ycipk-14lsh2
Artykuł sponsorowany
murowanie ścian

Murowanie ścian z betonu komórkowego

Beton komórkowy jest dość uniwersalnym materiałem budowlanym - dzięki swoim właściwościom może być stosowany do murowania ścian wewnętrznych i zewnętrznych również jednowarstwowych spełniających graniczną wartość współczynnika przenikania ciepła, która zacznie obowiązywać wraz z początkiem roku 2021. Co więcej z betonu komórkowego w równie szybki i łatwy sposób można wznieść zarówno ścianę nośną jak i działową. Sprawdźmy, dlaczego murowanie ścian z bloczków ściennych z betonu komórkowego to dobry wybór.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Murowanie ścian z betonu komórkowego
(Materiały prasowe)
ycipk-14lsh2

Dlaczego warto wybrać bloczki ścienne z betonu komórkowego?

Istnieje wiele elementów murowych możliwych do zastosowania przy budowie ścian różnego rodzaju obiektów budowlanych. Jednym z nich są bloczki ścienne z betonu komórkowego. Ich łatwość obróbki, niekłopotliwe i szybkie wykonawstwo oraz możliwość murowania przy użyciu spoiny cienkowarstwowej powodują, że łączny koszt wykonania przegród może być bardzo atrakcyjny, a przy tym bloczki te nadają się do wznoszenia ścian jedno- lub wielowarstwowych.

Popularny i atrakcyjny materiał budowlany

ycipk-14lsh2

W procesie produkcji bloczki ścienne z betonu komórkowego powstają na bazie mieszanki piasku, wapna, cementu, gipsu, wody i środka porotwórczego. W wyniku reakcji chemicznej środka porotwórczego z wodorotlenkiem wapnia w masie pojawiają się mikropory wypełnione powietrzem i to one odpowiadają za porowatą strukturę bloczków z betonu komórkowego. Zamknięte w strukturze wewnętrznej pęcherzyki powietrza nie tylko nadają niską wagę materiału ale również uwięzione powietrze będące doskonałym izolatorem odpowiada za wysoką izolacyjność cieplną gotowych elementów z betonu komórkowego - bloczki ścienne cechuje bardzo dobra termoizolacyjność.

Występują w wielu odmianach i wersjach gabarytowych. Na stronie hplush.pl znajdziemy bloczki profilowane na pióro i wpust z uchwytem montażowym ułatwiającym przenoszenie, bloczki profilowane na pióro i wpust bez uchwytu montażowego, a także gładkie – z uchwytem lub bez niego. Bloczki są materiałem uniwersalnym w zastosowaniu. Są odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Dużą zaletą bloczków ściennych z betonu komórkowego jest to, że elementy te mogą mieć znacznie powiększone wymiary (nawet do 60 cm długości) dzięki którym murowanie ścian działowych staje się jeszcze szybsze.

Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-14lsh2

ycipk-14lsh2
ycipk-14lsh2