Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
remont
10-10-2019 15:27

Murowanie ścian z betonu komórkowego

Beton komórkowy jest dość uniwersalnym materiałem budowlanym - dzięki swoim właściwościom może być stosowany do murowania ścian wewnętrznych i zewnętrznych również jednowarstwowych spełniających graniczną wartość współczynnika przenikania ciepła, która zacznie obowiązywać wraz z początkiem roku 2021. Co więcej z betonu komórkowego w równie szybki i łatwy sposób można wznieść zarówno ścianę nośną jak i działową. Sprawdźmy, dlaczego murowanie ścian z bloczków ściennych z betonu komórkowego to dobry wybór.

Artykuł sponsorowanyArtykuł sponsorowany
Murowanie ścian z betonu komórkowegoŹródło: Materiały prasowe
dr2zca3
dr2zca3

Dlaczego warto wybrać bloczki ścienne z betonu komórkowego?

Istnieje wiele elementów murowych możliwych do zastosowania przy budowie ścian różnego rodzaju obiektów budowlanych. Jednym z nich są bloczki ścienne z betonu komórkowego. Ich łatwość obróbki, niekłopotliwe i szybkie wykonawstwo oraz możliwość murowania przy użyciu spoiny cienkowarstwowej powodują, że łączny koszt wykonania przegród może być bardzo atrakcyjny, a przy tym bloczki te nadają się do wznoszenia ścian jedno- lub wielowarstwowych.

Popularny i atrakcyjny materiał budowlany

W procesie produkcji bloczki ścienne z betonu komórkowego powstają na bazie mieszanki piasku, wapna, cementu, gipsu, wody i środka porotwórczego. W wyniku reakcji chemicznej środka porotwórczego z wodorotlenkiem wapnia w masie pojawiają się mikropory wypełnione powietrzem i to one odpowiadają za porowatą strukturę bloczków z betonu komórkowego. Zamknięte w strukturze wewnętrznej pęcherzyki powietrza nie tylko nadają niską wagę materiału ale również uwięzione powietrze będące doskonałym izolatorem odpowiada za wysoką izolacyjność cieplną gotowych elementów z betonu komórkowego - bloczki ścienne cechuje bardzo dobra termoizolacyjność.

Występują w wielu odmianach i wersjach gabarytowych. Na stronie hplush.pl znajdziemy bloczki profilowane na pióro i wpust z uchwytem montażowym ułatwiającym przenoszenie, bloczki profilowane na pióro i wpust bez uchwytu montażowego, a także gładkie – z uchwytem lub bez niego. Bloczki są materiałem uniwersalnym w zastosowaniu. Są odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Dużą zaletą bloczków ściennych z betonu komórkowego jest to, że elementy te mogą mieć znacznie powiększone wymiary (nawet do 60 cm długości) dzięki którym murowanie ścian działowych staje się jeszcze szybsze.

Artykuł sponsorowany
dr2zca3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr2zca3