Trwa ładowanie...
d22q99d

Must have. Najciekawsze przedmioty w plebiscycie Łódź Design Festival

Projektujemy nad Wisłą mnóstwo pięknych rzeczy i dlatego warto trzymać rękę na pulsie polskiego wzornictwa. Łódź Design Festival co roku organizuje plebiscyt "must have", w ramach którego wyróżniane są najciekawsze przykłady rodzimego designu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Must have. Najciekawsze przedmioty w plebiscycie Łódź Design Festival
(stocksnap.io)
d22q99d

Konkurs zawsze na czasie

Celem plebiscytu "must have" jest promocja polskiego designu, m.in. dlatego trwa on przez cały rok, niemal bez przerwy. W końcu inspiracja wśród projektantów nigdy tak naprawdę nie śpi, zaś na rynek co chwila trafiają przedmioty, których design wart jest docenienia. Rada Ekspertów plebiscytu przyznaje produktom o najciekawszym projekcie znaki jakości. Stają się one coraz cenniejsze, tak samo jak rośnie rozpoznawalność samego Łódź Design Festival poza granicami naszego kraju.

Aby wziąć udział w plebiscycie produkty muszą spełnić dwa najważniejsze warunki – pochodzić z Polski, a także być dostępne sprzedaży. Radę Ekspertów interesują bowiem tylko takie przedmioty, które docenią także użytkownicy. Jej członkowie, będący przedstawicielami najważniejszych w Polsce mediów i ośrodków wzornictwa, mogą również przedstawić własne nominacje do wyróżnienia.

Zerknijmy teraz na kilka projektów, które w ramach "must have" zostały już docenione w tym roku. Znajdziemy wśród nich zarówno przedmioty użytkowe, jak i czysto ozdobne.

d22q99d

Kolekcja mebli Lopp

Projekt autorstwa Bartłomieja Pawlaka i Łukasza Stawarskiego.

Kolekcja kwietników BonBon

Projekt autorstwa Izabeli oraz Szymona Serejów.

d22q99d

Pufa UFA

Projekt autorstwa Jarosława Szymańskiego.

Lustro Scandi Duo

Projekt autorstwa Aleksandry Giery, Wioletty Cielemęckiej oraz Michała Giery.

d22q99d

PIANO Coffee Table

Projekt autorstwa Kai Ałaszkiewicz oraz Domenico Russo.

Porcelana Ślad człowieka

Projekt autorstwa Ewy Klekot oraz Arkadiusza Szweda.

d22q99d

Komoda UMAMI High

Projekt – Tamo Meble.

Ławka Meso

Projekt autorstwa Beaty i Jarosława Szymańskich.

d22q99d

To oczywiście tylko kilka przykładów wyróżnionych przedmiotów. Od początku 2019 r. znak "must have" otrzymało już ponad 60 wyjątkowych produktów. Pełną, wciąż akutalizowaną listę zobaczymy tutaj. Polecajmy więc i wspierajmy polskich projektantów, a z pewnością zawojują świat designu!

Podziel się opinią

Share

d22q99d

d22q99d
d22q99d