Myjka ciśnieniowa. Niezastąpiona podczas wiosennych prac w ogrodzie

Myjka ciśnieniowa sprawdzi się nie tylko podczas mycia samochodu. Mnóstwo prac ogrodowych takich jak czyszczenie kostki, posadzki w garażu czy nawet elewacji będzie o wiele szybsze i mniej problematyczne, jeśli użyjesz do tego wody pod ciśnieniem.

Myjka ciśnieniowa. Niezastąpiona podczas wiosennych prac w ogrodzie
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

10.03.2020 | aktual.: 10.03.2020 10:52

W sieci znajdziesz mnóstwo myjek ciśnieniowych w atrakcyjnych cenach. Te przeznaczone do użytku domowego są o wiele tańsze i mniejsze niż modele przemysłowe. Warto zastanowić się nad tym, czy nie potrzebujesz takiego sprzętu.

Urządzenie doskonale sprawdza się przy czyszczeniu gładkich powierzchni takich jak płytki ceramiczne na tarasie czy balkonie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wiosną użyć go do odświeżenia chropowatych elewacji bądź metalowych części ogrodzenia. Co więcej, myjka ciśnieniowa o odpowiedniej mocy może posłużyć jako przyrząd do udrażniania rynien, a nawet mycia dachu.

Zastosowania myjki ciśnieniowej

Trudno wyobrazić sobie mycie samochodu bez odpowiedniego środka czyszczącego. Dlatego do mycia samochodu przyda się myjka z pojemniczkiem na detergent lub wymiennym zasobnikiem z pianownicą doczepianym do lancy. Doskonale poradzi sobie zarówno z zaschniętym błotem, jak i trudnymi do usunięcia tłustymi zabrudzeniami.

Przy myciu kostki brukowej także konieczne będzie użycie dodatkowego detergentu. Ponadto poza klasyczną lancą warto zainwestować w końcówkę ze szczotką, która nadaje się do mechanicznego usuwania zanieczyszczeń. Do mycia elewacji potrzebujesz natomiast urządzenia z regulacją ciśnienia, która pozwoli ci dopasować tryb pracy do typu wykończenia domu. Zbyt mocne ciśnienie może uszkodzić delikatne elementy fasady.

Obraz
© Shutterstock.com

Parametry, na które warto zwrócić uwagę

Najważniejszymi parametrami myjek ciśnieniowych jest moc i ciśnienie robocze. Najprościej mówiąc im większa moc, tym większe ciśnienie maksymalne będzie w stanie osiągnąć myjka. Niedrogie modele dysponują mocą około 1600 W, podczas gdy droższe i większe konstrukcje osiągają moc ponad 2400-3000 W.

Ciśnienie myjek do użytku domowego zwykle nie przekracza 160 barów. Niedrogie modele dostępne na rynku kosztują nawet 319 złotych, a ciśnienie wyjściowe wynosi około 110-120 barów. Myjka z ciśnieniem wyjściowym około 160 barów to wydatek rzędu 1500-2000 zł.

Zwróć również uwagę na pompę i materiał, z którego została wykonana. Do wyboru masz urządzenia z komponentami z tworzywa sztucznego oraz te metalowe. Zakup tego pierwszego typu myjki ma sens tylko wtedy, gdy planujesz korzystać z niej zaledwie kilka razy w roku. Droższe myjki z bardziej wytrzymałego materiału przeznaczone są do regularnego użytkowania.

Moc tkwi w dyszach

Modele z jedną lancą czasem mogą nie wystarczyć i dobrze będzie postawić na dodatkowe udogodnienia. Rotacyjna końcówka sprawdzi się przy usuwaniu uporczywych zabrudzeń z powierzchni odpornych na wysokie ciśnienie. Doskonale sprawdzi się na przykład do usuwania mchu z podjazdu. Dysza z możliwością zmiany mocy strumienia przyda się szczególnie do czyszczenia delikatnych powierzchni.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)