA 11, który można czyścić z użyciem wody.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d26yf94
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26yf94