Trwa ładowanie...

Motyw przewodni w aranżacji wnętrza. Kolor i grafika nadają smak

Share
Motyw przewodni w aranżacji wnętrza. Kolor i grafika nadają smak
Źródło: E-lotari.pl
d1qnc0c

Jeszcze jakiś czas temu naczelna zasada w aranżacji wnętrz brzmiała: nieważne, że nie pasuje, ważne, że jest. Czasy się jednak zmieniły – obecnie znalezienie artykułów do dekoracji wnętrz przestało było problemem. Większym okazuje się wybranie konkretnych ozdób z natłoku możliwości. Z pomocą przychodzą motywy przewodnie - jak je dobrać do wnętrza?

Zwykle nadrzędnym motywem przewodnim w aranżacji wnętrza jest kolor, określony styl lub ornament. Chętnie sięgamy również po grafikę. Warto z nich jednak czerpać z umiarem. Ładny motyw przestanie taki być, gdy poza nim we wnętrzu nie będzie widać nic innego.

Dekoracje wnętrz: mniej znaczy więcej

Jeśli jako główny motyw w sypialni wybrałeś kwiaty, nie umieszczaj elementów z ich motywem w każdym możliwym miejscu: na dywanie, firankach, pościeli, szafkach i ścianach. Wystarczy drobny akcent w wybranych kilku miejscach. Nie bój się łączyć ich z paskami, kratkami czy innymi wzorami.

d1qnc0c

– Obecnie, projektując wnętrze, rezygnuje się z malowania wszystkich ścian na ten sam kolor czy też tapetowania ich tą samą tapetą – trend się odwrócił. O ile kilkanaście lat temu hitem było wyklejanie tapetą całego wnętrza, o tyle teraz stało się to niemodne. Coraz częściej decydujemy się na przyklejenie tylko jednego brytu tapety, który ma za zadanie przełamać kolor ściany lub go podkreślić. Zdecydowanie mniej zastąpiło więcej – wyjaśnia Leszek Jarema, ekspert marki Lotari.

Dobierając motyw przewodni w aranżacji wnętrza, pamiętaj, że nawet kilka drobnych akcentów może stanowić wyrazistą i miłą dla oka dekorację pokoju.

Dekoracje wnętrz: design czerpie z grafiki

W odniesieniu do świata projektowania, w XXI wieku nikogo nie dziwi stwierdzenie, że współczesny design powstaje dzięki możliwościom, jakie dają programy graficzne. Urządzając wnętrze, możesz sięgnąć po wzory dobrze zakorzenione w popkulturze, a nawet samodzielnie coś zaprojektować i w ten sposób ozdobić wnętrze indywidualnym motywem przewodnim. Taką możliwość dostosowania produktu do indywidualnych preferencji i potrzeb daje Dekorator Lotari – narzędzie pomocne w tworzeniu własnych rolet. Ulubiona grafika wkracza wówczas do wnętrza, tworząc oryginalną dekorację.

d1qnc0c

Dekoracja wnętrz z motywem przewodnim: same zalety?

Urządzenie wnętrza w taki sposób, by jego ściany, okna, podłogi, meble i dekoracje tworzyły jedną, spójną całość, wcale nie należy do najprostszych zadań. Jeśli jednak poprzedzisz je wyborem motywu przewodniego: palety kolorów, stylu, np. rustykalnego, glamour czy pop-art, oraz wzoru, już od początku będzie ci łatwiej. Wybór produktów będzie mniejszy, dzięki czemu proces decyzyjny stanie się krótszy i przyjemniejszy.

d1qnc0c

Podziel się opinią

Share
d1qnc0c
d1qnc0c