Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
kuchnia
20-11-2013 11:11

Montaż zlewozmywaka w kuchni. Jak dopasować zlew do blatu?

Zlewozmywaki różnią się nie tylko kolorem, kształtem czy materiałem, z którego zostały wykonane, ale też sposobem montażu w kuchni. Sposób montażu jest z kolei ściśle związany z typem zlewu lub komory. Podpowiadamy, jak dopasować i zamontować zlewozmywak.

Montaż zlewozmywaka w kuchni. Jak dopasować zlew do blatu?Źródło: Franke
d339ob9
d339ob9

Zlewozmywaki różnią się nie tylko kolorem, kształtem czy materiałem, z którego zostały wykonane, ale też sposobem montażu w kuchni. Sposób montażu jest z kolei ściśle związany z typem zlewu lub komory. Podpowiadamy, jak dopasować i zamontować zlewozmywak.

Już na etapie wstępnego planowania kuchni należy zastanowić się nad wyborem spośród bogatej oferty zlewozmywaków do podbudowy, wbudowywanych, montowanych na równi z blatem lub nakładanych.

Zlewozmywak do wszystkich rodzajów blatów

Najbardziej popularne są zlewozmywaki wbudowywane. Jest to klasyczny sposób montażu, w którym wypukłe krawędzie zlewozmywaka wystają ponad blat, a sam produkt mocowany jest klamrami w otworze wyciętym w blacie. Uniwersalność tego sposobu montażu zlewozmywaka wynika z faktu, że nadaje się on do blatów wykonanych z dowolnego materiału. Ponadto oferta zlewozmywaków wbudowywanych jest wyjątkowo bogata.

Wybrane modele zlewozmywaków wbudowanych zaprojektowane zostały w taki sposób, że można je zarówno wbudować w blat, jak i zamontować na równi z nim (przykładem takiego rozwiązania są zlewozmywaki Franke Centinox oraz serie Planar i Delta, które pasują do nowoczesnych, minimalistycznych kuchni). Uwaga - montaż na równi możliwy jest tylko w blatach kamiennych lub kompozytowych.

Zlewozmywak do blatów kamiennych i kompozytowych

Komory zlewozmywaka do podbudowy, szczególnie te w kolorze zbliżonym do blatu, są najbardziej dyskretne i prawie ukryte pod blatem kuchennym. Komora zlewozmywaka jest montowana od spodu do otworu wyciętego w kuchennym blacie. Taki montaż wymaga odpowiedniego wykończenia krawędzi i możliwy jest tylko w przypadku blatów granitowych, kompozytowych lub z litego drewna. W przypadku blatów powlekanych tworzywem sztucznym taki sposób montażu zlewozmywaka jest wykluczony. Komory do podbudowy oferują wiele możliwości konfiguracji - można dowolnie łączyć duże i małe komory z oferty.

Zlewozmywaki nakładane stanowią idealne rozwiązanie dla osób ceniących praktyczne i niedrogie rozwiązania w kuchni (np. z oferty Franke – Daria i Sara), cieszą się na polskim rynku niesłabnącą popularnością. Duże, praktyczne komory, klasyczny kształt ociekacza, łatwy montaż oraz dopasowanie do standardowych rozmiarów szafek kuchennych zapewniają użytkownikom wszystkie niezbędne funkcje.

d339ob9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d339ob9