Trwa ładowanie...

Na jakie cechy zwrócić uwagę, kupując oczyszczacze powietrza do domu?

Twoja rodzina często choruje, męczy cię suchy kaszel, a może po prostu niepokoją cię niebezpieczne dla zdrowia smog czy zanieczyszczenia? Trudno walczyć z czymś, czego nie widać gołym okiem. Jednak z każdym zagrożeniem, które roznosi się w powietrzu, poradzi sobie porządny oczyszczacz powietrza. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy.

Na jakie cechy zwrócić uwagę, kupując oczyszczacze powietrza do domu?Źródło: materiały partnera
dw2qmon
dw2qmon

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Niezależnie od tego, czy pracujemy w biurze czy w domu, większość dnia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. W każdym bez wyjątku możemy natknąć się na groźne dla zdrowia czynniki i mikroorganizmy – bakterie, wirusy, roztocza, kurz, pyłki oraz zarodniki grzybów i wiele innych może zanieczyszczać powietrze i mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie.

Oczyszczacze powietrza są jedynym w pełni skutecznym sposobem na zredukowanie wpływu powyższych czynników na naszą codzienność. W zależności od poziomu przepuszczalności filtrów, zamontowanych w danym modelu, będzie miał on większą lub mniejszą skuteczność, a tym samym w innym stopniu oczyści nasze powietrze. Wstępny zatrzyma zanieczyszczenia mechaniczne, jak sierść czy większe drobiny kurzu. Filtr HEPA wyłapie nawet 99% pyłów niskiej emisji, a jeszcze drobniejsze cząstki zatrzyma filtr węglowy. Jeśli zdecydujemy się na oczyszczacz jonizujący, pozbędziemy się również większości alergenów.

Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza?

Przy wyborze oczyszczacza przede wszystkim zastanówmy się, jakiego poziomu oczyszczenia powietrza potrzebujemy. Jeśli dokucza nam przede wszystkim kurz czy smog, powinien wystarczyć filtr HEPA. Jeśli jednak kupujemy oczyszczacz z myślą o domowniku-alergiku, warto jest wybrać taki, który posiada filtry jonizujące.
Ważne jest także to, czy nasz oczyszczacz posiada funkcję usuwania zapachów. Takie filtrowanie pomoże nam pozbyć się wszelkich nieprzyjemnych woni – od aromatów dobywających się z kuchni, przez dym papierosowy aż po zapach zwierząt domowych.

Kolejnym udogodnieniem będzie wbudowany nawilżacz powietrza. Pomoże on nam utrzymać wilgotność w pomieszczeniu na odpowiednim poziomie, co szczególnie przydaje się, gdy jest ono wysuszone w trakcie sezonu grzewczego.

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Po co oczyszczacz powietrza w domu?

Oczyszczacz powietrza jest praktycznie niezbędny, jeśli mieszkamy w dużym mieście. To przede wszystkim tutaj doświadczymy największego natężenia spalin i zanieczyszczeń, a w sezonie grzewczym będzie nam zagrażać smog. Może on nie tylko źle wpłynąć na nasz układ oddechowy, ale również może doprowadzić do poważnych chorób, jak nowotwory, problemy z sercem i układem krwionośnym.

dw2qmon

Jeśli posiadamy zwierzęta domowe, to oczyszczacz pomoże nam poradzić sobie z sierścią. Znacząco zmniejszy również ilość kurzu, dlatego będzie dużym wsparciem w leczeniu alergii oraz zdecydowanie zmniejszy poziom natężenia alergenów, wpływających na domowników.
Wiele oczyszczaczy powietrza posiada również funkcję niwelowania nieprzyjemnych zapachów, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w małym mieszkaniach z aneksem kuchennym, redukując roznoszenie się zapachu gotowanych potraw. Dzięki tej funkcji oczyszczacz pomoże również pozbyć się z mieszkania dymu papierosowego.

dw2qmon
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw2qmon